Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#617491 Πως μου ξεφυγε αυτό :lipsealed:



Σαββατο βράδυ ... Ξάνθη ... Picasso
Άβαταρ μέλους
By g8777
#617716 Σαν σήμερα το 1993 αναχωρεί ο παρακάτω




:s_bye

Οπότε όχι Kubiak , ΔΕΝ είναι το ίδιο η μουσική του σήμερα με την μουσική του χθες. Πολύ απλα γιατί σε mainstream επίπεδο δεν υπάρχει χώρος να αναδυθεί όχι Zappa, ούτε καν μια καρικατούρα στυλ Syd Vicious. :s_cool Καί αυτό στα δικά μου κιτάπια είναι ο ορισμός της μούχλας. :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#617719 Δεν καταλαβαίνω, αλήθεια.
Τι εμποδίζει σήμερα κάποιον να ακούσει και να ανακαλύψει το mainstream ή το ειδικό άκουσμα του 50/60/70/80/90/00/10;
Τίποτα. Απολύτως. Το αντίθετο.
Ο νέος θα απορρίψει το παλιό και μετά θα το εκτιμήσει ανάλογα με τα γούστα του.
Δεν είναι νέο; Ε, και, τι;

Για παράδειγμα το στυλ του Zappa δεν είναι καθόλου της προτίμησής μου, ποτέ δεν ήταν. Αλλάζει κάτι;

Και o ορισμός του mainstream ήταν και είναι: Μαζικής Κατανάλωσης.

Αυτό σπάνια είναι δείκτης ποιότητας. Είναι δείκτης μαζικής αποδοχής.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#617723 Maistream ήταν ο Bob Dylan mainstream είναι και ο Snik.
Δεν τέθηκε θέμα εσκεμμένης απαγόρευσης Kubiak , το ζήτημα είναι τί ερεθίσματα έχει ο σημερινός νέος να έρθει σε επαφή με καλλιτέχνες με άποψη και σκέψη εκτός φακέλου.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#617724
g8777 έγραψε:Maistream ήταν ο Bob Dylan mainstream είναι και ο Snik.
Δεν τέθηκε θέμα εσκεμμένης απαγόρευσης Kubiak , το ζήτημα είναι τί ερεθίσματα έχει ο σημερινός νέος να έρθει σε επαφή με καλλιτέχνες με άποψη και σκέψη εκτός φακέλου.
Ερεθίσματα από αυτά που έχει πάντα ό νέος:
1. Από το κύτταρό του,
2. Από την οικογένειά του,
3. Από την κοινωνία, τις κοινωνικές συνθήκες και το οικείο περιβάλλον του,
4. Από τα διάφορα μέσα που τον πολιορκούν, τηλεόραση, ραδιόφωνο και όλες τις υπηρεσίες του internet.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#617725 Συνεπώς κάπου υπάρχει πρόβλημα :lol:

Για να είμαστε και ον τοπικ

Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#617733
g8777 έγραψε:Maistream ήταν ο Bob Dylan mainstream είναι και ο Snik.
Δεν τέθηκε θέμα εσκεμμένης απαγόρευσης Kubiak , το ζήτημα είναι τί ερεθίσματα έχει ο σημερινός νέος να έρθει σε επαφή με καλλιτέχνες με άποψη και σκέψη εκτός φακέλου.

Ακουγα τις προαλλες τον Γιαννη τον Πετριδη και ελεγε για τον Snik οτι καπως ετσι αντιδρουσαν οι ανθρωποι καποια ηλικιας οταν ακουσαν τον Τσακ Μπερι στα μεσα του '50 και σκεφτηκα "ή αυτος ξεμωραθηκε ή εγω γερναω" :lol:

...και να σκεφτεις οτι τον μεγαλωσα με Μπαχ και Μοτζαρτ, με Maiden και Metalica, με Doors και Floyd, με Dire Staits και Scorpions :lol: :lol: για να ακουει τωρα Λογος Τιμης
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#617739
rx8_drifter έγραψε:Eκεί στους ΣΚΟΡΠΙΟΝΣ εγινε η ζημιά στο παιδι :s_hang

Α παενε ρε απο 'κει :s_tongue

ΥΜΝΟΣ

Άβαταρ μέλους
By Govus
#617767
Άβαταρ μέλους
By otso
#617869

Ημουν στο σπορτινγκ στις 14 Απριλίου του 1984
Τελευταία επεξεργασία από otso και 06 Δεκ 2019, 13:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By otso
#617870



AN ημουν σκηνοθετης θα ηθελα να σκηνοθετησω ενα βιβλιο του ασιμωφ και θα εβαζα τον daniel να τραγουδησει το τελευταιο.
Μαλλον θα εβαζα και τον Peter Murphy να παιξει.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#617872 Ενα ΓΑΜΑΤΟ animation με τις πωλήσεις δίσκων τα τελευταία 50 χρόνια

http://www.loaded.gr/Article/20078/tele ... mY.twitter

Εγώ πάλι θα συνταχτώ με τον τζι ως πως το πως προωθούνται συγκροτήματα. Προφανώς υπάρχουν άπειρα καλά συγκροτήματα, γενικά άπειρη καλή μουσική, απλά χάνεται.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618069

Για σπιρτα. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By vengas
#618075