Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#614789 Και τώρα κάποιος θα σου απαντήσει για τον μισθό Αυστρίας και το αδασμολόγητο αυτοκίνητο και την ταυτόχρονη κλάψα για τις τιμές Αυστρίας και θα γίνετε μπίλιες. Και θα έχει δίκιο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#614791
Dimsabas έγραψε:Και τώρα κάποιος θα σου απαντήσει για τον μισθό Αυστρίας και το αδασμολόγητο αυτοκίνητο και την ταυτόχρονη κλάψα για τις τιμές Αυστρίας και θα γίνετε μπίλιες. Και θα έχει δίκιο.


Σωστα, το οποιο κολλάει ανετα παντου btw , απο πολιτικη , ποδηλατα, αμαξια κτλ
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#614794 Όχι, κολλάει στο ότι ειρωνεύεσαι τους συμπατριώτες σου (αν τους νιώθεις ακόμα έτσι) που βλέπουν τους μισθούς τους να συρρικνώνονται εδώ και μια δεκαετία και τα αυτοκίνητα να ακριβαίνουν παράλογα, τη στιγμή που εσύ γκρινιάζεις περισσότερο ενώ έχεις πολλαπλασιάσει τις απολαβές σου. Εκεί κολλάει. Είναι θέμα νοοτροπίας.
Και μετά θα εκνευρίζεσαι που ο στόλος των αυτοκινήτων στην Ελλάδα γερνάει συνεχώς.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#614799
Dimsabas έγραψε:Όχι, κολλάει στο ότι ειρωνεύεσαι τους συμπατριώτες σου (αν τους νιώθεις ακόμα έτσι) που βλέπουν τους μισθούς τους να συρρικνώνονται εδώ και μια δεκαετία και τα αυτοκίνητα να ακριβαίνουν παράλογα, τη στιγμή που εσύ γκρινιάζεις περισσότερο ενώ έχεις πολλαπλασιάσει τις απολαβές σου. Εκεί κολλάει. Είναι θέμα νοοτροπίας.
Και μετά θα εκνευρίζεσαι που ο στόλος των αυτοκινήτων στην Ελλάδα γερνάει συνεχώς.


μπα μη νομιζεις το ιδιο δουλεμα κανω και στους εδω για αυτα που πανε και αγοραζουνε
ειδικα συναδελφοι απο βαλκανια, ανεξαρτητως μορφωσης και απολαβων, ειναι απολαυστικο το στερεοτυπο... να ακους να σου λενε για τη μπεμπα πως ειναι το καλυτερο αμαξι.... πλεον τρολλαρω ασυστολα, τους ρωταω για διαφορα αυτοκινητιστικα θεματα ταχα μου δεν εχω καμια ιδεα και να μου πουνε αν ξερουν, οπου και σταδιακα ξεδιπλωνεται η ανωτερωτητα της γερμανικης (κατα κυριο λογο με μικρες εξαιρεσεις) αυτοκινητοβιομηχανιας ...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#614808
KiloMeater έγραψε:Αφού σας χαλαει η τιμή του γιατι ασχολείστε τόσο πολυ;

Εχει πλάκα αυτό το εσωτερικό conflict, απο τη μια γουστάρετε την όλη φάση πρεμιουμιλας και το παραμύθι γύρω απο το exclusivity, απο την άλλη το θέλετε για τις μάζες, φτηνό για όλους .

Ξερεις υπάρχει και η μέση λύση .Ούτε φθηνό για όλους (που είναι ανεφικτο) ούτε εξωπραγματικές τιμές.
Το δικό σου αμαξι στην Ελλάδα πρέπει να κάνει +20Κ απο οσο το πήρες...
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614813 +30K μάλλον, ήταν άνευ φόρων... :help:
Τώρα, ανεξάρτητα του όποιου μέσου ελληνικού εισοδήματος, η τιμή του παραπάνω παραμένει αστεία ακριβή.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#614876 Το βασικό ξεκινάει από 41Κ και δεν είναι και χάλια από εξοπλισμό.
Προσωπικά βέβαια τα θεωρώ πολλά για δικίνητο 150ps.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#614903
Dimsabas έγραψε:Όχι, κολλάει στο ότι ειρωνεύεσαι τους συμπατριώτες σου (αν τους νιώθεις ακόμα έτσι) που βλέπουν τους μισθούς τους να συρρικνώνονται εδώ και μια δεκαετία και τα αυτοκίνητα να ακριβαίνουν παράλογα, τη στιγμή που εσύ γκρινιάζεις περισσότερο ενώ έχεις πολλαπλασιάσει τις απολαβές σου. Εκεί κολλάει. Είναι θέμα νοοτροπίας.
Και μετά θα εκνευρίζεσαι που ο στόλος των αυτοκινήτων στην Ελλάδα γερνάει συνεχώς.



:vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#614905
KiloMeater έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Όχι, κολλάει στο ότι ειρωνεύεσαι τους συμπατριώτες σου (αν τους νιώθεις ακόμα έτσι) που βλέπουν τους μισθούς τους να συρρικνώνονται εδώ και μια δεκαετία και τα αυτοκίνητα να ακριβαίνουν παράλογα, τη στιγμή που εσύ γκρινιάζεις περισσότερο ενώ έχεις πολλαπλασιάσει τις απολαβές σου. Εκεί κολλάει. Είναι θέμα νοοτροπίας.
Και μετά θα εκνευρίζεσαι που ο στόλος των αυτοκινήτων στην Ελλάδα γερνάει συνεχώς.


μπα μη νομιζεις το ιδιο δουλεμα κανω και στους εδω για αυτα που πανε και αγοραζουνε
ειδικα συναδελφοι απο βαλκανια, ανεξαρτητως μορφωσης και απολαβων, ειναι απολαυστικο το στερεοτυπο... να ακους να σου λενε για τη μπεμπα πως ειναι το καλυτερο αμαξι.... πλεον τρολλαρω ασυστολα, τους ρωταω για διαφορα αυτοκινητιστικα θεματα ταχα μου δεν εχω καμια ιδεα και να μου πουνε αν ξερουν, οπου και σταδιακα ξεδιπλωνεται η ανωτερωτητα της γερμανικης (κατα κυριο λογο με μικρες εξαιρεσεις) αυτοκινητοβιομηχανιας ...


γιατί να έχει διαφορετικό ειδικό βάρος η προσωπική σου άποψη έναντι των βαλκάνιων συναδέλφων σου? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#614913 προφανως και δεν εχει
δεν ανεφερα πουθενα οτι εχουν αδικο, εγραψα οτι το βλεπω αστειο και αυτο ειναι υποκειμενικο εκ φυσεως.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#614934
KiloMeater έγραψε:προφανως και δεν εχει
δεν ανεφερα πουθενα οτι εχουν αδικο, εγραψα οτι το βλεπω αστειο και αυτο ειναι υποκειμενικο εκ φυσεως.


φυσικα και εχουν αδικο,ακου το πενβε το καλυτερο αυτοκινητο του κοσμου. :dizzy:
α τρελαθουμε τελειως.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615000
dimviii έγραψε:
φυσικα και εχουν δίκιο,το πενβε είναι το καλυτερο αυτοκινητο του κοσμου. :dizzy:
α τρελαθουμε τελειως.


:shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By IKE
#615043 edit mod. Flame bait. [Admin]
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#615147
kostis20 έγραψε:Το βασικό ξεκινάει από 41Κ και δεν είναι και χάλια από εξοπλισμό.
Προσωπικά βέβαια τα θεωρώ πολλά για δικίνητο 150ps.
Το Tiguan 2.0 Tdi/150/DSG/2wd ξεκινάει από 37000€.
Κάπου λογική μου φαίνεται η τιμή του Audi.