Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602962 ε τότε τι είναι; αν εγώ πληρώσω να στήσω μια σκηνή στο μπαλκόνι σου και σε βάλω να πληρώσεις και ένα 5ευρο μπορεί να έρθει όποιος θέλει;


edit άσχετο

τελοσπάντων για να απαντήσω και στον φίλο corto μιας και έκλεισε το άλλο θέμα, αναφορά δεν έχω κάνει ποτέ μου σε κανένα τα 12-14 (δε θυμάμαι) χρόνια που γράφω σε φόρουμ, αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσουν δεκάδες άτομα

Το επιβεβαιώνω πως δεν έχεις κάνει αναφορά, αλλά επιβεβαιώνω επίσης πως θα πρέπει να πάρεις ένα warn, γιατί τα "ερωτήματα" σαν το παραπάνω, που θέτεις τελευταία, είναι το λιγότερο απαράδεκτα.[Admin]
Άβαταρ μέλους
By markvag
#602965
QsisVTS έγραψε:ε τότε τι είναι; αν εγώ πληρώσω να στήσω μια σκηνή στο μπαλκόνι σου και σε βάλω να πληρώσεις και ένα 5ευρο μπορεί να έρθει όποιος θέλει;


Κάποιοι προτείνουν λύσεις που φαντάζομαι πως θα σε ικανοποιούσαν, αλλά εγώ δεν θα μπορέσω...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602968 το θέμα πριν πάμε σε λύσεις είναι να αναγνωρίσουμε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα

πολλοί άνθρωποι (σημαντική μερίδα) θεωρούν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και διάφοροι άλλοι έχουν διάφορα άλλα προβλήματα

η αμφιβολία μου πάντως παραμένει ποιος νοιάζεται για αυτούς τους ανθρώπους;

αυτοί που δεν τους θέλουν σίγουρα όχι, δεν θα κάτσω να επιχειρηματολογήσω για το αντίθετο, στη συντριπτική τους πλειοψηφία δεν χρειάζεται καν κουβέντα

αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα ίσως κοιμούνται ήσυχοι ότι εδώ είναι μια χαρά ασφαλείς αφού έφυγαν από τον όποιο πόλεμο, αλλά πέρα από το ότι δεν έφυγαν όλοι από πόλεμο και πιθανότατα δεν είναι όλοι πρόσφυγες , οι συνθήκες στις οποίες ζουν εδώ είναι άθλιες

οπότε επικροτείται το να έρθουν εδώ να ζουν άθλια, άσχετα αν εμείς δεν το αντέχουμε (ούτε οι large γερμανοί φαίνεται να το πληρώνουν όπως το παρουσιάζεις) για να μην μας πουν ρατσιστές

με αυτά τα δεδομένα προφανώς και θα διαφωνήσουμε, αλλά όπως είπα αρχικά πρέπει να προσδιοριστεί το πρόβλημα

edit mod. Δεν επιτρέπεται quote σε μηνύματα συντονισμού.[mod]
Άβαταρ μέλους
By g8777
#603000 Edit. Αυτα ειναι offtopic. Αν θες να του πεις την γνωμη σου μπορεις με πμ. [Mod]
Άβαταρ μέλους
By corsair
#605313 Το αφήνω εδώ να το απολαυσουμε ολοι:



#ΝΔθελατε #ερχεταιπουτσα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#605315 Νε, τοι; Να γίνουμε οκνηροί κομμουνισταί και να δίνουμε τσάμπα νεράκι στον λαό; Πες τα Μπάμπη μου!!! :inlove: Πρώτα να το αυξήσεις όμως στην Περιφέρεια Β3 της Αθήνας που σε εξέλεξε!!! :s_yes :s_yes :s_yes
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#605324 https://t.co/FZOFK2RHQh?amp=1


Των Νίκου Χρυσικόπουλου, Χάρη Φλουδόπουλου

Το γεγονός ότι το Παρίσι αποτέλεσε τον πρώτο σταθμό της παρθενικής μίνι ευρωπαϊκής περιοδείας του Κυριάκου Μητσοτάκη, είχε εκτός από την πολιτική και σαφή οικονομική χροιά. Άλλωστε οι ελληνογαλλικές επενδυτικές σχέσεις είναι παραδοσιακά ισχυρές, ενώ η νέα κυβέρνηση προσβλέπει στην κινητοποίηση νέου γαλλικού επιχειρηματικού ενδιαφέροντος, στο πλαίσιο της προσπάθειας για επανατοποθέτηση της χώρας στον διεθνή επενδυτικό χάρτη.

Ο ίδιος ο κ. Μητσοτάκης τόνισε ότι προσδοκά τη γαλλική στήριξη στο αναπτυξιακό σοκ που χρειάζεται η χώρα μας και στο οποίο, με βάση το εκπεφρασμένο ενδιαφέρον γαλλικών επιχειρήσεων, μπορεί η Γαλλία να παίξει σημαντικό ρόλο.

Άλλωστε η Γαλλία, σύμφωνα με το Γραφείο Οικονομικών και Εμπορικών υποθέσεων της ελληνικής πρεσβείας στο Παρίσι, συγκαταλέγεται παραδοσιακά μεταξύ των χωρών που επιδεικνύουν έντονο επενδυτικό ενδιαφέρον για την ελληνική αγορά. Στην Ελλάδα δραστηριοποιούνται σήμερα περί τις 120 θυγατρικές εταιρείες γαλλικών ομίλων και επιχειρήσεων, μικτές επιχειρήσεις ή κοινοπραξίες με αντίστοιχες ελληνικές.

Που υπάρχει ενδιαφέρον


Υπηρεσίες Ωφέλειας – βιομηχανία

Μπορεί η πώληση ποσοστών της ΕΥΔΑΠ και της εταιρείας ύδρευσης Θεσσαλονίκης να έχει παγώσει, ωστόσο, οι Γάλλοι της Suez Environnement που ελέγχουν το 5% της ΕΥΑΘ, ενδιαφέρονται να διεκδικήσουν νέα έργα για τον εκσυγχρονισμό του δικτύου που ενδέχεται να δημοπρατήσει η βορειοελλαδίτική εταιρεία ύδρευσης


:s_airkiss

Μπάμπης, αυτό το λαγουδάκι :s_inlove
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#605326 Πήγε στο Παρίσι και γιατί ψωνίζουμε για το ΠΝ. :iconcool:

Πχ: https://www.thepressroom.gr/ellada/belh ... ikoy-video



Il était un petit navire
Il était un petit navire
Qui n’avait ja-ja-jamais navigué
Qui n’avait ja-ja-jamais navigué
Ohé ! Ohé
Άβαταρ μέλους
By markvag
#605331
rx8_drifter έγραψε:https://t.co/FZOFK2RHQh?amp=1


Των Νίκου Χρυσικόπουλου, Χάρη Φλουδόπουλου

Το γεγονός ότι το Παρίσι αποτέλεσε τον πρώτο σταθμό της παρθενικής μίνι ευρωπαϊκής περιοδείας του Κυριάκου Μητσοτάκη, είχε εκτός από την πολιτική και σαφή οικονομική χροιά. Άλλωστε οι ελληνογαλλικές επενδυτικές σχέσεις είναι παραδοσιακά ισχυρές, ενώ η νέα κυβέρνηση προσβλέπει στην κινητοποίηση νέου γαλλικού επιχειρηματικού ενδιαφέροντος, στο πλαίσιο της προσπάθειας για επανατοποθέτηση της χώρας στον διεθνή επενδυτικό χάρτη.

Ο ίδιος ο κ. Μητσοτάκης τόνισε ότι προσδοκά τη γαλλική στήριξη στο αναπτυξιακό σοκ που χρειάζεται η χώρα μας και στο οποίο, με βάση το εκπεφρασμένο ενδιαφέρον γαλλικών επιχειρήσεων, μπορεί η Γαλλία να παίξει σημαντικό ρόλο.

Άλλωστε η Γαλλία, σύμφωνα με το Γραφείο Οικονομικών και Εμπορικών υποθέσεων της ελληνικής πρεσβείας στο Παρίσι, συγκαταλέγεται παραδοσιακά μεταξύ των χωρών που επιδεικνύουν έντονο επενδυτικό ενδιαφέρον για την ελληνική αγορά. Στην Ελλάδα δραστηριοποιούνται σήμερα περί τις 120 θυγατρικές εταιρείες γαλλικών ομίλων και επιχειρήσεων, μικτές επιχειρήσεις ή κοινοπραξίες με αντίστοιχες ελληνικές.

Που υπάρχει ενδιαφέρον


Υπηρεσίες Ωφέλειας – βιομηχανία

Μπορεί η πώληση ποσοστών της ΕΥΔΑΠ και της εταιρείας ύδρευσης Θεσσαλονίκης να έχει παγώσει, ωστόσο, οι Γάλλοι της Suez Environnement που ελέγχουν το 5% της ΕΥΑΘ, ενδιαφέρονται να διεκδικήσουν νέα έργα για τον εκσυγχρονισμό του δικτύου που ενδέχεται να δημοπρατήσει η βορειοελλαδίτική εταιρεία ύδρευσης


:s_airkiss

Μπάμπης, αυτό το λαγουδάκι :s_inlove


Απαπα... Εγώ δεν πιστεύω κάτι τέτοια... είμαι σίγουρος πως από την καλή του την καρδιά τα λέει! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#605334 Εγώ ένα έχω να πω:
ΕΙΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ. ΤΕΛΟΣ. :rtfm:
Ρε δεν είπε ότι θα μειώσει τη φορολογία? :hmmm:
Ρε δεν είπε ότι θα μειώσει τον ΕΝΦΙΑ? :hmmm:
Ρε δεν είπε ότι θα βοηθήσει την επχειρηματικότητα? :hmmm:
Τι θέλετε τώρα?
Το κράτος κλέφτης θα γίνει?
Από κάπου πρέπει να τα πάρει.
Θα σας τα πάρει από το ρεύμα, ώστε όταν ξεφορτωθούμε ΔΕΗ, μην τους δώσουμε και γουρούνι στο σακί. Έχουμε και ένα πρόσωπο. :s_biggrin
Θα σας τα πάρει από το νεράκι ώστε όταν ξεφορτωθούμε την ΕΥΔΑΠ, μην τους δώσουμε και γουρούνι στο σακί. Έχουμε και ένα πρόσωπο. :s_biggrin
Αμ το άλλο. Με τι λεφτά ρε λαμόγια νομίζετε ότι θα δώσουμε δάνειο στον καημένο το Λάτση τον ευεργέτη μας να μας φτιάξει αυτό που όλοι ονειρευόμασταν? :s_biggrin
Τι ρεύμα και νερό είναι είδος πρώτης ανάγκης??
Τι λέτε ρε.?
Τα νοικιάρικα jeep στους μανατζαραίους που μειώσαμε τη παροχή σε είδος τι νομίζετε ότι είναι?Δεύτερης ανάγκης?
Η περιουσία άνω του 1 εκατομμυρίου που μειώσαμε το ενφια δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης?
Το μέρισμα που θα πάρει ο καυμένος ο ειχειρηματίας που μειώσαμε το φόρο στο μισό δεν είναι ο καρπός τον κόπων του και του μεροκάματου του.? Δεύτερης ανάγκης κι αυτό?
Ου στο διαολο. Φτωχομπινέδες ε φτωχομπινέδες... :s_whiteflag

ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ, ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ.
ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ... :help:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#605343 Τι άπλες Hi-Fi μου με τη #lailapa που έχει έρθει (και θα έρθει χειρότερη) , τα έλεγαν εδώ αλλά κανένας δεν άκουσε :(
Εγώ έχω τιγκάρει σε ξηρά τροφή για μια 4ετία (με τα λεφτά απο το επίδομα) και ένα ανοιχτό για βόρεια επαρχιακή Σουηδία

αλλά βλέπεις τι κάνουν οι σύντροφοι , βλέπεις τι λένε :rant:

Τσακαλώτος: «Κάναμε πολιτικά λάθη, δεν τα πήγαμε καλά με την αντικειμενικότητα στην ΕΡΤ»
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/politiki/tsak ... ala-me-ert


Οταν η κουβέντα πήγε στα λάθη που έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ ως κυβέρνηση, ο κ. Τσακαλώτος αναφέρθηκε και στην κατάσταση της ΕΡΤ, λέγοντας πως «δεν το πήραμε στα σοβαρά», ενώ πρόσθεσε ότι κάποια ζητήματα, όπως ο πολιτισμός, ήταν «εκτός των ραντάρ μας». Σημείωσε δε πως έγιναν από το κόμμα του πολιτικά λάθη. «Ήταν πολιτικό λάθος οι εξορύξεις. Πρέπει κάποτε να το πούμε αυτό», τόνισε.

Για την ΕΡΤ, πάντως, παραδέχθηκε πως η κυβέρνηση δεν χειρίστηκε σωστά το θέμα της αντικειμενικότητας, κάτι που είχε σηκώσει μεγάλη συζήτηση, ιδίως με τις εκπομπές της Κατερίνας Ακριβοπούλου, που τελικά κόπηκαν.


έτοιμη η αναδιάρθρωση της κεντροαριστεράς :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#605344 Ενταξει οι αλλοι μας χρεοκόπησαν και δεν παραδεχτηκαν ποτε πολιτικα λαθη. Σωστος ο Ευκλειδης.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#605348
georgetz έγραψε:Τι άπλες Hi-Fi μου με τη #lailapa που έχει έρθει (και θα έρθει χειρότερη) , τα έλεγαν εδώ αλλά κανένας δεν άκουσε :(
Εγώ έχω τιγκάρει σε ξηρά τροφή για μια 4ετία (με τα λεφτά απο το επίδομα) και ένα ανοιχτό για βόρεια επαρχιακή Σουηδία

αλλά βλέπεις τι κάνουν οι σύντροφοι , βλέπεις τι λένε :rant:

Τσακαλώτος: «Κάναμε πολιτικά λάθη, δεν τα πήγαμε καλά με την αντικειμενικότητα στην ΕΡΤ»
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/politiki/tsak ... ala-me-ert


Οταν η κουβέντα πήγε στα λάθη που έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ ως κυβέρνηση, ο κ. Τσακαλώτος αναφέρθηκε και στην κατάσταση της ΕΡΤ, λέγοντας πως «δεν το πήραμε στα σοβαρά», ενώ πρόσθεσε ότι κάποια ζητήματα, όπως ο πολιτισμός, ήταν «εκτός των ραντάρ μας». Σημείωσε δε πως έγιναν από το κόμμα του πολιτικά λάθη. «Ήταν πολιτικό λάθος οι εξορύξεις. Πρέπει κάποτε να το πούμε αυτό», τόνισε.

Για την ΕΡΤ, πάντως, παραδέχθηκε πως η κυβέρνηση δεν χειρίστηκε σωστά το θέμα της αντικειμενικότητας, κάτι που είχε σηκώσει μεγάλη συζήτηση, ιδίως με τις εκπομπές της Κατερίνας Ακριβοπούλου, που τελικά κόπηκαν.


έτοιμη η αναδιάρθρωση της κεντροαριστεράς :iconcool:


Τι λένε? :hmmm: