Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#416473 Στο sh ακούγεται περίεργα η μετάδοση, ενώ υποτίθεται γενικά ότι είναι οκ. Ο ήχος βρίσκεται εδώ.

Καμιά γνώμη μέχρι να πάει συνεργείο; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#416669 Toυ Νικου Παππα το σκουτερ καπως ετσι ακουγεται αλλα ειναι νορμαλ :lol: , δεν κανει σαν τρατα τοσο πολυ βεβαια. :innocent: :lol:

xenos, δεν εχω καμμια σπουδαια γνωση πανω σε βλαβες, αλλα για ρουλεμαν μου μοιαζει. Μαλιστα αν θυμαμαι καλα εχει καποια ευπαθεια το sh σε αυτα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#416748
Νίκος Παππάς έγραψε:Toυ Νικου Παππα το σκουτερ καπως ετσι ακουγεται αλλα ειναι νορμαλ :lol: , δεν κανει σαν τρατα τοσο πολυ βεβαια. :innocent: :lol:


Ψιλοσφυρίζει δλδ το δικό σου; :hmmm: Εμένα ΔΕΝ έκανε έτσι πάντως.

Νίκος Παππάς έγραψε:xenos, δεν εχω καμμια σπουδαια γνωση πανω σε βλαβες, αλλα για ρουλεμαν μου μοιαζει. Μαλιστα αν θυμαμαι καλα εχει καποια ευπαθεια το sh σε αυτα.


Ρουλεμάν; :hmmm: Να τσεκ...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#416759 Και σφυριζει, τσιριζει, γρατσουναει, αλλα δεν εχει κατι. Ειναι φυσιολογικο συμφωνα με τον μαστορα που το σερβαρει.

Γενικα οι δικες μας μεταδοσεις εχουν θορυβους. Αθορυβες ειναι του Τ-ΜΑΧ και του beverly 350

Απο το scooterclub.gr, σχολιο μελους :ninja:

Ελαχιστοι φαινεται νικησαν την δυναμη του αμιλητου νερου ... παραδεχομενοι οτι τα ρουλεμαν της δευτερευουσας μεταδοσης χαιρετανε τον πλατανο στα SH.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#416818
Νίκος Παππάς έγραψε:Γενικα οι δικες μας μεταδοσεις εχουν θορυβους. Αθορυβες ειναι του Τ-ΜΑΧ και του beverly 350


Ρε συ, εμένα δεν έκανε θόρυβο/σφύριγμα όμως πριν. Άρα τώρα κάτι παίζει.

Νίκος Παππάς έγραψε:Απο το scooterclub.gr, σχολιο μελους :ninja:

Ελαχιστοι φαινεται νικησαν την δυναμη του αμιλητου νερου ... παραδεχομενοι οτι τα ρουλεμαν της δευτερευουσας μεταδοσης χαιρετανε τον πλατανο στα SH.


Καλά ναι, δεν είναι περίεργο. Απλά υποτίθεται ότι το δικό μου έχει αλλάξει τα περισσότερα στη μετάδοση πριν από ~15-20κ χλμ, αν θυμάμαι καλά. :hmmm:
Η μλκία είναι ότι αν λύσει μετάδοση κλπ θα πεις δεν αλλάζω και τα υπόλοιπα; Δεν αλλάζω και τον ιμάντα που έλεγα να τον αφήσω κ άλλο; Δεν αλλάζω και μπίλιες; Δεν αλλάζω και λαδάκι μετάδοσης; Δεν; Δεν; Δεν; Δεν γαμείς στο τέλος; :x
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#416856 Sh 300 η 150 ? Μάλλον για ρουλεμάν ακούγεται .. ιμάντα και λοιπά αν πιάνουν λιγο τα χέρια σου και έχεις βασικά εργαλεία ειναι εύκολο να τα αλλάξεις
Άβαταρ μέλους
By xenos
#417115
Eliaskat έγραψε:Sh 300 η 150 ? Μάλλον για ρουλεμάν ακούγεται .. ιμάντα και λοιπά αν πιάνουν λιγο τα χέρια σου και έχεις βασικά εργαλεία ειναι εύκολο να τα αλλάξεις


300άρι είναι. Συμφωνώ για την ευκολία, αλλά δυστυχώς δεν έχω χώρο και χρόνο. :(

georgetz έγραψε:Ανοίγει thread κάτοχος ιταλικού για προβλήματα/βλάβες -> ξεκάρφωμα με japan scooter

Δυνατός παίκτης :shifty:


Φλαράκι το ιταλικό είναι παλιό, καλό, αερόψυκτο. Δεν παθαίνει τπτ. :rtfm:
(μην τύχει μόνο)
Άβαταρ μέλους
By Morx
#431582
Νίκος Παππάς έγραψε:
Απο το scooterclub.gr, σχολιο μελους :ninja:

Ελαχιστοι φαινεται νικησαν την δυναμη του αμιλητου νερου ... παραδεχομενοι οτι τα ρουλεμαν της δευτερευουσας μεταδοσης χαιρετανε τον πλατανο στα SH.


:metalo:

Με ξετρυπωσες!
Άβαταρ μέλους
By xenos
#431648 Τα περισσότερα SH παρουσιάζουν τουλάχιστον τα παρακάτω:

*σβησίματα
*θέμα με την πίσω δαγκάνα
*διάφορα θέματα με ρουλεμάν μετάδοσης

Το κακό είναι όταν μπαίνεις στο αντίστοιχο section για τα beverly. :lipsealed: :omg:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#431774
Morx έγραψε:Βαλε και το λαδακι που πινουν.
8 στα 10 ... !!


Ακριβή στατιστικά δεν έχω, αλλά νομίζω το παραλές λίγο.