Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#22207


Πανω: Emanuele Pagani
Κατω: Yours truly :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Ιδιο session, ιδιο καρτ (το δικο μου). :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#24678 Στο καρτοδρομο το χουν ριξει στις περικοπες ε?
Πηγαμε με την παρεα για λιγο καρτ μιας και ειχαμε να παμε χρονια και τα φωτα εχουν καει με αποτελεσμα σε καποια σημεια ο φωτισμος να ειναι ανεπαρκης. Βεβαια απο την αλλη ηταν κι ενα challenge! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By eimaiospiros
#31186 Το Σάββατο μάλλον θα πάω για πρώτη φορά στην πίστα καρτ στα Μέγαρα. Καμιά συμβουλή ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#31207
eimaiospiros έγραψε:Το Σάββατο μάλλον θα πάω για πρώτη φορά στην πίστα καρτ στα Μέγαρα. Καμιά συμβουλή ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω;


Τάπα γκάζι...πιστάρα. Εμένα είναι η αγαπημένη μου με το ΚΖ:



Εκεί στα κοντέινερ θέλει προσοχή να βρεις σωστά το apex γιατί δε φαίνεται.

Φέρε αρκετή βενζίνη γιατί καίει αρκετά εκεί το καρτ και είναι απίστευτα ξεκούραστη. Θα κάνεις 15 γύρους και δε θα καταλάβεις για πότε έγιναν.
Άβαταρ μέλους
By eimaiospiros
#31495 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Νίκο. Νομίζω θα ανοίξει μετά από καιρό. Θα σε πετύχω μήπως εκεί;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#31746
eimaiospiros έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Νίκο. Νομίζω θα ανοίξει μετά από καιρό. Θα σε πετύχω μήπως εκεί;


Αύριο όχι, κάποια άλλη στιγμή ελπίζω. :eat:
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#43390 Live stream για το παγκοσμιο του ROTAX. Μπορει να μην μου αρεσει το συγκεκριμενο μοτερ αλλα εχουμε ελληνικη παρουσια. :yahoo:

http://www.rotax-kart.com/en/Max-Challe ... Livestream
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#92836

:lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#141365 Κοιταζοντας εγκυκλοπαιδικα αγγελιες για καρτ επεσα στην

κατωθι.http://www.aggelies.kartnews.gr/2013/12 ... 0.html?m=1

Λεει οτι ειναι σε αριστη κατασταση και εχει χρησιμοποιηθει δεκαπεντε ωρες απο τοτε που αγοραστηκε.Επισης λεει οτι εχει γινει γενικη επισκευη 600 ευρω.τι επισκευη μπορει να εχει γινει μετα απο τοσες λιγες ωρες λειτουργιας;σχετικα με το στρωσιμο του κινητηρα,πως οριζεται αυτο σε ενα αγωνιστικο καρτ;φανταζομαι οτι το στρωσιμο εδω οφειλεται στην επισκευη;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#141411 Τα αγωνιστικά μοτέρ θέλουν κάθε 10-15 ώρες πιστονι. Εγώ αλλάζω κάθε 10.

Μακριά από rm1. Χαλι μαύρο από κάθε άποψη.

< >
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#141565 Γιατι ειναι μαυρο χαλι;αναξιοπιστο;κακο οδηγικα;για εναν που εχει τρλες απαιτησεις οκ υπαρχουν τα εξαταχυτα αλλα για εναν χομποστα δεν ειναι καλυτερο το δυταχυτο απο ενα αυτοματο;; :hmmm: ενας καινουριος εντελως χομποστας που θα πρεπει να προσανατολιστει;;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#141583
nafpaktos έγραψε:Γιατι ειναι μαυρο χαλι;αναξιοπιστο;κακο οδηγικα;για εναν που εχει τρλες απαιτησεις οκ υπαρχουν τα εξαταχυτα αλλα για εναν χομποστα δεν ειναι καλυτερο το δυταχυτο απο ενα αυτοματο;; :hmmm: ενας καινουριος εντελως χομποστας που θα πρεπει να προσανατολιστει;;



Είναι πολύ δύστροπο οδηγικά. Καθόλου φιλικό. Επίσης έχεις λίγα περιθώρια ρυθμίσεων στο σασί και βελτίωσης, οπότε είναι αυτό που είναι.

Η γνώμη μου είναι ότι με αυτά τα χρήματα παίρνεις ΠΟΛΥ καλύτερο αυτόματο και με καλύτερο σασί, πιο φιλικό.

Ως εντελώς καινούριος χομπίστας καλύτερα να αρχίσεις από αυτόματο και μετά να κοιτάξεις για 2τάχυτο ή 6τάχυτο. Βήμα, βήμα. :)
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#141606
Nikos! έγραψε:
nafpaktos έγραψε:Γιατι ειναι μαυρο χαλι;αναξιοπιστο;κακο οδηγικα;για εναν που εχει τρλες απαιτησεις οκ υπαρχουν τα εξαταχυτα αλλα για εναν χομποστα δεν ειναι καλυτερο το δυταχυτο απο ενα αυτοματο;; :hmmm: ενας καινουριος εντελως χομποστας που θα πρεπει να προσανατολιστει;;



Είναι πολύ δύστροπο οδηγικά. Καθόλου φιλικό. Επίσης έχεις λίγα περιθώρια ρυθμίσεων στο σασί και βελτίωσης, οπότε είναι αυτό που είναι.

Η γνώμη μου είναι ότι με αυτά τα χρήματα παίρνεις ΠΟΛΥ καλύτερο αυτόματο και με καλύτερο σασί, πιο φιλικό.

Ως εντελώς καινούριος χομπίστας καλύτερα να αρχίσεις από αυτόματο και μετά να κοιτάξεις για 2τάχυτο ή 6τάχυτο. Βήμα, βήμα. :)


+oo