Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#104371 Γενεθλια αυτες τις μερες ... με τουτα και με τα αλλα, εφτασα στα 40
Συνειδητοποιοω πλεον οτι δεν κοιτας μονο εμπρος, αρχιζεις να κοιτας και πίσω, και υποπτευομαι οσο περνανε τα χρονια το «πισω» θα μετραει ολο και πιο πολυ και με βαση αυτο θα βιωνεις και το παρον. Αν εισαι ικανοποιημενος και ευχαριστημενος με οτι καταφερες , θα μπορεις να απολαυσεις το σημερα περισσοτερο .
Παράπονο δεν εχω.... εφτασα μεχρι εδω εχωντας τους γονεις μου και μια αγαπημένη οικογένεια.
Τα φερε βεβαια η ζωη που σκορπισαμε απο εδω και απο εκει σε διάφορες χώρες αλλα καταφερνουμε και ειμαστε σε επαφη καθημερινά.’ Τα παιδακια μου μεγαλωνουνε και γινονται κανονικοι ανθρωποι, εδω που ειμαστε μονοι εχουμε δεθει και πιο πολυ ακομα.
Εργασιακα νιωθω οτι μεχρι στιγμης τίμησα το χρονο που μου δώθηκε και οποιες ευκαιριες βρεθηκανε εμπρος μου. Μια δυο περιπτωσεις που απαιτησαν γενναιες αποφασεις με ρισκο, τις πηρα , δεν μπορω να φανταστω πως θα ηταν αν έμενα να με την αμφιβολι να με τρωει για παντα ...»what if”….. Παιξανε και κατι σφαλιαρες (κυριως θεματα υγειας) αλλα χρησιμα ειναι ολα, σε εξοικειωνουνε με τη θνητη φυση σου και βλεπεις τα πραγματα στη ρεαλιστικη τους διάσταση.
10 χρονια πισω δεν θα μπορουσα να φανταστω στο ελαχιστο τη ζωη μου οπως ειναι σημερα... υποθετω το ιδιο και για τα επομενα 10, καλά να μαστε. Προβλεψη δεν εχει νοημα να κανω, μονο ευχομαι να ειμαι σε θεση να κοιταξω πισω μετα απο δεκα χρονια και να ειμαι ικανοποιημενος με τις επιλογες μου.
Και συνεχίζουμε......
Άβαταρ μέλους
By gianik
#104940 Να εχετε υγεια κιλομιτερ κ να χαιρεσαι την καθε μερα πλαι στα παιδακια σου.. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By 2014
#107630 Από τον τύπο:
Moody's: Η Ελλάδα δεν είναι Lehman Brothers – Η Ευρώπη μπορεί να αντέξει Grexit

Από τη μια η εταιρία "αδελφοί Λίμαν" κ από την άλλη μια χώρα.
Ολόκληρη.
Κ ποιος τη γαμεί τη χώρα, δεν είναι κ η "αδελφοί Λίμαν".
Συγνώμη κιόλας, αλλά δε γαμιόσαστε;
Μαλάκες, έ μαλάκες.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#107686 Παίζονται περιουσίες στα χρηματιστήρια με κάτι τέτοια δημοσιεύματα. Τρομοκρατούν τον κόσμο και πάνω στο πανικό γίνονται λανθασμένες κινήσεις.
Χαρά στο κουράγιο αυτών που ασχολούνται , χαλάλι τα λεφτά που κερδίζουν , έχουν νεύρα από ατσάλι.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#132709 Ορισμοί ευτυχίας: Να βλέπεις το μουτράκι ενός πλάσματος κλεισμένο στο πιο ασφαλές φυσικό περιβάλλον σε τριδιάστατη απεικόνιση (και bonus να σου μοιάζει κιόλας...)

Το τεράστιο θαύμα μιας νεάς ζωής συνεχίζεται , (ένα ακόμα από τα >εκατοντάδες δισεκατομύρια που έχουν συμβεί επι Γης, μη ξεχνιόμαστε)
Άβαταρ μέλους
By famas
#132710
JimClark έγραψε:Ορισμοί ευτυχίας: Να βλέπεις το μουτράκι ενός πλάσματος κλεισμένο στο πιο ασφαλές φυσικό περιβάλλον σε τριδιάστατη απεικόνιση (και bonus να σου μοιάζει κιόλας...)

:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#132787
JimClark έγραψε:Ορισμοί ευτυχίας: Να βλέπεις το μουτράκι ενός πλάσματος κλεισμένο στο πιο ασφαλές φυσικό περιβάλλον σε τριδιάστατη απεικόνιση (και bonus να σου μοιάζει κιόλας...)

Το τεράστιο θαύμα μιας νεάς ζωής συνεχίζεται , (ένα ακόμα από τα >εκατοντάδες δισεκατομύρια που έχουν συμβεί επι Γης, μη ξεχνιόμαστε)

:thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#132802 Νομίζω πως κάποιος θα σταματήσει σύντομα να βγάζει πεταλούδες και βουνά, μιας και βρήκε πολύ πιο ενδιαφέρον και σημαντικό θέμα για φωτογράφηση :)
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By vice246
#132808 Αν και το εζησα 3 φορες…. σε ζηλευω.. :)
Μονο χαρές…
Άβαταρ μέλους
By gianik
#132815 vice κλείσε τηλεόραση και όρμα στην γυναίκα για το ....4ο !!!!!!!!!!!!!
jim clark άντε με το καλό !!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#132832 Είναι ΗΔΗ τυχερό γιατί έχει εξαιρετικούς γονείς. Εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσει έτσι, με τύχη, στη ζωή, JC! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#132846 Σε τι βουνό έχει να το πάει ο μπαμπάς του αυτό το παιδί δεν το συζητάμε :lol: