Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#154452 Μ'έχει ζαλίσει πολύ το θέμα κρεβατιού. Ή πολύ φθηνό βρίσκω (<=400) τύπου ΙΚΕΑ ή πολύ ακριβό (>=1000) από επιπλάδικα. Κάτι με αποθηκευτικό χώρο ψάχνω. Να του ΙΚΕΑ http://www.ikea.gr/ypnodomatio/krevatia ... tiko-horo/ αλλά έχουν μοριοσανίδα γαμώτο που είναι το πιο απλό.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#154469 Έχω το MALM πάνω από 5 χρόνια και δεν έχει μασήσει μια ως τώρα.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#154473
Dimitris_P έγραψε: αλλά έχουν μοριοσανίδα γαμώτο που είναι το πιο απλό.


Σκέφτεσαι να πλημμυρίσεις το σπίτι και ψάχνεις κάτι που να αντέχει στην υγρασία;
Τι σε πειράζει η μοριοσανίδα, αν κάνει σωστά την δουλειά της; Καπάκια πλαϊνά είναι και στα περισσότερα είναι και ντυμένα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#154487
EDDIE_147 έγραψε:Έχω το MALM πάνω από 5 χρόνια και δεν έχει μασήσει μια ως τώρα.


Δίνεις πόνο ή μόνο ύπνο; Γιατί για το 1ο είναι όλοι οι ενδοιασμοί αν θ'αντέχει και δεν θα πηγαίνει βόλτα ή τρίζει :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#154657 Φτιάχνω την προίκα μου :lol:
Έστω ότι παίρνω αυτό http://www.ikea.gr/ypnodomatio/krevatia ... 301/38432/
Θα μπορώ να το μεταφέρω με τον σιβίκουλα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#154663 Έχει τις διαστάσεις του πακέτου από κάτω, βγάλε το μέτρο και μέτρα τον σιβίκουλα, όλα εμείς θα στα λέμε πια; :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#154666 Ντιμη αυτο δεν αντεχει στο δωσιμο. Ετσι μου εχουν πει :s_wink
Άβαταρ μέλους
By drdino
#154667 Έχουμε μοντέλο να κάνουμε ένα FEA; Ρίχνω και cfd άμα λάχει για απορροή.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#154677 Τις τάβλες 2,10μ και 1,80μ πως θα τις χωρέσεις στο σιβίκ; Για στρώμα οτιδήποτε άλλο πέρα από μονό φυλακής μέσα σε χατσμπακ με ριγμένο και το κάθισμα συνοδηγού δεν έχω καταφέρει να χωρέσω. Χώρια ο χρόνος που θα φας να τα στριμώξεις. Δώσε καλύτερα το 20αρικο στο φορτηγό να στα φέρει έξω απ το σπίτι σου να ξεμπερδεύεις.

Υπόψιν το ΙΚΕΑ έχει γενικά 2 ειδών έπιπλα σε αυτά τα "ακριβά". Καλές σειρές που κοστίζουν αρκετά περισσότερα αλλά αντέχουν :iconcool: και καλύτερα. Βέβαια πλησιάζεις σε τιμές αυτές των επιπλάδικων. Και τις φθηνές σειρές που ναι μεν δεν είναι χάρτινες αλλά δεν σε εμπνέουν και για πολλά πολλά.

italakias έγραψε:Ξερουμε κανα site να παρουμε ιδεες για διακοσμηση σπιτιου .
Οσα εχω δει ειναι με κατι δωματια τεραστια με τζακια και ιστοριες για αγριους και με τοσα επιπλα που στο δικο μου απλα δεν θα χωραγες να περπατησεις.
Εγω σε ενα δυαρακι μενω.


Δες εδώ θα πάρεις αρκετές ιδέες. Βάζε στο search home decor, interior design, small house και τα γνωστά και έχει άπειρες φωτογραφίες με διαφορετικά στυλ. Σίγουρα θα έχει κάτι που να σου αρέσει και να ταιριάζει στο σπίτι σου.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#154699
Dimitris_P έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Έχω το MALM πάνω από 5 χρόνια και δεν έχει μασήσει μια ως τώρα.


Δίνεις πόνο ή μόνο ύπνο; Γιατί για το 1ο είναι όλοι οι ενδοιασμοί αν θ'αντέχει και δεν θα πηγαίνει βόλτα ή τρίζει :lol:


Άμα το σφίξεις καλά αντέχει και πόνο.
:ninja:

Και μην ξεχάσεις να πάρεις τα ασορτί κομοδίνα (συρταριέρες τα έχει περασμένα ο ΙΚΕΑΣ) τα οποία γαμούν.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#154708
Jorge_greek έγραψε:Τις τάβλες 2,10μ και 1,80μ πως θα τις χωρέσεις στο σιβίκ; Για στρώμα οτιδήποτε άλλο πέρα από μονό φυλακής μέσα σε χατσμπακ με ριγμένο και το κάθισμα συνοδηγού δεν έχω καταφέρει να χωρέσω. Χώρια ο χρόνος που θα φας να τα στριμώξεις. Δώσε καλύτερα το 20αρικο στο φορτηγό να στα φέρει έξω απ το σπίτι σου να ξεμπερδεύεις.


Ηλεκτρολογικό κανάλι 2μετρο που κουβάλησα τις προάλλες το πήρε μια χαρά με ριγμένο του συνοδηγού και έπαιρνε λίγο ακόμη. Σε πλάτος έχω max 90εκ για εισαγωγή από πίσω οπότε δεν βλέπω κάποιο θέμα. Το πολύ να καλέσω ενισχύσεις :lol: Εδώ χώρεσα 3 a/c τι μου λέτε τώρα :superman:

Jorge_greek έγραψε:Βέβαια πλησιάζεις σε τιμές αυτές των επιπλάδικων.

Σε καλά επιπλάδικα κινούνται κοντά στο χιλιάρικο.

mirage έγραψε:Ντιμη αυτο δεν αντεχει στο δωσιμο. Ετσι μου εχουν πει :s_wink

μπουφάν disapproved ?
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#154798
Dimitris_P έγραψε:Φτιάχνω την προίκα μου :lol:
Έστω ότι παίρνω αυτό http://www.ikea.gr/ypnodomatio/krevatia ... 301/38432/
Θα μπορώ να το μεταφέρω με τον σιβίκουλα; :lol:



Διαστάσεις Συσκευασίας

Package Number: 1
Length: 178 cm
Width: 78 cm
Height: 10 cm
Diameter: -
Net Weight: 30.3 kg
Gross Weight: 32.5 kg
Gross Volume: 136.4 dm³

Package Number: 2
Length: 206 cm
Width: 41 cm
Height: 9 cm
Diameter: -
Net Weight: 27.5 kg
Gross Weight: 28.8 kg
Gross Volume: 73.4 dm³

Package Number: 3
Length: 194 cm
Width: 34 cm
Height: 9 cm
Diameter: -
Net Weight: 26.2 kg
Gross Weight: 27.6 kg
Gross Volume: 58.8 dm³

Package Number: 4
Length: 176 cm
Width: 17 cm
Height: 8 cm
Diameter: -
Net Weight: 10.6 kg
Gross Weight: 11.2 kg
Gross Volume: 24.8 dm³


Δινεις κανα 20ρικο σην μεταφορικη μεσα στο ΙΚΕΑ και στα φερνει στο σπιτι.
Ακολουθως δινεις και κανα ταληρο στα παιδια που θα το κουβαλησουν για να πιουν μια μπυριτσα.