Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#158537 Χωρις να γνωριζω τους λογους που εληφθη η αποφαση, θα συμφωνησω με την κουτσουνα (εν μερει):

Συμφωνω
- στο οτι η πολυθρονα με δερματίνη στυλ συνοικιακό ιατρειο ("εγω εχω πιεση και τσιμπημενα τριγλυκερίδια, εσεις τι εχετε?"), καλό θα ήταν να παρει πούλο
- στην επιλογη μπερζέρας για την αντικατασταση της.

Διαφωνω
- στην επιλογη μπερζερας απο το ΙΚΕΑ. Λεφτα εχετε δοξα το Μεγαλοδυναμο, παρτε τιποτα της προκοπης. Δεν εννοω ακριβο απαραιτητα (αν και οι μπερζερες ειναι λιγο τσιμπημενες), δε χρειαζετε να πατε στο Βαράγκη, αλλα το ΙΚΕΑ ειναι λυση για "να κανουμε τη δουλεια μας", οχι λυση ποιοτητας.

Μια καλη μπερζερα ειναι ΑΝΕΤΟΤΑΤΗ και μπορει καλλιστα να αντικαταστησει την αμερικανια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#158557
trident1971 έγραψε:Χωρις να γνωριζω τους λογους που εληφθη η αποφαση, θα συμφωνησω με την κουτσουνα (εν μερει):

Συμφωνω
- στο οτι η πολυθρονα με δερματίνη στυλ συνοικιακό ιατρειο ("εγω εχω πιεση και τσιμπημενα τριγλυκερίδια, εσεις τι εχετε?"), καλό θα ήταν να παρει πούλο
- στην επιλογη μπερζέρας για την αντικατασταση της.

Διαφωνω
- στην επιλογη μπερζερας απο το ΙΚΕΑ. Λεφτα εχετε δοξα το Μεγαλοδυναμο, παρτε τιποτα της προκοπης. Δεν εννοω ακριβο απαραιτητα (αν και οι μπερζερες ειναι λιγο τσιμπημενες), δε χρειαζετε να πατε στο Βαράγκη, αλλα το ΙΚΕΑ ειναι λυση για "να κανουμε τη δουλεια μας", οχι λυση ποιοτητας.

Μια καλη μπερζερα ειναι ΑΝΕΤΟΤΑΤΗ και μπορει καλλιστα να αντικαταστησει την αμερικανια.

Να προσθεσω σε αυτα που λεει ο Θοδωρης, μπορειτε να αλλαξετε υφασμα στην πολυθρονα σε καλο ταπετσερη η να της βαλετε ενα ριχταρι ( και τα δυο τα επιλεγει η κουτσουνα) :rtfm:

Η μπερζερα του ΙΚΕΑ ειναι χαλια σε ανεση καθισματος και στιβαροτητα, την δοκιμασα πριν μερικες μερες, βουλιαζε πολυ.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#158599 Geako, σε αυτες τις φωτο εχεις πλακακια, στην αλλη με την τιμονιερα εχεις ξυλο στο πατωμα. Διαφορετικα σπιτια ή σκηνικο "ξυλο στην κρεβατοκαμαρα, πλακακι στο υπολοιπο"?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#158600 Μαντέψτε ποια είναι του geo
Άβαταρ μέλους
By bill33
#158606
drdino έγραψε:Μαντέψτε ποια είναι του geo

Oπότε μάθαμε και που είναι η τουαλέτα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#158620 Μας την είχε δείξει και την τουαλέτα. Ήταν τότε που ο πεθερός έφτιαχνε το καζανάκι.
Νομίζω μόνο η κουζίνα έμεινε... :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#158638 Ωραία.
Σαν συνοικιακό γραφείο τελετών είναι η πράσινη! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#158743 όντως χάλι μαύρο η πράσινη καρέκλα.

Γω του λόγου μου στο σαλόνι, έχω μια πλαστική κήπου . :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#158853 Μια είναι ή πολυθρόνα για σαλόνι (αν δεν είσαι 500 κιλά βέβαια), ή classic πλέων poang ξύλινη από IKEA!

Μόνο καμία αυτοσχέδια παντέντα θέλει μετά να έχεις κανένα μικρό τραπεζάκι για λάπτοπ ταμπλετ κ είσαι άρχοντας!
Άβαταρ μέλους
By g47
#168939 Δεν βρηκα θεμα πιο σχετικο οποτε το βαζω εδω.
Ενδιαφερομαι για αγορα ενος στρωματος.
Μεταξυ αυτων των δυο ποιο θα λεγατε?

http://www.ikea.gr/ypnodomatio/stromata ... 478/10609/

http://www.ikea.gr/ypnodomatio/stromata ... 100/29231/

Το οτι εχει θηκες εχει μεγαλη διαφορα?
Τα δοκιμασα χωρις να καταλαβω κατι φοβερο, εκτος του οτι το πιο ακριβο μου φανηκε ελαχιστα πιο μαλακο.
Αξιζει να παω σε αυτο με τις θηκες μακροπροθεσμα?
Το 80αρι ειναι μεγαλο ποσο και αν δεν αξιζει θα ηθελα να το αποφυγω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#174639 Πώς φαίνεται η ιδέα να μπει το γραφείο (υπολογιστής κλπ) σε μια γωνιά σε σαλόνι αντί να μπουν στο δωμάτιο; Με την σκέψη αφού είμαστε μόνοι να μην κλεινόμαστε στο δωμάτιο αλλά να είμαστε δίπλα στην κουζίνα, στο τζάκι κλπ. Να υπάρχει δηλαδή μια ζεστασιά.

Κάποια πρόταση για ηλεκτρική σκούπα; Απορροφητική και αθόρυβη, όσο γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#174646 Αν διαθετεις 200+ € τοτε σκουπα μονο ------> miele... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#174657
Dimitris_P έγραψε:Πώς φαίνεται η ιδέα να μπει το γραφείο (υπολογιστής κλπ) σε μια γωνιά σε σαλόνι αντί να μπουν στο δωμάτιο; Με την σκέψη αφού είμαστε μόνοι να μην κλεινόμαστε στο δωμάτιο αλλά να είμαστε δίπλα στην κουζίνα, στο τζάκι κλπ. Να υπάρχει δηλαδή μια ζεστασιά.

Κάποια πρόταση για ηλεκτρική σκούπα; Απορροφητική και αθόρυβη, όσο γίνεται.


Αν ήταν να βάλεις κάτι παράταιρο για το γαμώτο της υπόθεσης βάλε ένα κρεβάτι ή μια αιώρα σε μια γωνία. Το γραφείο άστο εκεί που είναι και σύνδεσε απλά το tower του υπολογιστή με την τηλεόραση. Πάρε ένα από εκείνα που μαζεύεις τα καλώδια (δεν ξέρω πως τα λένε) για να μην φαίνονται από πίσω, πάρε και ένα σετ ασύρματα πληκτρολόγιο - ποντίκι και μια χαρά μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να μην είσαι κλεισμένος στο δωμάτιο.