Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#662860 Σε -μακρόστενο- υπνοδωμάτιο, για παιδί τετάρτης δημοτικού, θέλουμε να βάλουμε κρεββάτι και γραφείο, αλλά για να μην πιάσει πολύ χώρο, λέμε να το κάνουμε στυλ κουκέτας (κάτω γραφείο και πάνω κρεββάτι). Μία σκέψη είναι να είναι αποσπώμενο, ούτως ώστε αν το βαρεθεί το πάνω κάτω, να κατεβάσουμε το κρεββάτι και να είμαστε κομπλέ. Θέλουμε κάτι γερό αλλά και άνετο κρεββάτι, μια και θα το κρατήσουμε μέχρι να πάει τουλάχιστον γυμνάσιο.

Καμιά πρόταση;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#662869 Γιάννο η λύση ημιδιπλο κρεββάτι (ώστε να το έχει σίγουρα μέχρι κ Γυμνασιο) κ ανεξάρτητο γραφείο δεν χωράει στο δωμάτιο;

.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#662871
Dodger έγραψε:Σε -μακρόστενο- υπνοδωμάτιο, για παιδί τετάρτης δημοτικού, θέλουμε να βάλουμε κρεββάτι και γραφείο, αλλά για να μην πιάσει πολύ χώρο, λέμε να το κάνουμε στυλ κουκέτας (κάτω γραφείο και πάνω κρεββάτι). Μία σκέψη είναι να είναι αποσπώμενο, ούτως ώστε αν το βαρεθεί το πάνω κάτω, να κατεβάσουμε το κρεββάτι και να είμαστε κομπλέ. Θέλουμε κάτι γερό αλλά και άνετο κρεββάτι, μια και θα το κρατήσουμε μέχρι να πάει τουλάχιστον γυμνάσιο.

Καμιά πρόταση;


Ικεα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#662872 Οχι κουκετα αν δεν εχεις κλιματιστικο στο δωματιο. Ο ζεστος αερας παει πανω και κανει ζεστη. Επισης το γραφειο απο κατω της θα ειναι "στεναχωρο" και "σκοτεινο"
Άβαταρ μέλους
By markvag
#662937
Νίκος Παππάς έγραψε:Οχι κουκετα αν δεν εχεις κλιματιστικο στο δωματιο. Ο ζεστος αερας παει πανω και κανει ζεστη. Επισης το γραφειο απο κατω της θα ειναι "στεναχωρο" και "σκοτεινο"


Τα δικά μου, όταν είδαν τέτοιες λύσεις το ΙΚΕΑ ενθουσιάστηκαν... Φωλίτσα... :inlove: :lol:

Αλλά κι εγώ ΙΚΕΑ θα πήγαινα... Αν μιλάμε για 4η δημοτικού, το γυμνάσιο είναι 3 χρόνια μακριά, άνετα βγάζει και παραπάνω... Βέβαια το κρεβάτι πάνω είναι ένα θέμα για στρώσιμο σεντονιού...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#662940
markvag έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Οχι κουκετα αν δεν εχεις κλιματιστικο στο δωματιο. Ο ζεστος αερας παει πανω και κανει ζεστη. Επισης το γραφειο απο κατω της θα ειναι "στεναχωρο" και "σκοτεινο"


Τα δικά μου, όταν είδαν τέτοιες λύσεις το ΙΚΕΑ ενθουσιάστηκαν... Φωλίτσα... :inlove: :lol:

Αλλά κι εγώ ΙΚΕΑ θα πήγαινα... Αν μιλάμε για 4η δημοτικού, το γυμνάσιο είναι 3 χρόνια μακριά, άνετα βγάζει και παραπάνω... Βέβαια το κρεβάτι πάνω είναι ένα θέμα για στρώσιμο σεντονιού...


Ακριβως, φωλιτσα ποε ανετα εχει και ημιδιπλο, γραφειακι απο κατω και μικρο καναπεδακι για να αραζει με φιλες, ολα γινονται

Δωσε κατοψη dodger
Άβαταρ μέλους
By mirage
#662975
Chris έγραψε:Ποιος στρωνει κρεβατι πλην φανταρων;
Οι μανάδες τους;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#662976 Όπως το μάθεις το παιδί.. Ο δικός μου από 3 χρόνων που έφευγε για τον παιδικό το έστρωνε..

.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#662978
gianik έγραψε:Όπως το μάθεις το παιδί.. Ο δικός μου από 3 χρόνων που έφευγε για τον παιδικό το έστρωνε..

.
Θέλω να ελπίζω με φάκελο, υποφακελο, γωνίες κομπλέ

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#662979 :lol:
Καλα οκ δεν έχω τέτοια απαίτηση..
Αλλά έτσι τον μάθαμε..
Εάν δεις το δωμάτιο του, όλα τακτοποιημενα,παιχνίδια, τα βιβλία του τα εξωσχολικα τύπου Jeronimo Stilton κατά σειρά έκδοσης κλπ..
Μπαίνει μέσα η τσουχτρα η μικρή ( :inlove:) του τα ανακατεύει κ γίνεται της Ποπης μετά.. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#662985 Εγώ είμαι ακόμα στην φάση που περπατάς με τα φώτα σβηστά στο σπίτι για να μην ξυπνήσει ο μικρός και πατάς την Σοφη την καμηλοπάρδαλη.



< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#662994
dimik έγραψε:Εγώ είμαι ακόμα στην φάση που περπατάς με τα φώτα σβηστά στο σπίτι για να μην ξυπνήσει ο μικρός και πατάς την Σοφη την καμηλοπάρδαλη.



< >



τα περάσαμε αυτά... :lipsealed:
και τα 2 ήταν δύσκολα στον ύπνο , είχα εντοπίσει ποια σημεία του παρκέ δεν τρίζουν για να μην ξυπνάνε... :dizzy:

όταν δε ήμουν είτε πρωινός (αναχώρηση 5 παρά το πρωί) , είτε νυχτερινός (άφιξη 6 το πρωί) , ο ήχος της ενεργοποιήσης/απενεργοποίησης του συναγερμού τα ξύπναγε... :s_crazy :s_crazy :s_crazy


ευτυχώς πλέον όλα καλά....