Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#690496
dimitrisB έγραψε:Το πόσο τρελαίνομαι που πληρώνετε και τοποθετείτε σε τοίχους-πλακάκια κλπ τέτοιες γκατζετιές, των οποίων τα ψωμιά (σε αντοχή-λειτουργία) είναι συνήθως λίγα και η απόδοσή τους αμφίβολη, ..... δεν περιγράφεται!!! :lol:


Nαι, θα παταει ολοκληρος g8777 το τσουτσουνι πανω κατω πανω κατω για να βγαλει λευκο παχυρρευστο υγρο. Τα καναμε μια φορα αυτα για να διοριστουμε στο δημοσιο, φτανει. :protest:

Ενω αν μπαινεις στο σπιτι και λες στην Αλεξα, "Πλιζ νταρλι, πρεπεαρ φοαμ ντισπενσερ γουιδ κουκουμπερ φλεηβορ" ε, εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#690509 :hmmm:
Θέλω να δώ, τι διαστάσεις θα έχει το επόμενο που θα αντικαταστήσει το "folex" , για να καλύψετε το σημείο στήριξης!
Κάποια στιγμή, άνετα θα στηρίξετε..... σώμα καλοριφέρ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#690513 ^ αυτο, ποσο αληθεια ειναι. Ακομα και για κορνιζες το σκεφτομαι 100 φορες πριν τρυπησω. Ποσο μαλλον για ηλεκτρικο dispenser απο τα φλοκαφε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#690519
Chris έγραψε:^ αυτο, ποσο αληθεια ειναι. Ακομα και για κορνιζες το σκεφτομαι 100 φορες πριν τρυπησω. Ποσο μαλλον για ηλεκτρικο dispenser απο τα φλοκαφε
Υπάρχουν και τα ατσαλοκαρφα Κόναν.. εεεεε...... Chris ήθελα να πω..

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#690526 Αν έχεις γυναίκα σπίτι, που (όπως το 90% του φύλλου τους) νομίζει ότι τα πάντα είναι φτιαγμένα από μπετόν και δε σπάνε-ξεκρεμιούνται και άλλα πολλά (βλέπε τραβάω το φίς της χ-ψ συσκευής από την πρίζα , συνήθως ακόμα και απ΄το καλώδιο, με αποτέλεσμα να φτάνεις στο σημείο να βάζεις τις πρίζες με ούπατ για να μην τις βρίσκεις κάθε βδομάδα να κρέμονται απ΄ τα καλώδια της γραμμής ,) ....
βάλτε για στήριξη υλικά της 3Μ, 4Ε, και .... Ω3!!! :s_biggrin

Προφανώς η "θεωρία " μου στηρίζεται στο "όποιος καεί , φυσάει και το γιαούρτι" ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#690528
mirage έγραψε:Τρύπες και καρφιά για καδρα όταν υπάρχουν αυτά;
https://www.command.com/3M/en_US/command/how-to-use/
Δεν ξέρω τι κάνουν και ποσο αντέχουν αλλά πηρα χρόνια πριν πετσετοκρεμαστρα για να μην τρυπαω πλακακια στην κουζίνα και δεν βγάζουν 4 χρόνια τα αυτοκόλλητα.. Θέλουν αλλαγή..
Να κρεμάσω κάδρα;


Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By mirage
#690530 4 χρονια and counting, οταν πέσουν θα ενημερώσω.
Την 3Μ την εμπιστεύομαι αρκετα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#690531
dimitrisB έγραψε::hmmm:
Θέλω να δώ, τι διαστάσεις θα έχει το επόμενο που θα αντικαταστήσει το "folex" , για να καλύψετε το σημείο στήριξης!
Κάποια στιγμή, άνετα θα στηρίξετε..... σώμα καλοριφέρ!
Ποιος τρύπαει για να στερεώσει dispenser? Τουαλέτα καφετέριας είμαστε;
Δεν βρήκα κάτι ωραίο μηχανικό και είπα να δοκιμάσω αυτό και όσο κρατήσει
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#690532
mirage έγραψε:4 χρονια and counting, οταν πέσουν θα ενημερώσω.
Την 3Μ την εμπιστεύομαι αρκετα.
Κι εγώ την 3Μ την εμπιστεύομαι αρκετά. Από κρεμαστρούλες όμως που έχουν αστοχήσει είδα ότι το 3Μ άντεξε αλλά δεν άντεξε η μπογιά στην οποία στηρίζεται.... (πόρτα μπάνιου)
Οπότε ναι, για κρεμάστρα πετσέτας δεν έχω πρόβλημα αλλά για ράφι ή πίνακα δεν τολμώ. Μάλιστα στο σπίτι που μένω, δεν ξέρω τι τοίχους έχουν, μάλλον τσιμεντένιους αλλά απλό καρφί δεν μπαίνει, για να κρεμάσω και τον πιο μικρό και ελαφρύ πίνακα χρειάζομαι κρουστικό και ούπα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#690533 Προς το παρόν ολα καλά. Βεβαια δεν ειναι στο μπάνιο τα καδρα ουτε στην κουζίνα. Προς το παρόν ολα καλά αν υπάρξει θέμα στο μελλον θα το γράψω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#691675
Dimitris_P έγραψε:
axel12p έγραψε:Καλά αυτό που αγόρασα εγώ δεν έχει στην πράξη καθόλου IP :lol:
Επίσης και σαν κατασκευή δεν είναι ιδιαίτερα ποιοτικό, το Blitzwoolf είναι λογικά ποιοτικότερο.


Ήρθε το ένα από τα δύο blitzwolf που παρήγγειλα, αυτό
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-F ... rehouse=CN

Το 'χω βάλει στην κουζίνα με μισό δάχτυλο AVA και το υπόλοιπο νερό. Βγάζει κανονικά αφρό μέχρι στιγμής. Περιμένω και το αυτό για το μπάνιο
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-F ... rehouse=CZ


Ήρθε και το άλλο
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-F ... rehouse=CN

Ενώ φαινομενικά είναι πιο ωραίο, είναι πιο δύσχρηστο γιατί πρέπει ν'ακουμπήσεις το χέρι σου στον αισθητήρα για να βγάλει σαπούνι, ενώ το άλλο δεν χρειάζεται ν'ακουμπήσεις. Οπότε πάει περίπατο η όποια ασφάλεια θα μπορούσε να παρέχει με το "δεν ακουμπάω" λόγω μικροβίων κλπ. Θα τα κάνω σκάντζα όταν τελειώσουν τα υγρά τους.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#691678 Είναι πανάχρηστα νομίζω, είχα μπει κι εγώ στον πειρασμό κάποια στιγμή με όλη αυτή την παραφροσύνη του κορονοϊού, αλλά ένα απλό dispenser είναι παντού καλύτερο και δεν χρειάζεται και μπαταρίες. Και ελέγχεις εσύ πόσο σαπούνι θα βάλεις.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#691696 Εντάξει μωρέ περισσότερο για τον χαβαλέ τα πήρα, όχι για την κορόνα, και δεν έβρισκα dispenser στο στυλ που ήθελα, ένα ωραίο που είχα έσπασε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#692060 Για μαξιλαρι υπνου για ανθρωπο με συχνο αυχενικο καθως και πονο στον ωμο, ποια απο τις 2 λυσεις ειναι καλυτερη;

https://www.johnlewis.com/tempur-original-support-medium-queen-pillow/p2055879

ή κάποιο της Cocomat;

(Μαλλον το ερωτημα ειναι memory foam ή καουτσουκ; :hmmm: )