Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746832 Πλακίτσα σου κάνω. Εγώ θα σου προτείνω το vidaXL που είναι μόνον online και έχει πολύ ωραία έπιπλα. Και δωρεάν επιστροφή.
https://www.vidaxl.gr/g/457/epipla-tile ... rt=0&sz=40
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#746837 Μωρέ δε διαφωνώ, αλλά θέλω πχ εσωτερικές διαστάσεις ραφιού για να ξέρω αν χωράει το γομάρι ο ενισχυτής που έχω, ή αντοχή βάρους. Δεν τα γράφουν όλοι αυτά
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#746840
Dimitris_P έγραψε:Υπάρχει κανά μαγαζί στην Αθήνα (κεντροΔυτικά + Νότια Προάστια) που να έχει μεγάλη έκθεση επίπλων τηλεόρασης; .......
Στην Ηλιουπόλεως, απο ΤΕΦΑΑ και μέχρι Φιλολάου, υπήρχαν τουλάχιστον 10 καταστήματα του είδους. Απ΄το 2012 που γιγαντώθηκε η κρίση, έχουν κλέισει και δεν ξανάνοιξαν το 80%, απ΄αυτά. Η Ηλιουπόλεως, ήταν πηγή εξαιρετικών επίπλων για μεσαία βαλάντια. Όποιος περάσει πλέον από εκεί και μετρήσει τα κλειστά καταστήματα, τα οποία ήταν κυρίως επιπλάδικα, θα τον πιάσει κατάθλιψη!!! :(
Στο προκείμενο, με εκθέσεις αφού θές να δείς-μετρήσεις κλπ, ενδεικτικά:
https://www.parismobile.gr/katastima/
https://www.eurosofa.gr/ell/stores/3/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746841 Ισχύει απολύτως για την Ηλιουπόλεως. Πλέον, εκεί βρίσκεις μόνον στρώματα, αλλά πάρα πολλά καταστήματα παραμένουν κλειστά (και θεωρώ πως δύσκολα θα αλλάξει κάτι, εκτός αν ρίξουν πάρα πολύ τα ενοίκια).
Στο budget που ψάχνει ο φίλος μας, είναι πολύ δύσκολο ακόμη κι αν βρει έπιπλο, να μπορεί να το αγοράσει. Η λύση είναι μόνον το online και το όποιο ρίσκο αυτό συνεπάγεται.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#746847 Πανάκριβα ήταν άλλωστε στην Ηλιουπόλεως όπως και τα επώνυμα στην παραλιακή. Δεν λέω, ό,τι πληρώνεις παίρνεις, αλλά κάπου σου παίρνουν και το κατιτις παραπάνω. Ένα έπιπλο tv θέλω, όχι κρεβάτι, αυτό το χρυσοπλήρωσα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#746950 ΙΚΕΑ + praktiker τουλ. στο site δεν βλέπω κάτι του γούστου μου. Πέρασα και από eurosofa αλλά δεν είχε όλη την γκάμα στην έκθεση.

Ρε γμτ είναι κι ένα τζάκι στη μέση (στη γωνία είναι βασικά) που δεν αφήνει πολλά περιθώρια για μεγάλα μήκη, πλήρη σύνθετα κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746955 Πάντως, στο budget που ψάχνεις -το ξαναλέω και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός- μην περιμένεις κάτι άλλο από μοριοσανίδα και γενικώς ό,τι φθηνότερο από πλευράς υλικών. Θέλω να πω, το ζήτημα δεν είναι πού θα πας και αν θα βρεις μαγαζί, αλλά αν τελικά όντως υπάρχει αυτό που ψάχνεις:
Η γνώμη μου είναι πως όχι, δεν υπάρχει. Άρα, ή ανεβάζεις το budget, ή ψάχνεις εναλλακτικές σαν το vidaXL.gr που σου έβαλα.
Προς πληροφόρησή σου, εγώ έχω αγοράσει από εκεί και βρίσκεις γύρω στα 200€ έπιπλα τηλεόρασης από κανονικό ξύλο. Το δικό μου τέτοιο είναι. Όπως και το τραπεζάκι σαλονιού που έκανε λιγότερο από 200€.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#746965 Να ρωτησω εγώ κάτι άσχετο; Αν υπάρχει η δυνατότητα για βραχίονα στον τοιχο, δεν "αποδεσμευεσαι" λιγο; Δηλαδη κρεμάς τηλεόραση στον τοιχο, και μετά βολεύεσαι με μικρότερο έπιπλο κατω.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746966 Προφανώς. Κι εγώ αυτό έχω κάνει. Είναι πολύ πιο ωραία μια τηλεόραση στον τοίχο παρά πάνω σε έπιπλο. Και σου δίνει την ευκολία της περιστροφής. Τα πιο πολλά έπιπλα πλέον έτσι είναι.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#746967 Και σε εμάς, όταν εχουμε μπατζετ για καινουρια τηλεόραση θα παίξει αυτο. Βραχίονας, και μετά κάτι κομψο από κατω. (Προς το παρον εχουμε το κλασικο τραπεζακι ΙΚΕΑ του πεντάευρου :P )