Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#772757 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#772758
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#772759
EDDIE_147 έγραψε:Εικόνα
Βγήκε το καθίκι για πολιτική εκμετάλλευση
Από τις 5 περνούσαν συνεχώς αεροπλάνα και ελικόπτερα
Οι άνεμοι δεν είναι δυνατοί?
Με 30 βαθμούς και δεν μπορείς να κάτσεις στο μπαλκόνι σου.

Στάνταρ σε άλλο μέρος είναι ο μαλακας
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#772760
Scotch έγραψε:
Geralt έγραψε:Την σπρώχνει προς Ανθουσα,προς το Πρακτικερ

Εγώ που είμαι κοντά στο Πράκτικερ να ανησυχώ;

Φτάνει Παλαιά Πεντέλη διαβάζω...
Έχε το νου σου γιατί η φωτιά έρχεται από Καλλιθέα (νεκροταφεία Πεντελης) προς Ανθουσα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772761 Σιγά μην καεί. Θα μπούνε στην μάχη οι 3κ παπάδες με τα θυμιατήρια, ούτε κάν τσίκνα δεν θα απομείνει.


Απορία. Τόσα χρόνια καίγεται και καίγεται η Λεκάνη.Ακομα να εξολοθρευτεί αυτό το πράσινο; Πόσο διάολο απέμεινε;
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 19 Ιούλ 2022, 23:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#772762 Επικο σκηνικο που ειδα το απόγευμα - με τυπακο να μιλάει στην κάμερα, ξαφνικα αρπαζουν τα ξεροχορτα και πανε να του κάψουν το αμαξι. Παει, το μετακινει, μια χαρά, και αντι να πιασει ενα γ@μωκλαδι να τα σβησει (μιλάμε για 2 χορτα εκαιγαν), παει και ξαναστηνεται να μιλήσει.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#772765
g8777 έγραψε:Σιγά μην καεί. Θα μπούνε στην μάχη οι 3κ παπάδες με τα θυμιατήρια, ούτε κάν τσίκνα δεν θα απομείνει.


Απορία. Τόσα χρόνια καίγεται και καίγεται η Λεκάνη.Ακομα να εξολοθρευτεί αυτό το πράσινο; Πόσο διάολο απέμεινε;
LoL αυτό σκέφτηκα κι εγώ
Πόσοι πνεύμονες έχουν μείνει πχια?

Άσε που θα βάλει η δημαρχαρα και συσκευές οξυγόνου σε περισσότερες κολώνες, τι να τα κάνεις τα δέντρα
Άβαταρ μέλους
By rafi
#772768 Πάντως παρατήρησα ότι ο Υμμητος είναι πολύ πράσινος ενώ τα άλλα 2 βουνά όχι πια.
Όταν πήγαινα δημοτικό ίσχυε το αντίθετο.
Άρα κάτι πήγε στραβά, δεν ήταν σειρά της Πεντέλης.

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#772769
Geralt έγραψε:Έχε το νου σου γιατί η φωτιά έρχεται από Καλλιθέα (νεκροταφεία Πεντελης) προς Ανθουσα

:s_thumbsup Θα είμαστε σε επιφυλακή. Έχω αναλάβει το "ζόρικο" 3-7 :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#772770 Έχεις καθαρη περίμετρο στο σπιτι σου ή εχεις δεντρα σε πολυ κοντινη απόσταση; Εύχομαι ό,τι καλύτερο - αμφιβάλλω παντως αν κοιμηθεις καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#772771
Hellenic tifosi έγραψε:Έχεις καθαρη περίμετρο στο σπιτι σου ή εχεις δεντρα σε πολυ κοντινη απόσταση; Εύχομαι ό,τι καλύτερο - αμφιβάλλω παντως αν κοιμηθεις καθόλου.

Αν φτάσει εδώ, μάλλον θα είναι ζόρικα τα πράγματα. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#772772
Scotch έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Έχεις καθαρη περίμετρο στο σπιτι σου ή εχεις δεντρα σε πολυ κοντινη απόσταση; Εύχομαι ό,τι καλύτερο - αμφιβάλλω παντως αν κοιμηθεις καθόλου.

Αν φτάσει εδώ, μάλλον θα είναι ζόρικα τα πράγματα. Ευχαριστώ!


Αν ισχύει αυτό, για σένα πρέπει να ειναι καλά τα πράγματα:

Υπό έλεγχο τα πύρινα μέτωπα στην Παλλήνη

Αισιοδοξία επικράτησε κοντά στα μεσάνυχτα στην περιοχή της Παλλήνης, με την κατάσβεση του βόρειου μετώπου της πυρκαγιάς - πίσω από το γήπεδο της Ανθούσας - και τον μερικό έλεγχο του δεύτερου μετώπου στη ρεματιά, το οποίο αναζωπυρώνεται συνεχώς από τον στροβιλισμό του ανέμου, όπως ενημέρωσε το ΑΠΕ-ΜΠΕ ο δήμαρχος, Αθανάσιος Ζούτσος.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#772773
Geralt έγραψε:
g8777 έγραψε:Σιγά μην καεί. Θα μπούνε στην μάχη οι 3κ παπάδες με τα θυμιατήρια, ούτε κάν τσίκνα δεν θα απομείνει.


Απορία. Τόσα χρόνια καίγεται και καίγεται η Λεκάνη.Ακομα να εξολοθρευτεί αυτό το πράσινο; Πόσο διάολο απέμεινε;
LoL αυτό σκέφτηκα κι εγώ
Πόσοι πνεύμονες έχουν μείνει πχια?

Άσε που θα βάλει η δημαρχαρα και συσκευές οξυγόνου σε περισσότερες κολώνες, τι να τα κάνεις τα δέντρα

Αυτό το Ντράφι ούτε ξέρω που είναι και έχω βαρεθεί να το ακούω από τις πυρκαγιές