Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#656299 Κάηκαν και πολλά ελαιόδεντρα που σημαίνει μεγάλη οικονομική αναποδιά για κάποιους...
Πρόσφατα τα Αθίκια είχαν πλημμυρίσει, θα είναι σχετικά δύσκολος χειμώνας αν έχει πολλές βροχές...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#656304
red_monster έγραψε:
kouk έγραψε:Ήμουν εκεί το Σάββατο επειδή φίλοι έχουν σπίτι στον οικισμό Siemens. Θαύμαζα το πευκοδάσος. Πάει κι αυτό.
Ίσα που άφησαν τους ανθρώπους να πάνε να πάρουν τα πράγματα τους και να φύγουν. Κρίμα. Πάει κι αυτό. Τώρα εν αναμονή της ανάπτυξης ξενοδοχείων και κατοικιών στα καμμένα. :(



Για εξήγησε μας καλύτερα την τελευταία σου πρόταση ; :hmmm:


Δεν το έχεις δει ποτέ αυτό στην Ελλάδα; Πέφτεις από τα σύννεφα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#656313 Έτσι φαινόταν εχθές το βράδυ η φωτιά από τους Αγίους Θεοδώρους.
Τρομακτικό...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#656374 Μου θυμίζει τις φωτιές στην Ηλεία που τις έβλεπα απο λίγο μετά τα Λαγκάδια
Άβαταρ μέλους
By JBT
#656385 Δίπλα μας πετούσαν τα σκάφη και βλέπαμε να ρίχνουν νερό :( τρομερό θέαμα να χάνονται τα σκάφη μέσα στην καπνα :lipsealed:

Τώρα Ναύπλιο υπάρχει ένα γιγαντιαίο γκρι σύννεφο στο (όχι και τόσο) βάθος
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#656415
Giuseppe Busso έγραψε:Φοβερή φώτο. Ξέρει κάποιος αν οδεύει προς Σοφικό;

Alert! Φωτιά στην Κορινθία - Εκκενώνεται το Σοφικό

https://www.protothema.gr/greece/articl ... to-sofiko/

Εκει στο ραντσο ποσο πρασινο!!! :( :(

Δε θα μεινει τιποτα. Επιδαυρο θα φτασει
Άβαταρ μέλους
By postruck
#656426
cabala10 έγραψε:πως ακριβως εφτασε απο την χαμηλη βλαστηση να εχει καψει τοσο πραγμα?

Χαμήλή?? Ίσως και πάνω απο το 80% της έκτασης, που έχει καεί-καίγεται ακόμη,δεν έχει καεί ποτέ,οπως λένε αρκετοί ηλικιωμένοι. :s_sad
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#656442 Το ποστίνι μου από την περυσινή εκπομπή:
Εγώ το είδα το επίμαχο "ντοκυμανταίρ" αλλά αποσπασματικά, δεν είμαι σίγουρος εάν αυτό επηρέασε κάπως τη γνώμη μου.

Σίγουρα παραθέτει διαλόγους που σε αφήνουν κάγκελο. Εφάμιλλες καταστάσεις με τους στρατηγοανεμοποινήνεκτίοντες θα μου πεις.

Δυστυχώς όμως (ειλικρινά δυστυχώς), βγαίνει μια εσάνς από τυμβωρυχία, κυρίως από τα follow up αντικειμενικών σχολιαστών.
Λειτουργεί δηλαδή ως πάτημα για ανήθικη εκμετάλλευση από τρίτους.

Φάνηκαν κάπως το συνεχές brooding χαλί και η μπόλικη επίκληση στο συναίσθημα, η οποία βέβαια δεν είναι και δύσκολη, δεδομένου του μεγέθους της τραγωδίας.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το στομάχι έγινε πλυντήριο. Δε νομίζω να το συνειδητοποιήσω ποτέ τί έγινε εκείνη την ημέρα.


Χθες εννοείται ότι η τιβί έμεινε κλειστή.