Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#652936 Όχι εντάξει εδώ μερικές φορές με το ζόρι μαγειρεύουμε για εμάς :lol:
Προχθές έφαγε πάντως λίγα μακαρονάκια με κιμά που είχαν περισσέψει :eat: Μία που μπήκαν στο μπολ και μία που εξαφανίστηκαν :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#652944 Όχι τομάτες και λαδερα,οι γαστρίτιδες τα θερίζουν τα σκυλιά.

< Note 10 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#652950
sknipper έγραψε:
trident1971 έγραψε:Αμα δεν τα μαθει η μαμα τους να κυνηγουν, μπορει να παιξουν αλλα δεν θα εχουν την επιμονη.

@sknipper
Τι εγινε, ήρθε η γατα? Περιμενουμε αναφορα και φωτο!!!
Όχι ακόμα, είπαμε θα είναι έτοιμη περί τις 18 Αυγούστου αλλά αν εμείς λείπουμε διακοπές θα την παραλάβουμε στις 5-6 Σεπτεμβρίου. Μέχρι τότε φωτογραφίες μόνο.Εικόνα
Το είδος αυτό γάτας υποτίθεται ότι το χρησιμοποιούσαν στο ρωμαϊκό στρατό για να τους προσέχει τις αποθήκες φαγητού από ποντίκια κλπ. Οπότε πρέπει να έχει να κάνει και με τη ράτσα.
Πάντως σε μεγάλο ξενοδοχειακό συγκρότημα που είχα βρεθεί είχανε πολλές γάτες λιγάκι σαν αξιοθέατο με βάσεις γατών κλπ. Αν και στη μέση του πουθενά και με μεγάλες ανοιχτές εκτάσεις δεν υπήρχαν ζωύφια...



Έχω ερωτευτεί :inlove:
Πωωω ζημιά....
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#653004 Κι εμείς έχουμε πάθει ζημιά μαζί της. Καθόμαστε και χαζεύουμε τις φωτό.
Αφού εγώ που δεν ήμουν γατόφιλος μόλις το είδα έκανα αμέσως υπερθετικά σχόλια που ξέρετε πόσο δύσκολος είμαι.

Μια και λέτε για φαγητά τι πρέπει να την ταΐζουμε. Υγρή τροφή-στερεά, ποιες είναι οι καλές μάρκες, ποσότητες, συχνότητες;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#653016
Άβαταρ μέλους
By fokion
#653018
sknipper έγραψε:Κι εμείς έχουμε πάθει ζημιά μαζί της. Καθόμαστε και χαζεύουμε τις φωτό.
Αφού εγώ που δεν ήμουν γατόφιλος μόλις το είδα έκανα αμέσως υπερθετικά σχόλια που ξέρετε πόσο δύσκολος είμαι.

Μια και λέτε για φαγητά τι πρέπει να την ταΐζουμε. Υγρή τροφή-στερεά, ποιες είναι οι καλές μάρκες, ποσότητες, συχνότητες;


Επειδη οι αποψεις δι-τρι-τετρα....ιστανται :) μιλα με τον κτηνίατρο που θα την αναλάβει...
Θα σας "οδηγήσουν" και τα.... "καταλοιπα" :) Στην ιδια τροφή το εντερο καθε ζωου αντιδρα διαφορετικά....
και καλο ειναι να μην αλλαζουμε συχνα τροφές γιατι ( στα σκυλιά τουλαχιστον ) φερνουν ενίοτε "εντερικές διαταραχές" και εννοω ακομα και αλλαγη μαρκας στο ιδιο ειδος τροφής...

Σιγουρα οσο ειναι μικρό μια τροφή τυπου "πατέ" ειναι πιο ευκολη απο την ξηρή...

In other news
Φιλοξενουμε μεχρι την Κυριακή 4 κουταβακια ΜΑΛΛΟΝ ημιαιμα χασκι που βρεθηκαν ( τι πρωτοτυπο ) πεταμενα σε ενα κασονι χωρις καν να εχουν ανοιξει ματια και να εχουν δοντια....
Συνολο μαζι με τα δικά μας αυτη τη στιγμη στο σπιτι ..... 11 !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα

ΥΓ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν τα εχουμε στο καφάσι.. ειναι η μερα που βρεθηκαν και αντι για σανό που τους ειχαν για...... υποστρωμα, τους βαλαμε μια κουβερτα που ειχαμε να ειναι πιο μαλακά ανετα και καθαρά....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#653020 :thumbsup:

Θα βρούμε και εν καιρώ την τροφή, προς το παρόν πήραμε αυτό που έτρωγε και πριν, brit premium chicken και βλέπουμε για το μέλλον.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#653021
sknipper έγραψε:Κι εμείς έχουμε πάθει ζημιά μαζί της. Καθόμαστε και χαζεύουμε τις φωτό.
Αφού εγώ που δεν ήμουν γατόφιλος μόλις το είδα έκανα αμέσως υπερθετικά σχόλια που ξέρετε πόσο δύσκολος είμαι.


Οι πιθανοτητες να γινεις σαν κατι τυπους σε βιντεακια που κυκλοφορουν με τη γατα στο κεφαλι ειναι μεγαλες :lol:

Και τωρα θα αποκαλυψω μια αληθεια που πιθανον δεν ηξερες... οι γατες δεν ειναι τα κατοικιδια, ΕΜΕΙΣ ειμαστε τα κατοικιδια για τις γατες. Θα γινετε ολοι υποτακτικοι :rtfm: πριν το καταλαβετε. :s_yes
I own you hooman, feed me now, this is not a drill κλπ

Καλως να ερθει.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#653022
trident1971 έγραψε:Και τωρα θα αποκαλυψω μια αληθεια που πιθανον δεν ηξερες... οι γατες δεν ειναι τα κατοικιδια, ΕΜΕΙΣ ειμαστε τα κατοικιδια για τις γατες. Θα γινετε ολοι υποτακτικοι :rtfm: πριν το καταλαβετε. :s_yes
I own you hooman, feed me now, this is not a drill κλπ

Καλως να ερθει.

Ισχυει αυτο!

Ο σκυλος λεει για τον δικο του, "με ταιζει, με αγαπαει, με χαιδευει, με παιζει, τι καλος που ειναι"
Η γατα ομως, "με ταιζει, με αγαπαει, με χαιδευει, με παιζει, τι καλη που ΕΙΜΑΙ" :s_wink

Με το καλο να σας ερθει το κουκλι!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#653072
dimik έγραψε:Εδώ έχει αρκετές πληροφορίες μαζεμένες https://www.allaboutdogfood.co.uk/the-d ... -directory



Ωραίο αλλά δύσχρηστο σε βασικά σημεία.
- Δεν περνάνε οι παράμετροι στο url
- Δεν ανοίγουν τα links σε νέο παράθυρο
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#653117
Νίκος Παππάς έγραψε:
trident1971 έγραψε:Και τωρα θα αποκαλυψω μια αληθεια που πιθανον δεν ηξερες... οι γατες δεν ειναι τα κατοικιδια, ΕΜΕΙΣ ειμαστε τα κατοικιδια για τις γατες. Θα γινετε ολοι υποτακτικοι :rtfm: πριν το καταλαβετε. :s_yes
I own you hooman, feed me now, this is not a drill κλπ

Καλως να ερθει.

Ισχυει αυτο!

Ο σκυλος λεει για τον δικο του, "με ταιζει, με αγαπαει, με χαιδευει, με παιζει, τι καλος που ειναι"
Η γατα ομως, "με ταιζει, με αγαπαει, με χαιδευει, με παιζει, τι καλη που ΕΙΜΑΙ" :s_wink

Με το καλο να σας ερθει το κουκλι!


Ιέτς, να αγιάσει ο στόμας σου! :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#653178 :inlove:

https://twitter.com/dodo/status/1275866282957537280
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#653187 Πέτυχα αυτό σε διαφήμιση του facebook
https://alwaysyourfriend.org/index.php/ ... an-shampoo

Αν και την πηγαίνουμε σε groomer για μπάνιο και περιποίηση, θα ήταν οκ να παίρναμε κάτι τέτοιο να υπάρχει για ειδικές περιπτώσεις ή ένα πέρασμα στο κάθε τόσο;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#653197 Τα μωρομαντηλα κάνουν το ίδιο και είναι φτηνότερα.

Επίσης υπάρχει και αρωματική πούδρα για μετά να θες να μυρίζει ωραία.

Σε αυτά τα λεφτά πήρα σαμπουάν με άρωμα καρπούζι και τον κάνω κανονικό μπάνιο.

Υ.Γ χτένισμα μια φορά την εβδομάδα απαραίτητα αυτή την εποχή που αλλάζουν τρίχωμα. Παίζει να βγάζω μισό κιλό τρίχα την φορά.

< >