Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#736903 Είναι πολύ ψαρωτική, αλλά σε άνθρωπο νύχι δεν έχει βγάλει (παρά την "ταλαιπωρία" που υφίσταται από τα παιδιά). Το ίδιο και ο κύριος πιο πάνω.
Άβαταρ μέλους
By glf
#738106 Μιας και σήμερα το έχω ρεπό, έβγαλα μια φωτο του πως πάω καμιά φορά να πάρω τη μικρή από το σχολείο.

Ο σκύλος δε χάνει ευκαιρία για βόλτα. Μπαίνει πίσω από το roll cage έχει και τα πίσω παράθυρα για αέρα και μια χαρά.
Έλεγα μήπως την ενοχλεί η εξάτμιση αλλά δε βλέπω κάτι ιδιαίτερο.

Το σχολείο είναι στην άκρη της πόλης και έχει ξέφωτα για να τη λύνουμε να πάει να μυρίσει και να σκάψει.

Οπότε και να τη σφυριξω έρχεται και πηδάει πάλι μέσα..

Καλά, προχθές την πήγαμε βόλτα στην Καστοριά να δει τις πάπιες. Ε ρε πως την έτρωγε να πάει να τις κυνηγάει..
Οκ εκεί πήγαμε οικογενειακά με το focus..

Μετά πήγαμε ταβέρνα στο Σκλήθρο. Όλη την ώρα έκατσε δεμένη έξω στην αυλή χωρίς να γαβγίσει ή να ενοχλήσει ούτε μια φορά.
Φτου φτου φτου χρυσό σκυλί.Εικόνα

ΥΓ τώρα που το ξανακοιταω, αυτή η φωτογραφία είναι όλα μου τα παιδικά όνειρα μαζεμένα αχαχαχα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#738123 Και δεν την κερασες ένα σνίτσελ στο Σκληθρο?

Αν ο δικός μου καθόταν έτσι θα του έδινα τον μισό κατάλογο να φάει...

BTW στα πούπουλα είναι ο άτιμος τώρα τελευταία, ότι δεν τρώει ο μικρός τα τρώει αυτός, κοτοπουλάκια, λαχανικα, αυγα, μέχρι και τραχανά.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#738143 @glf κουκλα ειναι ρε συ!
@dimik βαλε καμια φωτο να τον δουμε.
Άβαταρ μέλους
By glf
#738151 Ε και η δικιά μου καθαρίζει αρκετό πράμα από μας. Χαχαχ και έχει μια σχέση.. αγάπης με την Αναστασία. Ότι κρεατικο μένει και το αφήνουμε, την άλλη μέρα πάει στο σκύλο και χαίρονται και οι δυο τους.
Αγάπες, όχι αστεία.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#738215 Σκνιππερ νομιζω στο εχω ξαναπει. Εχω καψουρα με την τριχομπαλα σου :inlove:

Δε θυμαμαι, Αρσενικο ή θηλυκο? Και με τοση τριχα που να καταλαβουμε!!!

Σας αφηνει να το χαιδευετε στην κοιλια, στο πιο τελειο-χνουδωτο σημειο που μας μοστραρει στη φωτο?
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#738217
George_Prix έγραψε:Σκνιππερ νομιζω στο εχω ξαναπει. Εχω καψουρα με την τριχομπαλα σου :inlove:
Δε θυμαμαι, Αρσενικο ή θηλυκο? Και με τοση τριχα που να καταλαβουμε!!!
Σας αφηνει να το χαιδευετε στην κοιλια, στο πιο τελειο-χνουδωτο σημειο που μας μοστραρει στη φωτο?
Κι εγώ όταν μου έδειξαν φωτό, μωράκι, αμέσως είπα το ναι, αυτό το μωρό να το πάρουμε, και δεν είμαι γατόφιλος.
Θηλυκό είναι. Υποτίθεται είναι british shorthair αλλά πρέπει να είναι λιγάκι μπασταρδεμένη αν κρίνω από την τρίχα.
Ναι, έρχεται και στήνεται για να την χαιδέψουμε. Αλλά μόνο όποτε θέλει αυτή, πριγκηπέσα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#738219
glf έγραψε:Μια χαρά κάθεται ε.

Εμείς την έχουμε και insta

https://instagram.com/astra_first_dog?u ... =copy_link



Δεν φαίνεται στην φώτο το μπισκοτάκι που κρατάω πάνω από το τηλέφωνο με το άλλο χέρι :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#738221
sknipper έγραψε:
George_Prix έγραψε:Σκνιππερ νομιζω στο εχω ξαναπει. Εχω καψουρα με την τριχομπαλα σου :inlove:
Δε θυμαμαι, Αρσενικο ή θηλυκο? Και με τοση τριχα που να καταλαβουμε!!!
Σας αφηνει να το χαιδευετε στην κοιλια, στο πιο τελειο-χνουδωτο σημειο που μας μοστραρει στη φωτο?
Κι εγώ όταν μου έδειξαν φωτό, μωράκι, αμέσως είπα το ναι, αυτό το μωρό να το πάρουμε, και δεν είμαι γατόφιλος.
Θηλυκό είναι. Υποτίθεται είναι british shorthair αλλά πρέπει να είναι λιγάκι μπασταρδεμένη αν κρίνω από την τρίχα.
Ναι, έρχεται και στήνεται για να την χαιδέψουμε. Αλλά μόνο όποτε θέλει αυτή, πριγκηπέσα.


Εμεις τωρα εχουμε 2 αρσενικα κι ενα θηλυκο. Τα αρσενικα πεφτουν τουμπα, τα τουρλωνουν ολα και λενε "χαιδεψτε με".

Το κοριτσι μου :inlove: ομως που εχει την 3πλασια τριχα απο τα αρσενικα κι ειναι απολαυση να τη χαιδευεις (ΕΙΔΙΚΑ στις βελουδινες τριχες της κοιλιας), δε σε αφηνει να πλησιασεις κατω απο το λαιμο, αντε βαρια και λιγο στο θωρακα. Με πολυ κοπο εχω καταφερει μερικες φορες να με ανεχεται για λιγο να τη χαιδευω και στα "αποκρυφα" (μονο εμενα απο ολη την οικογενεια :inlove: ) αλλα γενικα δεν το θελει και σου σπρωχνει το χερι με τα πισω ποδια.

Μπορει να ειναι κι εντελως μπουρδα φυσικα, αλλα επειδη ετυχε αυτη η συμπεριφορα στο θηλυκο, σκεφτηκα οτι μπορει κατα καποιο τροπο να ειναι προγραμματισμενο το DNA του να κραταει εκεινη την περιοχη με τα βυζακια μονο για τα νινια της. Εστω κι αν δεν εχει ζησει τη μητροτητα γιατι ειναι στειρωμενη...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#738298 @ dimik
ψαρωτικο βλεμα εχει ο μπαγασας.Παραδοξο για Λαμπραντορ.