Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#644841
gianik έγραψε:και τα ευτράπελα συνεχίζονται !!!!!! :lol:

πριν λίγο χτυπάει το κινητό , ναι κύριε gianik από το τάδε ελεκτρονικό φαρμακείο , έφερα την παραγγελία σας...

βγαίνω στο μπαλκόνι και τι να δω;;;;;;


Εικόνα


Όπως το έγραψες, προς στιγμή νόμιζα ότι μπέρδεψαν τη παραγγελία και σου έφεραν ποδήλατο αντί για χάπια. :lol:

---

Λίγο πριν το Πάσχα παρήγγειλα μια οθόνη Acer (απευθείας από το site τους). Πληρώνω κανονικά, έρχεται email επιβεβαίωσης και περιμένω. Κανονικά λέει shipping time έως 2 μέρες από τη παραγγελία και λόγω των συνθηκών είναι αναμενόμενο ότι θα πάρει και λίγο παραπάνω. Περνάνε 5 μέρες όμως, και ούτε φωνή, ούτε ακρόαση, και στο order status γράφει 'payment review'. Ανοίγω ticket ρωτώντας τι παίζει με τη παραγγελία και έρχεται απάντηση ..."πρέπει να μας στείλετε φωτοτυπία διαβατηρίου κλπ για επιβεβαίωση των στοιχείων σας".

Εικόνα

Από την μια είναι ΓΤΠ εξυπηρέτηση πελατών το ότι δεν ειδοποίησαν από μόνοι τους ότι εκκρεμούν και άλλα για να προχωρήσει η παραγγελία, αντί να περιμένουν να τους προσεγγίσει ο πελάτης. Από την άλλη ...τέτοιες μπούρδες με ταυτότητες έκανε το eshop πριν 20 χρόνια. Πάλι καλά που δεν ζήτησαν να το στείλω με φαξ.

Εικόνα

Διαβάζω στο trustpilot ότι τέτοια χουνέρια κάνουν και σε άλλους πελάτες και ότι γενικώς η εξυπηρέτηση της εταιρίας (Modus Link BV) είναι άθλια. Φτηνά τη γλιτώσαμε σκέφτομαι, και ζητάω ακύρωση της παραγγελίας.

Τελικά πήρα από Amazon Ισπανίας ένα άλλο μοντέλο με το ίδιο panel που βγήκε κατάτι φτηνότερα (€290) και έφτασε εδώ από το Toledo σε 6 μέρες. Είναι λίγο ρίσκο να ψωνίζεις οθόνη ή τηλεόραση απ'έξω (σε περίπτωση καμένων pixel κλπ) και δεν μ'αρέσει και τόσο να αφήνω λεφτά στον Μπέζο, αλλά ώρες ώρες δεν σε αφήνουν να αγιάσεις. :oops:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#644843 Από Κίνα ξέρω ότι αργούν, δε θα το συζητούσα τώρα. Ένας ενάμιση μήνας είναι φυσιολογικό διάστημα για Κίνα. Δε το συζητάμε για τότε που είχαν μαζέψει τα πακέτα στο τελωνείο...
Από Ιαπωνία όμως, συνήθως παραλαμβάνω μέσα σε μια - δυο βδομάδες. Τώρα με ανησυχεί το γεγονός πως δεν φαίνεται που είναι το πακέτο και το ότι σε επικοινωνία με τον πωλητή μου είπε πως λείπει και θα επιστρέψει 1.1.2021!

Θα περιμένω λίγο ακόμη μάλλον και μετά θα προχωρήσω για refund (αν δεν με προλάβουν οι μέρες!).
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#644849 Οχι μονο απο Κινα. Απο παντου αργουνε αυτη την περιοδο. Και τα tracking numbers επισης δε μας τα λενε καλα. Εγω στην παραγγελια που ελαβα προσφατα (με κανενα 2μηνο καθυστερηση), ακομα εχει κολλησει το tracking number και δειχνει οτι βρισκεται καπου στη Φρανκφουρτη (ενω κανονικα ενημερωνεται αμεσα οταν το λαβεις).

Ακομα κι απο Ελλαδα παρακωλυση. Με εβαλε η γυναικα μου να της παρω κατι την προηγουμενη Δευτερα και ενω κανονικα τα παιρνω την επομενη μερα, ακομα δεν παραλαβαμε. Αλλα ηταν και βλακας ο τυπος. Με ρωτησε με ποια μεταφορικη θελω να τα στειλει απο τις μεταφορικες συνεργαζεται, του ειπα με ποια και τελικα τα εστειλε με την καταραμενη την ACS :rant:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#644869
elteo έγραψε:Ξύλινο ποδήλατο??? Really? :s_omg
Dimitris_P έγραψε:gianik πρόσεξες μάρκα;
:) Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#644891
gianik έγραψε:και τα ευτράπελα συνεχίζονται !!!!!! :lol:

πριν λίγο χτυπάει το κινητό , ναι κύριε gianik από το τάδε ελεκτρονικό φαρμακείο , έφερα την παραγγελία σας...

βγαίνω στο μπαλκόνι και τι να δω;;;;;;



Εικόνα


ειδικά διαμορφωμένο (μπροστά είχε ένα καλάθι και καμμιά 10ριά δέματα μέσα...) ...
τυπάκος με κράνος , ποδηλατικό κολάν :lol: :lol: :lol: :lol:
φεύγοντας του φωνάζω καλό κουράγιο , ουυυυυυ κάνω και την γυμναστική μου , μου λέει ... :thumbsup:
προφανώς παίζει ρόλο ότι το φαρμακείο ειναι στην περιοχή μου (από τα μεγαλύτερα skroutzoφαρμακεία ) ...



@postruck λαμβάνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue

Δέν λαμβάνω,μεταφέρω :iconcool: :s_wink
Οσο για το φαρμακείο και το ξύλινο ποδήλατο,ωραία διαφήμηση για το κατάστημα και γυμναστική για τον αναβάτη :)
Άβαταρ μέλους
By djalma
#644905 Εν τω μεταξύ υπάρχουν τόσες παρανομίες σε αυτά που αναφέρονται σχετικά με το φαρμακείο αλλά δε γαμιεται, ποιος να ασχοληθεί τώρα :lol:
Άβαταρ μέλους
By djalma
#644908 Και για να είμαι on topic, παραγγελία αθλητικών παπουτσιών που έφυγε με fedex από Δανία στις 24/04 έχει κολλήσει στη Νυρεμβέργη εδώ και 7 ημέρες :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#644909
djalma έγραψε:Και για να είμαι on topic, παραγγελία αθλητικών παπουτσιών που έφυγε με fedex από Δανία στις 24/04 έχει κολλήσει στη Νυρεμβέργη εδώ και 7 ημέρες :hmmm:


Παλαιότερα σε μία παραγγελία μου (οθόνη 400€) από Αγγλία, είχε κολλήσει κανα 10ημερο σε μία πόλη της Γερμανίας (έχει περάσει καιρός δεν θυμάμαι). Στέλνω μήνυμα στον άγγλο και μου απαντάει ότι το κλεψαν πάλι οι γερμανοί και θα μου ξαναστείλει άλλο. Την είχε πατήσει πολλές φορές και τα είχε ασφαλισμένα.

Οι άγιοι και αμόλυντοι γερμανοί που μας κουνάνε δάκτυλο. :s_sarcastic :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#644917 Μια παραγγελία που εκανα απο sportsdirect δείχνει να ερχεται την Τεταρτη στις 6/5
15 μερες (αν οντως ερθει Τεταρτη), σχεδον οσο έκανε και παλαιοτερα

Μου κανει εντυπωση που "γυρνάει" ολη την ευρωπη μεχρι να ερθει, παλια θυμαμαι, απο Αγγία πήγαινε Βουδαπάστη και μετα εδω

Δευτέρα, Μάιος 04, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
18 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 08:37
1 Τεμάχιο

Παρασκευή, Μάιος 01, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
17 Αποστολή σε αναμονή ATHENS - GREECE 10:22
1 Τεμάχιο

16 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 05:21
1 Τεμάχιο

Πέμπτη, Απρίλιος 30, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
15 Αναχώρησε από τον σταθμό SOFIA - BULGARIA SOFIA - BULGARIA 07:33
1 Τεμάχιο

14 Η αποστολή πέρασε από SOFIA - BULGARIA SOFIA - BULGARIA 06:22
1 Τεμάχιο

Τετάρτη, Απρίλιος 29, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
13 Αναχώρησε από τον σταθμό BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 12:39
1 Τεμάχιο

12 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 12:39
1 Τεμάχιο

Τρίτη, Απρίλιος 28, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
11 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 20:20
1 Τεμάχιο

10 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 18:19
1 Τεμάχιο

9 Αναχώρησε από τον σταθμό BRUSSELS - BELGIUM BRUSSELS - BELGIUM 00:08
1 Τεμάχιο

Δευτέρα, Απρίλιος 27, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
8 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην BRUSSELS - BELGIUM BRUSSELS - BELGIUM 15:44
1 Τεμάχιο

7 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BRUSSELS - BELGIUM BRUSSELS - BELGIUM 12:43
1 Τεμάχιο

Σάββατο, Απρίλιος 25, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
6 Αναχώρησε από τον σταθμό EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 03:33
1 Τεμάχιο

5 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 00:19
1 Τεμάχιο

Παρασκευή, Απρίλιος 24, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
4 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 16:04
1 Τεμάχιο

3 Αναχώρησε από τον σταθμό LEEDS - UK LEEDS - UK 14:51
1 Τεμάχιο

2 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην LEEDS - UK LEEDS - UK 14:51
1 Τεμάχιο

Πέμπτη, Απρίλιος 23, 2020 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
1 Παραλαβή αποστολής LEEDS - UK 00:00 ]
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#644925
elteo έγραψε:
djalma έγραψε:Και για να είμαι on topic, παραγγελία αθλητικών παπουτσιών που έφυγε με fedex από Δανία στις 24/04 έχει κολλήσει στη Νυρεμβέργη εδώ και 7 ημέρες :hmmm:


Παλαιότερα σε μία παραγγελία μου (οθόνη 400€) από Αγγλία, είχε κολλήσει κανα 10ημερο σε μία πόλη της Γερμανίας (έχει περάσει καιρός δεν θυμάμαι). Στέλνω μήνυμα στον άγγλο και μου απαντάει ότι το κλεψαν πάλι οι γερμανοί και θα μου ξαναστείλει άλλο. Την είχε πατήσει πολλές φορές και τα είχε ασφαλισμένα.

Οι άγιοι και αμόλυντοι γερμανοί που μας κουνάνε δάκτυλο. :s_sarcastic :svivhaha:

Καλά, δεν μπορούμε να είμαστε και σίγουροι τι εθνικότητας είναι αυτοί που δουλεύουν στην μεταφορική. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By djalma
#645782
djalma έγραψε:Και για να είμαι on topic, παραγγελία αθλητικών παπουτσιών που έφυγε με fedex από Δανία στις 24/04 έχει κολλήσει στη Νυρεμβέργη εδώ και 7 ημέρες :hmmm:


Με κάνω quote, ξεκόλλησε ξαφνικά την Τρίτη όπου πέρασε 2 μέρες Ανκόνα, προχθές πήγε Πυλαία και χθες Μαρκόπουλο και μετά Βέροια :lol:

Εικόνα