Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#725273 Δεν ξέρω τι λένε, έχω κλειστό τον ήχο, προχθές πάντως στον Κηφισό πέτυχα 2 τύπους σταματημένους στην άκρη με τον ένα να έχει βγει και να κάνει σαν τρελός στο παράθυρο του άλλου. Ακριβώς σαν το ακόλουθο emoticon :rant:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#725846 Έχουμε την επίσημη έναρξη σεζόν κίνησης 2021-22.

+15' στη διαδρομή Ολ. Χωριό - Πατήσια στο πήγαινε σήμερα, στο γύρνα +3'.

Προσοχή στους δρόμους και όλα :superman:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#725851 Εδώ και δυο βδομάδες έχει ξεκινήσει η σεζόν μαλακiας στους δρόμους. Ήμουν από τον 15αυγ εδώ, τραστ μι. Απλώς τώρα άνοιξαν και τα σχολεία και πήζουν περισσότερο και τα στενάκια.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#725852 Nαι το ξέρω. Επειδή κατεβαίνω Πατήσια από Μενίδι-Κόκκινο Μύλο-Νησίδα-Τσούντα/Σαρανταπόρου ήτοι αρκετά στενά (ποτάμι πήζει τρελά από Μεταμόρφωση στην καλύτερη, Κύμης στη χειρότερη), τα σχολεία μου έπαιξαν τρελό κατενάτσιο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#725868
diplomat έγραψε:Nαι το ξέρω. Επειδή κατεβαίνω Πατήσια από Μενίδι-Κόκκινο Μύλο-Νησίδα-Τσούντα/Σαρανταπόρου ήτοι αρκετά στενά (ποτάμι πήζει τρελά από Μεταμόρφωση στην καλύτερη, Κύμης στη χειρότερη), τα σχολεία μου έπαιξαν τρελό κατενάτσιο.

Σημερα τρελη κινηση, εκανα μιση ωρα απο Περισσο να παω Πετραλωνα με το μηχανακι. Και αλλα 20 λεπτα απο εκει για το μαγαζι :lipsealed:
Της παλαβης στους δρομους κλειστη η Πειραιως απο αυτοκινητα.

Κυριακη απογευμα επιστρεφοντας απο Αφιδνες βγηκα ΕΟ στον Αγιο Στεφανο και προχωρησα 100 μετρα :lipsealed:
Μετα σημειωτον. Καπου ανοιγε και πιαναμε 80 καπου σταματαγαμε. Εκανα 50 λεπτα να παω σπιτι
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#725869 Από τόσο ψηλά δυστυχώς δεν παίζει εναλλακτική, γιατί και Θησέως μέχρι που γίνεται Κηφισίας θα ήταν τρελό πακέτο, και πάλι θα έπρεπε κάπως να βγεις προς Λυκόβρυση από Κ.Κηφισιά και μετά καμιά Βενιζέλου μέχρι Ηρακλείου, άλλα πακέτα αυτά με τρελή τοπική κίνηση. Γρίφος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#725874 Είχε όντως αυξημένη κίνηση σήμερα, θεωρώ πως έτσι θα γίνεται από εδώ και πέρα, μιας και ο κόσμος αποφεύγει τα μέσα αν μπορεί. Θα πρέπει να το συνηθίσουμε φοβάμαι πως οι πιο πολλές μέρες θα είναι έτσι.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#726725
Κατά την έρευνα που έκαναν οι άνδρες της Ασφάλειας στο συνεργείο, βρέθηκαν πλήθος κλεμμένα εμπορεύματα και κατασχέθηκαν τρία μπιτόνια που περιείχαν 55 λίτρα πετρελαίου συνολικής αξίας 3.377,69 ευρώ, η προέλευση των οποίων εξετάζεται.


https://www.protothema.gr/greece/articl ... u-douleue/
Τι πετρέλαιο είναι αυτό που τα 55 λιτρα κάνουν 3377€?
:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#726751
alexandros.K έγραψε:Προφανως εννοει το συνολο των κλεμμενων που βρηκαν, αξιζε τοσο

Τοτε πρέπει να φρεσκάρω λίγο τα ελληνικά μου. :oops: