Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gakost
#228761 Ξερετε φανταζομαι οτι με μια πολυ μικρη και φθηνη συσκεη απενργοποιειται η ληψη κινητης ετσι;
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#228766
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#228956
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#234299 Σκεφτομαι για συναγερμο στο σπιτι.

Δεν ξερω τπτ απο αυτα.

Εχετε να προτεινετε κατι?

Εβαλα στο σκρουτζ και επεσε εκει το ματι μου
http://www.id-shop.gr/showprod.php?id=5523

Το σπιτι ειναι ενοικιο και εχει ηδη κατι καλωδιωσεις απο τους προηγουμενους.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#234315 Οι paradox γενικά θεωρούνται πολύ καλοί. Από εκεί κ πέρα, εφόσον υπάρχουν ήδη καλωδιώσεις (επαφές;), είναι εύκολο για κάποιον εγκαταστάτη.

Εμένα έχει μέσα το σπίτι έναν paradox και δεν έχω ασχοληθεί να τον βάλω να δουλέψει (70ε θέλει ο τύπος για 10' :rant: )
Άβαταρ μέλους
By gakost
#234336 Με το πολύ λίγο που έχω ασχοληθεί με τους συναγερμούς συμφωνώ ότι δεν είναι και καμιά τρελλή επιστήμη, βέβαια έχει κάποια δυσκολία κυρίως για την σωστή χωροταξία των διάφορων εξαρτηματων που απαιτούνται και το να ξέρεις τον master password που δεν θα σου είναι πρόβλημα μιας και θα πάρεις καινούργια μονάδα.

Διαφωνώ με το παραπάνω άρθρο και εξηγούμαι. Τα 70 € αμοιβής θα πρέπει να καλύψουν όλες τις ανελαστικές δαπάνες ενός ΕΕ (Ενοίκια ΤΕΒΕ κλπ) που απαιτούνται για να μπορεί κάποιος να έρθει σπίτι σου να στο φτιάξει και όποιος έχει την ατυχία να έχει βιβλία ξέρει ότι είναι τρελλά τα νούμερα άσε που δεν τα ξέρεις ακριβώς μέχρι να δεις τον λογαριασμό κυρίως οι φόροι. Επιπλέον πρέπει να καλύψουν και τις δαπάνες μετακίνησης που μπορεί να μην είναι αμελητέες. Και δεν μπαίνω καν στην διαδικασία "με απόδειξη η χωρίς" γιατί και εκεί ξεκινάει ένας μεγάλος φαύλος κύκλος. Τι θέλω να πω. Αν βγάλεις όοολα αυτά η πραγματική αμοιβή είναι πολύ μικρότερη από ότι πληρώνεις για την "γνώση". Προφανώς και από την πλευρά του πελάτη με τα 3€ /ώρα μεικτά και αν μισθό είναι υπέρογκο ποσό αλλά δυστυχώς οι τιμές δεν καθορίζονται με βάση το πόσα θεωρεί ο πελάτης λογικά αλλά με το πόσο είναι το πραγματικό κόστος της υπηρεσίας + κάποιο κέρδος που πλέον στους περισσότερους τομείς έχει συρικνωθεί και έχει προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα (για τους συναγερμούς συγκεκριμένα δεν ξέρω να είμαι ειλικρινής).
Άβαταρ μέλους
By xenos
#234345
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#234350 Έχω άλλη μάρκα και δεν τον ξέρω τον συγκεκριμένο, αλλά όλοι έχουν κωδικούς εγκαταστάτη.
Οι κωδικοί δεν δίνονται από τις εταιρείες, αλλά επιλέγεται από τον εγκαταστάτη, για την ακρίβεια ο εγκαταστάτης αλλάζει το default p/w.
Διάβασες το manual ή έψαξες στο internet και βεβαιώθηκες ότι δεν γίνεται reset το p/w?