Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#609675 Στο μπλέντερ όλα. Arrowπουλικός λόγος για κακές μικιό, ο πάπας, παρέα με τη νουδού. :help:

Αυτό με το νόμπελ πάντως δεν το έχουν πει ούτε οι πλευρομπουμπούκοι...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#609731 Η Κανέλλη από μόνη της αποτελεί case study για τα διάφορα βλακώδη που έχει κάνει η σύγχρονη ηγεσία του ΚΚΕ. Το γεγονός πως στηρίζει αυτήν την γελοιότητα, είναι αξιοπερίεργο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#609758
Zorz έγραψε:

Ντροπή για την ιστορία του ΚΚΕ. Τίποτα άλλο. :vava:


Η Κανέλλη ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι στο ΚΚΕ και όχι σε κανέναν Βελλόπουλο...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#609769 Υπάχουν κάποιες ερμπανιές (? :hmmm: ) ότι υπήρξε affiliated με τη νουδού πριν το κουκουέ.

Ούτως ή αλλέως είναι πολλά τα παράδοξα στη συγκεκριμένη περίπτωση, από τη σχέση της με τη θρησκεία (προσωπικό θέμα θα μου πείτε), μέχρι την Εκάλη και τις... όχι και τόσο συμβαδίζουσες με το κουκουέ απόψεις σε διάφορα θέματα. Η λογική τους μάλλον είναι ότι όσο τους φέρνει ψήφους στην α', παραβλέπονται τα άνω παράδοξα. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#612208 Η κυβέρνηση έχει μπροστά της μερικούς μήνες ζωής μέχρι να πέσει από το συγκεκριμένο ζήτημα. Όση προσπάθεια για αποσυμφόρηση και να γίνει πάει χαμένη αφού όσους μεταφέρει στην ενδοχώρα (όπως λένε) οι διπλάσιοι έρχονται στα νησιά. Δηλαδή όταν θα έχει ολοκληρώσει το πρώτο κύμα αποσυμφόρησης (με τους 20000) ο αριθμός που είναι στα νησιά θα έχει αυξηθεί κατά πολύ οπότε θα χρειαστεί νέο κύμα μεγαλύτερης αποσυμφόρησης προς την ενδοχώρα αυτή τη φορά περισσότερων ατόμων. Αυτό μετά από κάποιους μήνες και με δεδομένο ότι οι ροές θα συνεχίζονται αμείωτες θα οδηγήσει σε σοβαρή αδυναμία στέγασης όλων αυτών των ανθρώπων που θα μεταφέρονται συνεχώς στην ενδοχώρα. Θα βρεθούν να μένουν σε πάρκα πλατείες κλπ. Η κυβέρνηση θα επιστρατεύσει ότι χώρο υπάρχει (στρατόπεδα, βιομηχανικές εγκαταστάσεις, γήπεδα, πάρκα, σπίτια κλπ) για να μετατραπούν σε δομές φιλοξενίας. Κάπου εκεί και με τον αριθμό των ατούντων άσυλο να ανέρχεται σε εκατοντάδες χιλιάδες και τις αφίξεις να συνεχίζονται με αμείωτες ρυθμούς πλέον η πίεση προς πιο δεξιούς βουλευτές θα είναι αφόρητη οπότε θεωρώ ότι η κυβέρνηση θα πέσει.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#613609 Μέχρι τώρα είχαμε το αφήγημα οτι οι πρόσφυγες ερχόνταν για την κυρά Τασία. Να σας ενημερώσω ότι άλλαξαν τα κόζια, τους κουβαλάει ο Τσίπρας :wink wink:

https://twitter.com/JeronymoBoss/status ... 0wmMcgErGg

Πρόσεξτε πώς σας κοιτάζει όταν αμολάει την edit, mod, και σκεφτείτε οτι είανι ακριβώς στο ύψος για να σας edit, mod. Σεμναααααα... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#613618 Ενταξει,ικανοποιηθηκε ο εγωισμος καποιον και η Τασια " δικαιωνεται".
Μεχρι εκει μπορουν εξαλλου να αντιληφθουν.
Απο κει και περα ειχε δικιο ο Χρυσοχοιδης που ειπε οτι δεν ειναι διαχειρισιμο το μεταναστευτικο- προσφυγικο.
Η Τουρκια κανει οτι γουσταρει και τους φερνει σε μας,καμια χωρα της ευρωπης δεν τους θελει .
Εαν πεσει η κυβερνηση απο το μεταναστευτικο,η χωρα θα εχει ασχημες εξελιξεις για καποιους.
Μπορει η χρυση αυγη να διαλυθηκε επειδη κουρασαν με τα φιλοναζιστικα τους τερτιπια τον απλο ψηφοφορο αλλα αυτο δεν εμποδιζει να δημιουργηθει νεο ακροδεξιο κομμα που θα ψηφισθει απο μεγαλη μεριδα ελληνων πολιτων.
Και αυτο επειδη οταν η χωρα θα αντιμετωπιζει το τεραστιο αυτο προβλημα,οι αλλες χωρες της ευρωπης απλα θα εχουν κλειστα τα συνορα και η καραμελα του ρατσισμου θα εχει ηδη λιωσει για τον ελληνα πολιτη.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#613630
Zorz έγραψε::inlove: το Trumpειο disclaimer 'δεν θέλω να σκεφτώ με αυτό τον τρόπο, αλλά...'


Μα πραγματικά όμως. Όποιος νομίζει οτι χαιδεύοντας αυτιά σε ρατσιστές θα καταφέρνει να τους έχει μαντρωμένους γελιέται. Ως κοινωνια πρεπει να εχεις μηδενικές ανοχές σε όλα αυτά τα ιζήματα. Εν ανάγκη, επιστρετεύεις τον ιταλάκια να τους πατήσει με το JCB, να κάνει μια φορά κι αυτός κάτι χρήσιμο στη ζωή του :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#613634 Κατ'αρχας δεν είναι έτσι απλό το θέμα. Εντάξει δικαιώθηκε η κυρα Τασία και πάμε μπροστά. Είναι ακόμα ένα παραμύθι του Κουλή που κατέπεσε μέσα σε μόλις τρεις μήνες. Και το προσφυγικο μαζί με το Μακεδονικό που και αυτό κατέπεσε μέσα σε δύο μήνες ήταν από τις βασικές αιχμές στο ηλιθιο πρόγραμμα του Κουλή. Να βγούνε λοιπόν και να πούνε ή μάλλον να βγει και να πει ο ίδιος ο Κουλης ότι κύριοι έλεγα μαλ@κιες για το προσφυγικο και το Μακεδονικό και είχε δίκιο η κυρα Τασια και κάνω ξανά εκλογές. Και το πρόγραμμα μου σε αυτά τα δύο θέματα θα είναι αυτό και αυτό. Όπως έκανε ο Τσιπρας το Σεπτέμβριο του 15. Και αν έχει @@ ας ξαναβγεί.
Άσχημες εξελίξεις άμα πέσει η κυβέρνηση θα έχει μόνο για τον Κουλη και την παρέα του. Στη δημοκρατία δεν υπάρχουν αδιέξοδα. :whistlink: Έτσι δε λενε?
Νόμοι υπάρχουν, ψήφισματα του ΟΗΕ υπάρχουν όσοι δε γουσταρουν τους μετανάστες και τους πρόσφυγες ή κάνουν τουμπεκα ψιλοκομμενη και κρύβονται στις τρύπες τους, ή τραβάνε για Ουγγαρία, Σλοβακία, Λιθουανία, Πολωνία που έχουν τα ίδια πιστεύω με αυτούς. Εγώ πάντως για γείτονα μου, για γονεα των φίλων των παιδιών μου πιο πολύ γουστάρω τον οποιοδήποτε Συριο ή Αφγανο από τον βλακα ελληναρα φασίστα.
Τέλεια παράγραφος. :)
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#614576 Όλα ωραία και καλά αλλά η ανικανότητα της κυβέρνησης στο συγκεκριμένο θέμα είναι τρομακτική! Έχουν βάλει καμιά δεκαριά υπουργούς και υφυπουργούς να ασχολούνται με το θέμα και το αποτέλεσμα είναι το απόλυτο τίποτα. Με μέσο όρο αφίξεων 1000 άτομα την ημέρα υπολογίστε πόσοι θα μπουν σε ένα χρόνο. Που και πως θα φιλοξενηθούν όλοι αυτοί αξιοπρεπώς? Ποιος θα χρηματοδοτήσει τόσα ξενοδοχεία που θα χρειαστούν? Πότε θα εξεταστούν τόσα αιτήματα ασύλου όταν ήδη εκκρεμούν κάνα 80αρι χιλιάδες?

https://data2.unhcr.org/en/situations/mediterranean
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#614581
junior gt έγραψε:Εγώ πάντως για γείτονα μου, για γονεα των φίλων των παιδιών μου πιο πολύ γουστάρω τον οποιοδήποτε Συριο ή Αφγανο από τον βλακα ελληναρα φασίστα.
Τέλεια παράγραφος. :)


Να του βρεις όμως και μια αξιοπρεπή δουλειά και να τον βοηθήσεις οικονομικά γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα καταλήξει "δούλος" στα χωράφια για ένα κομμάτι ψωμί στην καλύτερη.
Μη δείχνουμε το φιλεύσπλαχνο και αντιρατσιστικό χαρακτήρα μας μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.



< Note >