Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#794840
timkoul έγραψε:Εγω το αφησα τελειως, ο αδερφος μου συνεχιζει σαν οργανωτης. Δεν υπηρχε χρονος και χωρος μεσα στο σπιτι, οποτε αφου δεν μπορουσα να το κανω σωστα, το αφησα...


Φιλε κι εγω για τον ιδιο λογο το παρατησα. Θελει τα 3 Χ το αθλημα και μου λειπανε και τα 3. Χρονο - Χωρο και το 3ο που δεν απασχολει εσας τους πλουσιους, Χρημα :shifty:

Δεν ξερω αν διαβαζεις ολα τα τοπικα... Αν ναι, σιγουρα θα εχεις δει κατι σταγονιτσες που μου ξεφευγουν οποτε λεω κατι για εξομοιωτες. Ακομα δεν εχει τελειωσει για μενα αυτη η φαση. Ελπιζω... πιστευω... ξερω... οτι σε καποια φαση θα το κανω με τα 3 Χ διαθεσιμα και θα Κ Α Τ Α Γ Ο Υ Σ Τ Α Ρ Ω :metalo:

Οσο για τους κανονικους αγωνες, σε καταλαβαινω απολυτα. Ακομα και πολλα φραγκα να ειχα, δε θα ετρεχα σε αγωνες. Καλα για βουνο που λες εσυ, μακρια απο μενα αυτα τα πραματα ενιγουει!!! Αλλα ακομα και στην πιστα που τη θεωρω σπιτι μου, παλι δε θα μου ελεγε πολλα να μπω μεσα, γιατι ξερω οτι μετα που εγινα μπαμπας εχει μπει μεσα μου ο φοβος μην αφησω τα παιδια μου ορφανα. Αργα δε θα παω φυσικα, αλλα αυτο το κλικ που θα χανω λογω φοβου, μου ειναι αρκετο για να ξερω οτι δεν το ξεζουμαω οσο θα μπορουσα, οποτε μου χαλαει εντελως τη διαθεση. Γερασα ΓΤΧΜου :x

Για να τελειωσω το σεντονι απο εκει που το αρχισα, θα πω για μια ακομα φορα γιατι την καταβρηκα με τον εξομοιωτη! Γιατι σου δινει ακριβως την ιδια αισθηση με το ριαλ θινγκ ΧΩΡΙΣ να χανουν κατι παππουδια σαν εμενα αυτο το κλικ λογω φοβου :metalo:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#794848 @ timkoul, :s_thumbsup πολυ τα γουσταρω αυτα!

George_Prix έγραψε:Για να τελειωσω το σεντονι απο εκει που το αρχισα, θα πω για μια ακομα φορα γιατι την καταβρηκα με τον εξομοιωτη! Γιατι σου δινει ακριβως την ιδια αισθηση με το ριαλ θινγκ ΧΩΡΙΣ να χανουν κατι παππουδια σαν εμενα αυτο το κλικ λογω φοβου :metalo:

Αν οταν λες εξομειωτη εννοεις μονο τιμονιερα, πεταλια θα διαφωνησω σφοδρα. Ακομα και με Fanatec (μην ρωτας που την βρηκα εχω φιλους με λεφτα αισθηματα που διωξανε γυναικοπαιδα και φωναξανε μαντραχαλους για μπυρες και asseto corsa :yahoo: ) λειπει ολη αυτη η αισθηση των φορτισεων λογω δυναμεων που ΔΕΝ εξασκουνται. Δεν αισθανεσαι το πισω μερος να αλαφραινει, δεν νιωθεις την πιεση στο φρενο αν αποδιδει, δεν αισθανεσαι την υποστροφη. Ναι οκ, σε κουραζει αν την ρυθμισεις σφιχτη αλλα η αισθηση ειναι ενα μειον

Ο φιλος κοιταζει τωρα για καθισμα με σερβομηχανισμους :lipsealed: :lipsealed:

Αν και δεν ειμαι "μπλε" πια αν θες να απαντησεις στο καταλληλο τοπικο ε; :s_wink
viewtopic.php?f=9&t=35&hilit=%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82&start=630
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#794881
Anonymous Founder έγραψε:Πωωωω θέλω κι εγώ ένα τέτοιο! Πόσο κάνει;
:lipsealed:

Και εγώ αυτό έψαξα μόλις τα είδα. Γύρω στα 600€ από ότι βλέπω :lipsealed:
https://technokap.gr/?product=traxxas-trx-4-scale-trail-crawler-land-rover-defender-rtr
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#795115 Για ιδεολογικούς λόγους (τουλάχιστον) να αποφεύγετε την Trax ASS.
Είναι εταιρεία που κάνει μηνύσεις σε άλλα brands για αντιγραφές, κλπ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805257 Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το σωστο τοπικο, αλλα καπως κολλαει εδω μεσα...

Θελω να παρω ενα καλο χαρταετο μπας και χαρουνε λιγο τα παιδια επειδη φαγαμε πακετο τα τελευταια 2 χρονια. Προπερσι δεν ειχε καθολου αερα και περσι τελευταια στιγμη καταλαβαμε οτι ειχε σπασει μια γωνιτσα και δεν πετουσε. Ευτυχως παλι δεν ειχε αερα και δεν πετουσε και κανενος αλλου εκει που ημασταν :shifty:

Σαν εμφανιση προτιμαω το κλασικο σχημα το πολυγωνο και οχι τιποτα αετους που ειναι σαν πουλια, σαν αεροπλανακια κτλ. Επισης θα μου αρεσε να ειναι ψιλοτεραστιος να σφανταει στο ματι. Αλλα το βασικο μου μελημα ειναι να πηγαινει ψηλα αν βοηθησει κι ο αερας φυσικα.

Εχουμε καμια προταση σε συγκεκριμενο μοντελο ή συγκεκριμενο τυπο/υλικο κτλ? Ή τιποτα γενικα τιπς στην αναζητηση του?

Θυμαμαι οτι μικρος με τον πατερα μου ενωναμε τη μια καλουμπα μετα την αλλη και τους κερδουσαμε ολους τους οχτρους. Βεβαια ο γερος μου το κατειχε το αθλημα και μικρος τους εφτιαχνε και μονος του, οπως ολοι οι φιλοι του στο χωριο. Δυστυχως εγω δεν ασχοληθηκα ποτε και ειμαι στρουρνος στο συγκεκριμενο. Δεν ξερω αν υπαρχουν ευκολοι και δυσκολοι στο πεταμα, αλλα αν υπαρχουν πραγματι διαφορες, θελω κατι που να ειναι πλαγκ εντ πλει χωρις πολλες ματσακονιες και ρυθμισεις :roll:
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#805401 Ίσως η μεγαλύτερη Diecast Collection στον κόσμο :omg:

Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#805464 Εγώ πάλι, όντας μικρο-συλλέκτης μοντέλων diecast (κυρίως αυτοκινήτων), αναρωτιέμαι πόσο μπορεί να του στοίχισε όλη αυτή η συλλογή :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#805501 Σωστό το κόστος και ο ψυχαναγκασμός.
Σωστό όπως το βλέπει η τσέπη του καθενός φυσικά.
Και εγώ έχω φτιάξει ένα δωματιάκι με Lego(και μερικά άλλα σχετικοασχετούλια) αλλά αφενώς με φρενάρει ο χώρος, αφετέρου το χρήμα μιας και ενώ στην αρχή τα σετ των 200 και 300€ τα είχα δεδομένα, πλέον άντε να χτυπήσω κάτι στα 50€. Ο μικρός έχει αποκτήσει κάποια...δικαιώματα στην τσέπη και θέλει τα δικά του :lol:
Για ψυχαναγκασμό πάλι, δεν θα μπορέσω να διαφωνήσω. Το να μαζέψεις τόοοοσα τεμάχια(ακόμα και τσάμπα που λέει ο λόγος) πρακτικά σημαίνει ότι όπου σταθείς και όπου βρεθείς το μυαλό σου είναι εκεί αν όχι να τρως όλο σου το χρόνο εκεί μέσα. Λογικά βέβαια θα έχει τις κατευθείαν άκρες του για να τον τροφοδοτούν χωρίς πολλά ψαξίματα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#806466 Σιγα μην περιμενω αυριο που θα φυσαει λιγοτερο γιατι ετσι λεει η παραδοση. Εδω μεγαλη Παρασκευη ψηνω παντσετες και λουκανικα, τωρα θα τηρησω την παραδοση?

Μιλαμε για τελικιασμα. 100 μετρα χοντρη πετονια και δεν κρατιοτανε το εργαλλλειο. Ειχε κι αλλα γκαζα να δωσει :metalo:

Εικόνα

Εικόνα

Ευχαριστω την κοινοτητα για τις πολυτιμες συμβουλες που μου εδωσε :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#806676
timkoul έγραψε:Εμεις που περιμεναμε τη Δευτερα φαγαμε πακετο.... :thumbsdown:


Μη νομιζεις κι εμενα τα παιδια με ξυπνησαν. Εδω και καιρο λεγαμε "μακαρι να φυσαει να μην την πατησουμε παλι" και Κυριακη πρωι μου λενε "μπαμπα στον καιρο στο ταμπλετ ειδαμε οτι θα φυσαει περισσοτερο σημερα απο οτι αυριο".

Φυυυυγαμεεεε τους ειπα και το δεχτηκαν με μεγαλη χαρα!
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#815759 - Hover 3D Printed F-35B