Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#670143 Το πρώτο μου τηλεκατευθυνόμενο (τέλη δεκαετίας ΄80) ήταν ένα ηλεκτρικό Tamiya, 1/16 αν θυμάμαι καλά. Αμέσως μετά, αρχές γυμνασίου, πήρα ένα Schumacher Nitro 10, θερμικό 1/10, που το καπάκι το έβαψα μόνος με spray και μονωτική ταινία. Μετά αγόρασα ένα HPI Nitro Rush Evo 1/10 θερμικό και εκεί τελείωσε η ενασχόληση μου με τα RC. Αγόρασα κατά καιρούς κάποια, όχι ιδιαίτερα, για ανίψια και παιδιά φίλων, αλλά τώρα θέλω να ξαναρχίσω.. Παιδικό απωθημένο το Kyosho Inferno, αλλά δεν θέλω να πάω αμέσως σε θερμικό -λόγω χρόνου αλλά ούτε θα πάω σε αγώνες, οπότε σκέφτομαι το HPI Savage ή το Traxxas Maxx ή Revo. Είδωμεν..

Δεν ήξερα πως ο Γιατράκος δεν ασχολείται πια.. Κρίμα...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#670145 Νομιζω τα βασικα σε αυτο το παιχνιδι ειναι δυο. Να επιλεξεις ποιοτικο μοντελο (οχι παιχνιδι, αν μπορεις να επενδυσεις κατι παραπανω, ειναι καλυτερο να το κανεις, γλυτωνεις μπελαδες) και να επιλεξεις καταστημα που θα σε βοηθησει οσο το δυνατον περισσοτερο. Θελει να πιανεις εργαλεια, να λυνεις και να δενεις, αλλα οι συμβουλες ειναι πολυτιμες γιατι ολοι κανουν τα ιδια λαθη στην αρχη.
Θερμικο ή ηλεκτρικο ειναι περισσοτερο θεμα του τι σου αρεσει, αν προτιμας κατι καθαρο ή αν δε σε χαλαει να λερωνεις τα χερια σου, αν δεν θελεις να ενοχλεις τους γειτονες, αν εχεις πολυ χωρο κλπ. Αν υπαρχει πιστα κοντα ακομα καλυτερα.
Αν υπαρχει ενδιαφερον για αγωνες, οπωσδηποτε θελει καταστημα που ασχολειται με το χωρο, και βλεπω οτι λιγο πολυ οι ιδιοι ομαδαρχες ειναι ακομα σε αυτο το χωρο. Οποτε αν καποιος σκεφτει αγωνες, ας μου ριξει ενα μυνημα....
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#675125 Όλα τα λεφτά ο τύπος! :lol:
Κάτι αναφέρει για 135Kmh τελικής!

Άβαταρ μέλους
By sknipper
#675451 Δεν θα τους ξέφευγε ποτέ σε ταχύτητα. Έπρεπε να κάνει φρένο αναστροφή και πίσω. Και γενικά επιλογή πιο κλειστών δρόμους με διεξόδους.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#699118
lazarefa έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=3wiVVg9S2k8&t=212s


πω πω εκει με τα κοκκινα εργκαλ γραναζια εκκεντροφορων και το 4πεταλουδο :s_inlove :s_inlove :s_inlove
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#708719 Μοντέλο Renault R25 από λευκό μέταλλο στην 1:43

Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#709137 Ξυλογλυπτική - Lamborghini Aventado


Άβαταρ μέλους
By Dodger
#734132 1000 κομμάτια με τέλεια χρώματα, που φαίνεται μόνο με φυσικό φως:

Εικόνα
pic sharing

1000 κομμάτια:

Εικόνα
upload photo

1498 κομμάτια (έχασα 2 στη μετακόμιση :( )

Εικόνα

Θέλω να τα πάω κάποια στιγμή σε γνωστό συμφορουμίτη να τα κορνιζάρει. Έχω άλλα τρία που περιμένουν στα κουτιά τους: 1000, 1500 και 3000 κομμάτια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#734133 Αν εχεις το κουτι απο το τελευταιο μπορεις να κοψεις κοματι να καλυψεις τα χαμενα. Πολλοι θα το δουν λιγοι θα καταλαβουν, εκτος απο εσενα που θα ξερεις
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#734134 Δυστυχώς δεν το έχω :( Αν έβρισκα το ίδιο παζλ, θα το αγόραζα μόνο και μόνο για τα 2 κομμάτια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#734135
Dodger έγραψε:Δυστυχώς δεν το έχω :( Αν έβρισκα το ίδιο παζλ, θα το αγόραζα μόνο και μόνο για τα 2 κομμάτια.

Στην ζωγραφικη εισαι καλος; Κανενα ανηψι με ταλεντο; :s_gamer

Μπορει βεβαια παντα να φτιαξει με ενα κοπιδι :twisted: ...η και οχι :s_blush
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#734144
Νίκος Παππάς έγραψε:Στην ζωγραφικη εισαι καλος; Κανενα ανηψι με ταλεντο; :s_gamer


Ουτε καν ζωγραφικη χρειαζεται. Το ζορι ειναι να κοπει καλα το κομματι που λειπει και να κουμπωσει. Εστω και λιγο να πετυχεις την ιδια αποχρωση με τα πλαινα κομματια με καμια ξυλομπογια, χαμπαρι δε θα παρει κανενας.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#734148 Ντωμεταξύ νικοπαππά το 3χίλιαρο που σου είχα πει, ακόμα κάθεται στην τραπεζαρία αβάδιστο αλύγιστο. Υπολογίζω μέχρι τις γιορτές να στο έχω φέρει.