Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#643083 Χθες το βράδυ έκατσα να δω το Django. Παρότι μου αρέσει πάρα πολύ ο Quentin Tarantino, αυτό δεν το είχα δει.

Χορταστική ταινία 2 ωρών και 45 λεπτών διάρκειας. Είναι ιδανική ταινία για σινεμά. Σου δίνει την εντύπωση ότι αξίζουν τα λεφτά που έδωσες για το εισιτήριο.

Στο cast θα βρεις ηθοποιούς που παίζουν παραδοσιακά σε ταινίες του Τάρα.
Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός, γιατί είμαι φαν του, αλλά νομίζω ήταν άλλη μια ταινιάρα του.
Αυτό που δεν μπορώ να αποφασίσω, είναι αν μου άρεσε περισσότερο το Django ή το The Hateful Eight.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#643264 7 Days of May 1963
μετά τον μαραθώνιο Κλιντ Ίστγουντ άρχισα αφιέρωμα στον Κολοσσό Κεργκ Ντάγκλας.
Τι μας πει ο Ταραντίνο με ούτε ένα μπαμ ούτε ένα φακ ο Τζον Φρανκεχαιμερ δείχνει πως γυρίζονται σοβαρές ταινίες με αγωνία αλλά και μήνυμα.
Μου φαίνεται ότι θα σταματήσω να βλέπω σύγχρονες ταινίες :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#643333
g8777 έγραψε:Όχι, ψηφιακά μονταρισμένα.

Ασίμω ΑΚΡΙΒΏΣ αυτή την ταινία. :iconcool:
Και έπειτα αυτή:

Εικόνα

Και μετά το πρώτο Ουδέν νεώτερο,το οριγκιναλε. :iconcool:


βάλε να σιγοψήνεται στο 4 και αυτη στο θέμα "πολεμική ταινία"

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#643420 Στη συγκεκριμένη συμμετείχαν βετεράνοι της συγκεκριμένης πολεμικής αναμέτρησης ανάμεσα στους ηθοποιούς και η όλη φάση με πραγματικά πλάνα απο αλεξιπτωτιστες, ήταν πρωτοποριακή και αρκετά ζοφερή ομολογουμένως.

Μετά πάμε σε ντοκιμαντέρ ή αναπαράσταση λογικά :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#643480 Εικόνα

Δεν είμαι φαν του genre και του πρωτότυπου Suspiria, αν και εκτιμώ στο σύνολό της τη δουλειά του δημιουργού του.
Γι' αυτό και μετά από πολλές αναβολές ψήθηκα να κάτσω να αφιερώσω κάποιο χρόνο σε αυτό εδώ το remake.

ΤΙ ΤΟ 'ΘΕΛΑ :dizzy:

2,5 ώρες χαμένος χρόνος από τη ζωούλα μου :dizzy:
2,5. 1 ώρα παραπάνω από την πρωτότυπη, για την ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΜΠΟΥΡΔΑ που κυκλοφόρησε στο σινεμά αυτά τα τελευταία χρόνια. Παίζει ξέρω γω το καινούργιο του Σεφερλή να 'χει μεγαλύτερη καλλιτεχνική αξία :hmmm:

Ενδεικτικά, γιατί ήταν τόσες πολλές οι πίπες που χάθηκε η μπάλα: Μέσα στην ταινία, έχει και μια άλλη -ΑΣΧΕΤΗ- ταινία :help: Τribute στην πρωταγωνίστρια του original? Ο θεός κι η ψυχή του σκηνοθέτη. Που μεταξύ άλλων θα πρέπει να εξηγήσει γιατί ΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ έβαλε τη δύσμοιρη τη Swinton να παίζει 3 (ΤΡΕΙΣ) ρόλους, μεταξύ αυτών και
ενός παππού :s_rofl
, πρωταγωνιστή της ΑΣΧΕΤΗΣ, εμβόλιμης ιστορίας :svivhaha:

Α, μην ξεχάσω! Είχε και φιλική, ΑΣΧΕΤΗ ΕΠΙΣΗΣ, συμμετοχή από τους Baader-Meinhof! :svivhaha: Το είχε πρόχειρο μάλλον όταν γκούγκλαρε Βερολίνο 70s, σου λέει να το χώσουμε κι αυτό, κάποιος θα τσιμπήσει :s_wacko
Για την πρωταγωνίστρια δεν έχω να πω πολλά: όπως μπήκε στις αποχρώσεις του γκρι, βγήκε από το Suspiria. Αυτά ξέρει, αυτά κάνει η κοπέλα.

Κρίμα για το υπέροχο score του Thom του Yorke :( (που ήταν κι ο βασικός λόγος που έμεινα μετά το πρώτο δεκάλεπτο)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#643494 Τωρα ξερετε.

Ποιο ειναι ενα απο τα καλυτερα αλληγορικα θριλερ της χιλιετιας που διανυουμε.


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By gianik
#643499 Ωρες ωρες μου λεει καληνυχτα κ κοιταω να δω απο που βγηκε ο ηλιος.... :ninja: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#643505 Παλιό αλλά πραγματική ιστορία, Donny Brasco .. πολύ καλογυρισμενο, ιστορία μαφίας στη Ν.Υορκη, που μαζεύει τα χρήματα από τους δρόμους της Ν. Υόρκης.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#643507
gianik έγραψε:Ωρες ωρες μου λεει καληνυχτα κ κοιταω να δω απο που βγηκε ο ηλιος.... :ninja: :ninja:

Καλά είσαι, εγώ παίρνω λαμπάδα και πάω εκκλησία.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#643739
Giuseppe Busso έγραψε:Μου πρότειναν να δω "το θαύμα στο κελί 7".
https://www.imdb.com/title/tt10431500/



πολύ δυνατό.... :(
αλλά έχε μαζί σου και χαρτομάντηλα.... :s_cry