Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#620033 guys , don't miss this one:
http://tv.pathfinder.gr/star/star1912262345.html

The Long Kiss Goodnight
Star , 23:45

- Chefs Do That. Geena Davis , η αγαπημένη μου σκηνή στην ταινία.
:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#622427 Netflix movies:
- Ο Ιρλανδός
Την είδα σε 3 δόσεις. Δεν γινόταν αλλιώς. Καλογυρισμένη συνολικά, μεμιάς όμως κουράζει ΠΟΛΥ

- The 2 popes: Κι αυτή την είδα σε 2 δόσεις (έτυχε) αλλά νομίζω καλύτερα γιατί ήταν ψιλοαργή η ροή. Καλή παραγωγή στο σύνολο όμως

- Το κάταγμα: Μια |λογοκρισία| και μισή που κατέβασα για να δω στην πτήση :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#622433
cmarin έγραψε:Όσοι ενδιαφέρονται για την ελληνική λαική μουσική και θέλουν να μάθουν για τη μεγαλύτερη Ελληνίδα στιχουργό Ευτυχία Παπαγιανοπούλου, αξίζει να δει αυτήν ταινία. Τίμια και αξιόλογη παραγωγή με ωραίες ατάκες, κορυφώσεις δράματος και μια φοβερή ηθοποιός - η Κάτια Γκουλιώνη - στο ρόλο της Ευτυχία σε νέα ηλικία.




Μπηκα για να γραψω για αυτο. Πολυ καλη ιστορια, πολυ καλο παιξιμο απο τους περισσοτερους πρωταγωνιστες. Η Μαγγιρα που παιζει τη Βλαχοπουλου, αν δεν κοιτας την οθονη νομιζεις οτι ειναι η ιδια.

Επισης καλος ηχος, κατι που παντα ελειπε απο Ελληνικες παραγωγες, αν και για πολλα χρονια απεχω απο σινεμα και δεν ξερω εν τω μεταξυ αν εχει φτιαξει γενικα.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#622483 Να σου πω την αλήθεια, η Βλαχοπουλου παιζει να ηταν το μόνο που με... ξενέρωσε, επειδη ηταν λιγο καρικατουρα. Υποτίθεται οτι στο σημειο αυτό παίζει ο ανθρωπος Βλαχοπούλου, όχι η Βλαχοπούλου των ταινιών που τσαντίζεται με τους πάντες και πλακώνει τον Εξαρχάκο.

Γενικά πάντως εξαιρετική, εξαιρετικότατη ταινία - η Παπαγιαννοπούλου εζησε σε μια ζωή όσα εγώ θα ζησω σε δέκα....
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#622722 Είδα το 1917. Τρομερή ατμόσφαιρα, πραγματικά ένοιωσα την φρίκη αυτού του πολέμου, τα πλάνα και η φωτογραφία εινα καθηλωτικά. Για να ειμαι ειλικρινής ειχα τόσο πολύ αποροφηθεί που οι ερμηνείες πέρασαν κάπως σε δεύτερο.

Ο τρόπος που ξεκινάει η ταινία στα λιβάδια, το μονόπλανο που πάει σερί μεχρι το τέλος, το θέμα με τα ανθισμένα δέντρα που επανέρχεται, τα χαρακώματα που συνέχεια εμφανίζονται μπροστά τους, η μουντάδα σε κάνουν να ριγείς.

Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό βγαίνοντας απ την ταινία ήταν ο Ρεμαρκ με το ουδέν νεότερον απ το δυτικό μέτωπο. Θυμάμαι αμυδρά σκηνές απ το βιβλίο αλλά δεν θα τόλμαγα να το ξαναδιαβάσω
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#622724 ο οποίος Ρεμάρκ το έπαιζε πασιφιστής εκεί που τον βόλευε αλλά στην "αψίδα του θριάμβου" μια χαρά κι αυτός έκανε τα πάντα για να πάρει την εκδίκησή του από αυτόν που τον βασάνισε , όπως ακριβώς προσπάθησαν και οι όμοιοί του Γερμανοί στον 2ο πόλεμο .
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#622751
rx8_drifter έγραψε:.

Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό βγαίνοντας απ την ταινία ήταν ο Ρεμαρκ με το ουδέν νεότερον απ το δυτικό μέτωπο. Θυμάμαι αμυδρά σκηνές απ το βιβλίο αλλά δεν θα τόλμαγα να το ξαναδιαβάσω


Ωχ τι ειπες τώρα...
Το είχα διαβάσει πιτσιρικάς (άντε να ήμουν 20) και έκλαιγα με λυγμούς....

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#622792 Εικόνα

Γιατί.

:(


Δεν έχουν αφήσει τίποτα όρθιο οι πουστδοι .

Μετά τον ΧΟΥλκ μετροσέξουαλ στο Avengers , φτάσαμε να βλέπουμε tagline από Εξολοθρευτή

"My past has caught up with me"

:omg:

Εικόνα

Τί έμεινε; Να ρωτάει καμιά Γκουίνεθ Παλτοου τον Κόναν "Τί είναι καλύτερο στην ζωή;"
" Να λιώνεις κερί , να το απλώνεις στον λαιμό σου και να βλέπεις τις ρυτίδες να φεύγουν"

:help:

Belgarion πάρε μόνο μία αλλαξια και μια φωτό του Γρηγορίου Κικιζεως, όλα τα άλλα θα τα χτίσουμε από την αρχή στην Γη-2. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Morx
#622806 "This will be very hard to explain to Alicia" !! :lol:


Πρωτη φορα ειδα το Terminator 1 σε κασέτα γραμμενη απο τον πατερα μου και ημουν ποσο, 6?7?
Στα καπακια μου λεει δες και το 2 παιζει στην τηλεοραση, μην πειραξεις το βιντεο εβαλα να γραφει στις 11. Θα εβγαιναν εξω με τη μητερα μου.
Και τα 2 το ενα μετα το αλλο ονειρο λεμε!!! Μονος στο σπιτι καναπεδαρα, πατατακια και 2 λιτρα Coca Cola. :metalo:

Η μια ατακα μετα την αλλη, τα εφε απο μακετες, ολα ψαγμενα μεχρι αηδιας με ελαχιστο CGI... μουσικη τοσο-οσο χρειαζοταν χωρις μαλακιες.
"...No, there's one more chip, it must be destroyed also."
ΘΛΙΨΗCCCCC !!! :sorry: :sorry: :sorry: :sorry:
Κλεισιμο TV, κρακ κρακ κρακ το γυαλι που κρυωσε και υπνος μεσα στην ξενερα.

Χροοοοοοοοοοοοοοοοοοονια μετα, παρε και Terminator 3, μια |λογοκρισία|.
Βαλε σφηνα μεχρι να βγει σε dvdrip το Terminator 2 να μπουμε στο ψητο.

Παρε και αλλο ενα, παρε και αλλο ενα, ε αντε γαμησου.

Λεω χθες ας επισκεφτώ το video club να το νοικιασω. :lol:
Επειδη πηγε αργα ξηγιεμαι ενα Pause στα πρωτα 10 λεπτα με μια ελπιδα οτι κατι θα δειξει.
Η μονη σκηνη που με αγγιξε ηταν εκει στο σπιτι του που αναφερει o g32487987.
Γλυκαναλατο σεναριο μερικες ατακες και that's all.

Περισσοτερο λοιπον με αγγιξε το γεγονος οτι ΙΣΩΣ ειναι και η τελευταια ταινια με Arnold ο οποιος ειναι ιδιαιτερα συμπαθης.
Δε νομιζω να τον θυμηθουν ξανα στα 75 η στα 80 του. (WTF παντως αν γινει κατι τετοιο! Ημαρτον!)

Η ατακα παντως "I won't be back" ηταν βαρια.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#622832 Οποιος μπορει να δει το 1917 σε IMAX αιθουσα να το προτιμησει...
Δεν εχω ξαναπεταχτει ετσι απο την τρομαρα μου σε ταινια ποτε μεχρι τωρα!