Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#686091
Zorz έγραψε:
NickTG έγραψε:Πέθανε ο Ταραντινο!? :omg:


Εικόνα


sargus έγραψε:Ίσως το πραγματικό κύκνειο άσμα του!


:ninja: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#686162 Το Once Upon a Time... in Hollywood μου άρεσε πολύ , παρα πολύ ...είχα βαρεθεί βλέπετε τους μύθους για τα παιδιά των λουλουδιών και τους αθώους χίπηδες και περίμενα κάποιον κάποτε να τα παρουσιάσει όπως πραγματικά ήταν .
Να πω την αλήθεια τον Κλίντ Ιστγουντ περίμενα να γυρίσει κάτι τέτοιο ...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686163 Και εμένα μου άρεσε. Πολύ.
Αλλά δεν είμαι αντικειμενικός γιατί είμαι φαν του.

Ερώτηση: ποια θεωρείτε καλύτερη ταινία του; Pulp Fiction ή Django;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#686165
Giuseppe Busso έγραψε:Παίζει Django στο Mega αυτή τη στιγμή και θυμήθηκα πόσο uber-γαμηστερή ταινιάρα είναι...
Ταραντίναρος
Κι αυτή καλή είναι... Εικόνα

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#686169
Giuseppe Busso έγραψε:Και εμένα μου άρεσε. Πολύ.
Αλλά δεν είμαι αντικειμενικός γιατί είμαι φαν του.

Ερώτηση: ποια θεωρείτε καλύτερη ταινία του; Pulp Fiction ή Django;
Προσωπικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια από τις Reservoir Dogs, Pulp Fiction, The Hateful Eight και Jackie Brown...

Μετά θα έβαζα Django, Death Proof κλπ...
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#686185 Τη περασμένη εβδομάδα έβλεπα το inglorious basterds 15η φορά, αλλά το είχε στη TV αργά το βράδυ,ε το ξαναβλεπεις ευχάριστα, είναι από τις ταινίες του που ελέγχει το μέσο με ευχέρεια και οι χαρακτήρες του, ακόμα και σαν καρτούν να τους δεις, γοητευτικοί. Τα ίδια με το Django το hateful eight κλπ.

Απλά το Pulp fiction είναι ένα ολοκληρωμένο ποπ έργο τέχνης, είναι σα να βλέπεις πίνακα του Andy Warhol ένα πραμα. Cεβασμοc
Άβαταρ μέλους
By pro
#686200 Όπως και στην κουβέντα για τον goat (ποδόσφαιρο, μπάσκετ κλπ) πρέπει να δεις την ταινία στην εποχή της, τον αντίκτυπό της τότε και στη συνέχεια. Το Pulp Fiction ήταν πυρηνική βόμβα το 1994. Όσοι το είδαμε τότε στο σινεμά μας έπεσαν τα σαγόνια. Και είναι σημείο αναφοράς για πολλές ταινίες απο τότε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#686201 Εγώ και με αυτή έπαθα πλακα όταν βγήκε άν και το σενάριο της έγραψε μόνο.. Εικόνα

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#686223 πωπω , τι b-movie ήταν αυτό , τι γραφικά βρικολάκων, τι γέλιο ρίξαμε κάποτε με τον απατεώνα της σκηνοθεσίας με περισπούδαστο ύφος Τρουέντιν Καραντίνο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#686224
Νίκος Παππάς έγραψε:Εγώ και με αυτή έπαθα πλακα όταν βγήκε άν και το σενάριο της έγραψε μόνο.. Εικόνα

Redmi Note 8 Pro
Μεγάλη |λογοκρισία| :thumbsdown: