Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#677975 Το βλαμενο Netflix δεν δείχνει 1080p στον chrome το ξέρετε??
Έβλεπα μια ταινία προχθες και δεν μπορούσα να καταλάβω τι φταίει.
Κάτι για DRM και για να μην κανουν rips λογικά... Τα χω πάρει άσχημα.
Το τρέχω σε Linux και δε μπορω να βρω λύση. Κάτι addons που κάνουν force σε HD τα έχουν κόψει.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#677983 Ναι πρέπει να τρέχει σε κάτι με widevine ή HDCP 2.2.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#678360 Συνεχίζω

Εικόνα

με τις petrolheads ταινίες των ΄70 , την είχα πρωτοδεί αργά βράδυ στην ERT πριν άπειρα χρόνια απλά Γ@μ@τη ΑΛΛΑ ο πρωταγωνιστής κατά εμέ είναι ο μεγάλος Βικ Μόροου (ο λοχίας της σειράς Μάχη :metalo: ) και η καλλίτερη φάση /κασκαντεριά δεν είναι με αυτοκίνητα ...είναι η χαμηλή πτήση του ελικοπτέρου ...λεπτομέρεια ο πιλότος που φαίνεται στα χειριστήρια είναι ο πραγματικός πιλότος :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#681735
sargus έγραψε:.....είδα το TENET (2020) που το περίμενα πως και πως.

Εύκολα η χειρότερη ταινία του Νολαν. Μου φάνηκε λίγο επιτηδευμένα μπερδεμένη και ταυτόχρονα βαρετή. Είχε πάρα πολλές σεναριακές ευκολίες κ αδυναμίες και οι πρωταγωνιστές ήταν άχρωμοι και άοσμοι. Ειδικά η τυπισσα ήταν και εκνευριστική! Κάπου στη μέση είχα βαρεθεί και ήθελα να την κλείσω αλλά τη συνέχισα μόνο και μόνο για να έχω συνολική άποψη.


Tenet night χθες , μου άρεσε αρκετά γιατι ηταν διαφορετικό
Πολλές ταινίες ασχολούνται με το χρόνο αλλά αυτό και αν ηταν πρωτότυπο σενάριο ! (Και ναι φυσικά μένουν αναπάντητα ερωτήματα αλλά αν είχαμε τις απαντήσεις δεν θα ηταν επιστημονική φαντασία αλλά πραγματικότητα ).
Ειναι απο τις λίγες ταινίες που έκατσα και είδα και κανα YouTube video μετά με σχόλια , Easter eggs κτλ και εχει τοοοοοσα πολλα...

Οποιαδήποτε ταινία θα την ξανασκεφτώ μετά τους τίτλους τέλους τη θεωρώ καλή.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#681737
224v έγραψε:Είδα το the Bankers, πραγματική σχεδόν ιστορία 2 μαύρων που κατάφεραν εποχές 53 και μετά, να αγοράσουν κρυφά βάζοντας λευκό για βιτρίνα, τράπεζες που λειτουργούσαν σε περιοχές που η ισότητα ήταν αστείο σαν δυνατότητα. Ούτε τα παπούτσια δεν τους γιαλιζαν τα λουστράκια, που ήταν για λευκούς. Έφτασαν στο ανώτατο δικαστήριο και τελικά πέρασε ομοσπονδιακός νόμος να μην έχουν θέμα οι μαύροι να αποκτούν επιχειρήσεις.
Ήταν όμως πολύ δυνατοί στις διαπραγματεύσεις για τις αγορές των τραπεζών, όταν όλοι και ειδικά η ομοσπονδιακή κυβέρνηση ερχόταν να ελέγξει τις πρακτικές των δανείων που έδιναν σε μαύρους κατοίκους.
Εάν ελεγχανε και εδώ τις τράπεζές μας μετά το 2000 δεν θα είχαμε φτάσει εδώ που φτάσαμε.
Το βρήκα στο apple tv+

< Note >


Θα το δω και εγω στο Apple TV.

Ειδα το Greyhound, καλο ηταν. Κριμα ομως που εχει πολυ λιγα πραγματα ακομα αυτη η πλατφορμα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#683682 Για wonder woman 1984 έχουμε καμία ιδέα πότε θα έρθει; Αν λειτουργούσαν οι κινηματογράφοι θα είχε έρθει νομίζω. Αμέρικα παίζει ήδη. Για καλοκαίρι το βλέπω τώρα....

Έχω βάλει τον ουρανό του μεσονυκτίου στο Netflix και βλέπω αλλά μου φαίνεται βαρετή η ροή
Άβαταρ μέλους
By g8777
#684494
kovathe έγραψε:to ειδα στο stremio
μουφα


Εικόνα
Εικόνα

Νέα μητερα βρίκεται σε σταυροδρόμι μεταξύ προσωπικής και επαγγελματικής ζωής οταν βρίσκεται στο ίδιο αεροπλάνο (B 17 bomber) με τον εραστή της σε μυστική αποστολή κατά τον Β ΠΠ ενώ ταυτόχρονα μυστηριώδες πλάσμα (σαν την Σοφία Βούλτεψη αβαφη) κάνει την εμφάνιση του ενώ αυτή είναι εγκλωβισμένη στον κατω πυργίσκο. Αρχίζει τρελο κυνήγι γύρω γύρω από την άτρακτο του αεροπλάνου στα 8777 χλμ υψόμετρο. Α, το υπόλοιπο πλήρωμα το βλέπουμε για 3.6 δευτερόλεπτα στην αρχή γιατί ΟΟΟΟΟΛΗ την υπόλοιπη διάρκεια είμαστε μέσα στον πύργο με την Μαγδαλω να τους συνομιλεί μέσω CB .

hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv:

ΔΕΊΤΕ TIGER KING ΕΣΕΊΣ.


hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#684498 ΗΡΩΑΣ

Διάβαζα προχθές για το πόσο μουφα είναι, δεν έκατσα να χαλάσω ούτε byte να το διαπιστώσω και μόνος μου.

Αντίθετα είδα τους 28 του συντρόφου Πουτ... εεε Panvilov.

https://m.imdb.com/title/tt5207204/

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686067 Παίζει Django στο Mega αυτή τη στιγμή και θυμήθηκα πόσο uber-γαμηστερή ταινιάρα είναι...
Ταραντίναρος