Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#643742
gianik έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Μου πρότειναν να δω "το θαύμα στο κελί 7".
https://www.imdb.com/title/tt10431500/



πολύ δυνατό.... :(
αλλά έχε μαζί σου και χαρτομάντηλα.... :s_cry


Ακριβώς το ίδιο μου είπαν. Έχει κλάμα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#643749 Δεν μ'αρέσει η προκατάληψη στις ταινίες "δες το έχει κλάμα", "δες την θα χεστείς πάνω σου". Πες ρε άνθρωπε ότι είναι μια ωραία δραματική ή ένα δυνατό θρίλερ.

Τέσπα, πέρα του rant μου, +1 να τη δεις.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#643752
Dimitris_P έγραψε:Δεν μ'αρέσει η προκατάληψη στις ταινίες "δες το έχει κλάμα", "δες την θα χεστείς πάνω σου". Πες ρε άνθρωπε ότι είναι μια ωραία δραματική ή ένα δυνατό θρίλερ.

Τέσπα, πέρα του rant μου, +1 να τη δεις.
Εγω δεν είπα δες την γιατί έχει κλάμα, αλλά δες την κ ετοιμάσου για κλάμα... Απλό είναι.

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#643764
Geo f1 έγραψε:Δεν ειναι καιρος τωρα για τανιες με κλαματα.
Ειδα το deadpool2. Την ευχαριστηθηκα.



Ναι ρε. Deadpool μιλάει για διαστροφή. :metalo:

@Μήτσος
Έχει δίκιο ο Γιάννης ρε Δημήτρη. :iconcool:
Δεν μου είπαν να τη δω επειδή έχει κλάμα αλλά επειδή είναι τρομερή ταινία.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#643767 https://www.news247.gr/politismos/petha ... 32178.html

Έφυγε σε ηλικία 53 ετών o Ινδός ηθοποιός, Ιρφάν Καν από τον καρκίνο, μετά από γενναία μάχη δύο ετών. Ήταν γνωστός παγκοσμίως με τις ταινίες "Η ζωή του Πι" και "Slumdog Millionaire".
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#644234 Χθες βράδυ είδα τελικά το θαύμα στο κελί 7.
Δεν έκλαψα αλλά ήταν μια συγκινητική ταινία.

Πάντως συνειδητοποιείς ότι εκεί που καμιά φορά λέμε "πόσο χειρότερα μπορούν να πάνε τα πράγματα", πως μπορούν να πάνε τόσο που να γ@μηθεί ο Δίας...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647753 Είδα στο NetFlix

-Blow: Μαφιόζικη με ντρόγκια. Βασισμένη σε αληθινή ιστορία. Δείχνει την άνοδο και την κάθοδο ενός νεαρού φιλόδοξου νέου που ήθελε να μην ζει φτωχός όπως κατέληξε ο πατέρας του. 2 ωρίτσες πέρασαν ευχάριστα.

-The Dictator: Κωμωδία τύπου Borat με τον Cohen. Δεν είχε τύχει να το δω. Εμένα μου άρεσε και γέλασα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649048 Eίδα το Cinderella Man από το μακρινό (μακρινό? :( ) 2005. Πολύ ωραία βιογραφία σε πολύ δύσκολα χρόνια (μετά το κραχ και την απόλυτη φτώχεια του 1929). Την πέτυχα αργάμιση (01:00) χτες στο Open νομίζω.

The story of James J. Braddock (Russell Crowe), a supposedly washed-up boxer who came back to become a champion and an inspiration in the 1930s.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#649072 :thumbsup:
Δεν ξέρω πώς βλέπεται τώρα, αλλά τότε την είχα απολαύσει κι εγώ.
Ρον Χάουαρντ στα καλά του.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#656800 Εικόνα

Das Boot --> Μ3 Ε30 Roberto Ravaglia
Greyhound --> Χ2 Roberto Cavalli (1,6 diesel με 16άρες)

mπόνους
Εικόνα


Γενικά
:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#656811 Εμένα πάντως μου άρεσε , ο ρυθμός θύμιζε στρατιώτη Ράιαν είχε αγωνία και την φάση οι ναζί να στέλνουν μηνύματα από τον ασύρματο " θα σας φάμε κλπ" την πιστεύω γιατί ήταν ναζί και την είχαν δει λύκοι!

Στον πάτο βρωμοναζί εκεί σας αξίζει !

Αυτές τις ταινίες τις ευχαριστιέσε όταν ξεκάθαρα ξέρεις ποιοι είναι οι κακοί και εδώ δεν υπήρχαν grey ζώνες.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#656850 Παράξενο το netflix ... έχει το Μεγάλο σορταρισμά ( που ξαναείδα για 3η φορά ) στην κατηγορία "κωμωδίες".
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#656853
MONMAN έγραψε:Εμένα πάντως μου άρεσε , ο ρυθμός θύμιζε στρατιώτη Ράιαν είχε αγωνία και την φάση οι ναζί να στέλνουν μηνύματα από τον ασύρματο " θα σας φάμε κλπ" την πιστεύω γιατί ήταν ναζί και την είχαν δει λύκοι!

Στον πάτο βρωμοναζί εκεί σας αξίζει !

Αυτές τις ταινίες τις ευχαριστιέσε όταν ξεκάθαρα ξέρεις ποιοι είναι οι κακοί και εδώ δεν υπήρχαν grey ζώνες.


Αν το δεις ξεχωριστά ήταν αξιοπρεπής προσπάθεια αν και λίγο σκέτο (του έλειπε ψαχνό εξ ου και η μικρή διάρκεια).
Αν κάνεις σύγκριση με το υποβρύχιο (ψιλοαναπόφευκτα αν το έχεις δει) τότε ξενερώνεις.