Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737254 Διπλωμάτη εγώ παρακολουθώ το χορό των ούγκανων που δίνουν όμορφο show ως τώρα.
Αν έχω την άδεια σου δηλαδή.

Για τη σύνδεση που λες την έκανε μόνη της - δεν είπα τίποτα.

Μάλλον δεν διαβάζεις τι έχει ποσταριστεί. :(
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#737257 Με εξαιρεση το αγενες της ερωτησης, δεν ξεκινας ερωτηση σε πρωθυπουργο λεγοντας "ποτε θα σταματησετε να λετε ψεμματα", μια χαρα ηταν το θεμα που θελησε να βαλει στην πρες κονφερανς.
Ρωτωντας ομως ετσι εδωσε την δυνατοτητα να μην απαντησει ο πρωθυπουργος και πηγε το θεμα αλλου, οποτε αυτο που ηθελε δεν εγινε. Αντικειμενικα δηλαδη δεν κερδισε κατι απο αυτο.

Απο εκει και περα μια δημοσιογραφος που δεχεται ολο αυτο το μπουλινγκ απο "συναδελφους" θα βγει σε οποιο μεσο την φωναξει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737262
Anonymous Founder έγραψε:Μόλις άνοιξα την τηλεόραση και πριν προλάβω να γυρίσω στο PC για δω τους αγώνες μου, έπεσα πάνω στον Χατζηνικολάου, ο οποίος είχε καλεσμένη την Μπαλατσινού!
:help:
Δεν έχει σταματημό η κατηφόρα ε;

Επανέρχομαι, γιατί τελικά υπάρχει ζουμί:
https://www.news247.gr/psixagogia/tileo ... 30313.html
Όσα είπε ο Βασίλης Κικίλιας για την Μπαλατσινού
Ο Βασίλης Κικίλιας εμφανίστηκε με live σύνδεση στην εκπομπή και είπε για την σύζυγό του:

"Εξακολουθώ να είμαι παραδοσιακός τύπος και άνδρας και θεωρώ ότι ένας άνδρας πρέπει να διεκδικεί τη γυναίκα που θέλει δίπλα του. Από εκεί και πέρα, οι ανθρώπινες σχέσεις είναι κάτι πολύ δύσκολο, ειδικά στις μέρες μας, υπάρχει πίεση. Εγώ σχετικά αργά στη ζωή μου, πίστεψα ότι βρήκα τον άνθρωπό μου και έτσι τον διεκδίκησα. Επειδή με την Τζένη δεν μπορούσαμε να παίξουμε μπάσκετ, της ζήτησα να παίξουμε τένις. Όταν είδα πως υπάρχει κάτι πολύ παραπάνω από μια όμορφη γυναίκα, αποφάσισα να προχωρήσουμε και να παντρευτούμε. Η Τζένη είναι ένας πάρα πολύ γλυκός άνθρωπος, φυσικά με έντονες στιγμές και εντάσεις που όλοι έχουν στη ζωή τους. Έχει όμως μέσα της ιεραρχημένες σωστά τις προτεραιότητες. Πρώτα απ' όλα η Τζένη είναι μητέρα και αυτό εμένα με συγκινεί ιδιαίτερα. Μετά είναι σύντροφος και συνοδοιπόρος".


Βασιλάκη, τρελός έρωτας ρε παιδί. Πρώτα απ' όλα μητέρα, αμέ. Έτσι εξηγείται, έχεις τον τρόπο σου με τις γυναίκες. :s_hang :s_wacko
"Γνωρίζαμε από τον Σεπτέμβρη ότι υπάρχει μία δυσκολία. Δεν ήθελα να το πολυσκέφτομαι. Μέχρι και την τελευταία στιγμή είχα υποβαθμίσει αυτή τη δυσκολία. Θέλω να πω ότι ο Βασίλης εκτός άνδρας της ζωής μου, υπήρξε και ο φύλακας άγγελός μου. Αν δεν ήταν ο Βασίλης να ζητήσει μία δεύτερη γνώμη δεν θα ήμασταν τόσο προετοιμασμένοι γι' αυτό που συνέβη. Θα είχαμε πάει με άγνοια. Όταν μπήκα να γεννήσω δεν το ήξερε κανείς, ούτε οι γονείς, ούτε τα παιδιά μου. Όλοι πίστευαν πως θα γεννήσω αργότερα. Πήρα τηλέφωνο την μοναχή μου στην Πάτμο. Το παιδί μας αυτό είναι ένας άγγελος. Οφείλω πάρα πολλά στον Βασίλη. Ήμουν πάρα πολύ τυχερή. Κινδύνευσε η ζωή μου. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά. Έχω περάσει δια πυρός και σιδήρου. Μέσα από κάθε δυσκολία έχω γίνει καλύτερος άνθρωπος", είπε.

:s_hang
Ευτυχώς που έβαλε το χέρι της η μοναχή να λέτε. :s_wacko

Αυτά για όσους λένε πως δεν είναι απαιτητική και δύσκολη δουλειά να είσαι δημοσιογράφος: φαντάζεστε τον καψερό που έπρεπε να δει και να καταγράψει όλα αυτα;
:s_wacko







Ένα μπράβο στον Νίκο Χατζηνικολάου γι'αυτή την ανεπανάληπτη επιτυχία. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737264 Σύμφωνοι Έντι αλλά όταν επιμένεις να εστιάζεις στο πρόσωπο που έκανε την (ας πούμε) ερώτηση και όχι στα:
1. Το ότι σχολίασε ο Κούλιο την ευθύτητα της ερώτησης
2. Ότι ο πρωθυπουργός μίας χώρας ωρύονταν ότι ένα άτομο δεν έχει πάει στη Σάμο :dizzy:
3. Ένας εκπρόσωπος του τύπου καταγγέλει επιθέσεις
εγώ το λέω πέταγμα της μπάλας στην εξέδρα. Εσύ πες το πάτερ, θα καταλάβω. Και Ελένη να το πεις, πάλι θα καταλάβω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737266 Για να κρατήσουμε τη μπάλα όχι μόνο εντός γηπέδου αλλά και διχτύων --> και οι δυο επέλεξαν να τοποθετηθούν επιθετικά (βλ. επιστολή Νίκου Παπά προς πετρολχεζίους) με αποτέλεσμα ένα σοβαρό θέμα/ερώτημα να γίνει show.

Αν δεν το έχεις καταλάβει το μισό ίντερνετς αποθεώνει Ολλανδέζα που ρούπωσε Μητσοτάκουλα και το άλλο μισό αποθεώνει Μητσοτάκουλα που ρούπωσε Ολλανδέζα.

Οι μισοί κρύβονται πίσω από τη σοβαρότητα του μεταναστευτικού και οι άλλοι μισοί πίσω από το ότι η Τουρκική προπαγάνδα δεν θα μπορούσε να έχει καλύτερο βούτυρο (όχι μόνο την ερώτηση αλλά και το ότι η Ελλάδα είναι μάλλον κάτι χειρότερο και από το μαγαζί του Sultan)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737268 Δεν την ξέρω την κυρία αλλά αυτό που έκανε ήταν ακτιβισμός και όχι δημοσιογραφία, αλλά αυτό είναι πρόβλημα των αναγνωστών της και των μέσων που την φιλοξενούν. Εφόσον είχε σωστή διαπίστευση ρώτησε ότι ήθελε, το μισό θέμα λήγει εκεί. Το άλλο μισό είναι μη θέμα, ο πρωθυπουργός θα πει την επίσημη θέση για τα pushbacks, αρκεί να αποφασίσουμε αν κάνουμε και φταίνε οι Τούρκοι ή αν δεν κάνουμε, και ο καθένας κρίνει. Το μόνο θέμα που υπήρχε για μένα είναι ο πανικός ενός ηγέτη στο άκουσμα μη προγραμματισμένης ερώτησης και αυτό είναι το μείζον θέμα ενημέρωσης στη χώρα και όχι οι κλανιές ένθεν κακείθεν.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#737276 η μικρή Ολλανδέζα έχασε το δίκιο της, εάν είχε δλδ, όταν χαρακτήρισε ως ψεύτη τον πθ ενός κράτους μέσα στη χώρα του. με αυτό τελειώνει η κουβέντα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737281
224v έγραψε:η μικρή Ολλανδέζα έχασε το δίκιο της, εάν είχε δλδ, όταν χαρακτήρισε ως ψεύτη τον πθ ενός κράτους μέσα στη χώρα του. με αυτό τελειώνει η κουβέντα.

Τα βλέπεις Έντι; Τα βλέπω θα λες. Εκεί που στέλνετε τη μπάλα, έρχεται ο κάθε άνοιωθος και νομίζει ότι ο/η δημοσιογράφος είναι δυνατόν να έχει δίκιο. Δεν είναι η δουλειά της/του να έχει δίκιο ρε μπάρμπα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737287 Τα βλέπω :lol: και ανεβάζω.

Η δουλειά του δημοσιογράφου είναι να ψάχνει, να κάνει ερωτήσεις, να λέει τη γνώμη του.

Απλά αυτό μπορεί να γίνει με διάφορους τρόπους --> από Παύλο Τσίμα-Τσίμα ως Στέφανο Χίο* (τυχαίο παράδειγμα)
Και για τον τρόπο που επιλέγει να το κάνει κρίνεται.
Ομοίως κρίνεται αν πατάει πάνω στο λειτούργημα της δημοσιογραφίας για να πουλήσει ένα τηλεοπτικό υπερθέαμα (τυχαίο παράδειγμα #2).

*τις παλιές καλές εποχές η εν λόγω λινάτσα τριγύριζε σε gay clubs (για να βγάλει κανένα καλό κουτσομπολιό) και έλεγε ότι κάνει ρεπορτage.

eddieτ (άσχετο παράδειγμα #3): φαντάζομαι την παρακάτω είδηση δεν την πήρε κανένας σοβαρός άνθρωπος ως 'φίμωση' της ελευθεροτυπίας στη χώρα
https://www.lifo.gr/now/greece/sto-asty ... ai-galanoy

Εικόνα

Αναρωτιέμαι βέβαια πως μπορεί να επηρέασε τα ρανξ. :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737295 Φυσικά και τα επηρέασε: https://rsf.org/en/news/three-greek-jou ... defamation. Your point is?

Τώρα αφού συνειδητοποίησες ότι λες ανοησίες και τα ρανξ δεν είναι συριζαίικη προπαγάνδα, τράβα φέρε τη μπάλα από εκεί που την πέταξες.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737300 Τώρα μάλλον συνειδητοποιήσαμε όλοι ότι τα ρανξ δεν επηρεάζονται πάντα από αυτό που έχουμε στο μυαλό μας (το οποίο ήταν και το βασικό μου σχόλιο όσες φορές τα έχουμε μνημονεύσει).

Εσύ μπορεί να δείχνεις ένα χαμηλό νούμερο νομίζοντας ότι απεικονίζει φάση τύπου υπέρλαμπρη Μάρεβα αλλά στην ουσία να έχει υπολογίσει την καταδρομική του Ρουβίκωνα που ζωγράφισε ένα τσουτσούνι στην είσοδο του Πορδοσάλτε.

Τα νούμερα και τα ΡΑΝΚΙΝΚ γενικά είναι καλά αρκεί να καταλαβαίνουμε πως προκύπτουν και τι δείχνουν.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737322 Τώρα που το κατάλαβες λοιπόν και το μοιράστηκες μαζί μας, ελπίζω την άλλη φορά να πεις λιγότερες εξυπνάδες. Κάθε χρόνο σας γράφω και το report που συνοδεύει τα ρανξ. Εξ αρχής είχα γράψει ότι επιθέσεις σε Εξάρχεια και Μαυρίδηδες μετράνε. Από πέρσι και πρόπερσι που ήσουν αρνητής.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737325 Έλα καταντάει βαρετή αυτή η χαζομάρα

viewtopic.php?p=691616#p691616

Το ράνκινγκ btw είναι και πολύ σημαντικό και ενδιαφέρον αλλά δεν υποδηλώνει πάντα αυτό που φαντασιώνεστε.


Βρες μου ένα ποστακι που λέω είτε ότι είναι μουφα τα ρανκινγκ ή συριζοφασουλα αλλιώς να πούμε για τότε που πουλαγες ναρκωτικά, βιαζες ανήλικα ή κάτι άλλο εξίσου εξωφρενικό χωρίς αποδείξεις.

Αλλά οκ πες πες κάτι θα μείνει ε;