Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737191 Μωρέ καλά κάνω εγώ και δεν βλέπω ποτέ ελληνική τηλεόραση... Ήμαρτον, έχει χαθεί κάθε μέτρο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737192 Κωλοπετσωμενα για την ακρίβεια.
:help:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737227 Μόλις άνοιξα την τηλεόραση και πριν προλάβω να γυρίσω στο PC για δω τους αγώνες μου, έπεσα πάνω στον Χατζηνικολάου, ο οποίος είχε καλεσμένη την Μπαλατσινού!
:help:
Δεν έχει σταματημό η κατηφόρα ε;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737231
Corto Maltese έγραψε:Θα χάσουμε άλλες 5-10 θέσεις του χρόνου αλλά ποιός τα γαμεί τα ρανξ


Υπάρχει ελπίδα ότι κάτι μπορεί να περισωθεί

https://www.documentonews.gr/article/ol ... ani-video/

Ολλανδή δημοσιογράφος για το «κυνήγι μαγισσών»: Κάνουν το ίδιο και στον Κώστα Βαξεβάνη




https://www.protothema.gr/politics/arti ... g-beouhel/

Ίνγκεμποργκ Μπέουχελ: Κούλογλου και Αρβανίτης υπέβαλαν ερώτηση στην Κομισιόν για την Ολλανδή δημοσιογράφο


Οπότε θεωρώ δεδομένο ότι έχει γίνει κανονική καταγγελία (με έκθεση ιατροδικαστή κλπ) και θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το χουντικό καθεστώς.
Απλά από διακριτικότητα δεν έβγαλε στη δημοσιότητα λεπτομέρειες η δημοσιογράφος και της βγάζω το καπέλο για αυτό (τσίφτη).

https://thepressproject.gr/i-begkel-sto ... uleia-tis/

Έκανα ένα λάθος για το σχόλιο μου για την Ύδρα και είπα ότι σε προηγούμενες εκλογές, που δεν θυμόμουν καλά, η μισή Ύδρα είχε ψηφίσει Χρυσή Αυγή, όταν το κατάλαβα, ζήτησα αμέσως συγγνώμη.


Ducks το λύσαμε και αυτό - παρεξήγηση.
Προχωράμε.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#737240 Βλέπω σηκώθηκε buhos πάλι.
Δηλαδή τι πιο λογικό να περιμένει να την προστατεύσει το ΑΤ Υδρας από τα ούγκανα.
Που αν ο ένας πάει να φέρει σουβλάκια, ο άλλος πάει σε ένα τρακάρισμα και παρεις τηλέφωνο θα
το σηκώσει η καθαρίστρια που βλέπει Σασμό.
Χώρια που βγήκε ο δήμαρχος να το παίξει μπογδάνος και
μας γύρισαν πάλι στην Γαλλική επανάσταση οι Υδραίοι μουτζαχεντίν.

Το ότι έγινε μια ερώτηση στον ΠΘ και σηκώθηκαν όλα τα ούγκανα του κόμματος διαδικτυακά και μη, συνεπικουρούμενα από Αλαφουζέικα μίντια να την πέσουν
σε έναν άνθρωπο είναι ΟΚ. Δεν υπάρχει λόγος να μην είμαστε υπερήφανοι για τους Ελλιν.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737241 Το θέμα είναι ότι έχουν σηκωθεί όλα τα ούγκανα Garland -όπως βλέπεις παραπάνω- και χορεύουν καρσιλαμά.

Τα μίντια προφανώς και θα συνεχίσουν το πανηγύρι αφού η παραγωγή βγάζει νέα επεισόδια συνέχεια.
Πρωτότυπο λανσάρισμα - το παρακολουθούμε με ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#737242 επιμένουν να ασχολούνται με τη συμπαθή κατ'τ'αλλα γριούλα και οι δεξιοί κάνουν παρτάκι, όχι μπράβο δηλαδή :lol:

Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737243 Επειδη μπερδεύτηκα και ομολογώ πως το troll της δεξιάς υπόγας δεν με ξεμπέρδεψε καθόλου, το παραπάνω βίντεο σημαίνει πως τελικά δεν υφίστανται pushbacks;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737244 Νομίζω η ερώτηση ήταν για την επίθεση και εκδίωξη από την Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#737245 H κατρακύλα της χώρας μας Έντι στα επαίσχυντα ρανξ οφείλεται ακριβώς σε ποστίδια σαν τα δικά σου που τα χρησιμοποιεί η (εκάστοτε - απλά τις άλλες φορές τα γράφουν άλλοι) κυβέρνηση για να μας πείσει ότι δεν τρέχει τίποτα ενώ τρέχει και μάλιστα σοβαρό. Ο δημοσιογράφος γράφει και ρωτάει ότι του κατέβει. Δεν απαγορεύεται να είναι αριστερός, δεξιός, ακόμα και αντίθετος με τον Κούλιο (φτου, φτου, υπάρχουν και τέτοιοι). Αυτό που απαγορεύεται είναι να του εμποδίζεται η ελευθερία της έκφρασης και η τρομοκράτηση. Σε ότι βαθμό και να είναι. Και για κάποιο μυστήριο λόγο (καθόλου μυστήριο -> μας ζηλέβνε και μας μισούνε) οι ξένοι βρίσκουν ότι αυτά ευσταθούν όχι πως νοιάζεται κανείς βέβαια. Αρκεί να έχουμε αρκετό κόσμο να πετάξει σε κάθε μέσο την μπάλα στην κερκίδα και να κάνουν την απαιτούμενη δολοφονία της προσωπικότητας, ακόμα και σε δεύτερο βαθμό. Έχουμε πρώτα φροντίσει να χέσει τον Βαξεβάνη πχ και τον Κούλογλου (όχι επειδή είναι κακοί δημοσιογράφοι ενδεχομένως να είναι, αλλά επειδή είναι με τς άλλjοι) και τώρα αν συμπαρασταθεί στην Χ Ολλανδέζα ο προγενέστερα δολοφονημένος, αυτό μας βοηθάει να το χρησιμοποιήσουμε και εναντίον του νέου θύματος. Όλα καλά.


Η ερώτηση είναι για την επίθεση και ο επίτροπος είπε αν κατάλαβα καλά ότι δεν απαντάει επειδή δεν είναι foreign affair issue. Αυτό το θεώρησε θρίαμβο ο Μαυρίδης :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737246 Εμένα με συμπαθάτε για την άσχετη ερώτηση, δεν μπορούσα ν'ακούσω το βίντεο επειδή είμαι στο γραφείο. :s_blush
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#737249 Μαλτέζε θα παρακαλέσω να κοπεί αυτή η μπούρδα με τα ψέματα.

Corto Maltese έγραψε:Ο δημοσιογράφος γράφει και ρωτάει ότι του κατέβει


EDDIE_147 έγραψε:https://petrolheads.gr/viewtopic.php?f= ... 00#p736779

EDDIE_147 έγραψε:Αν εξαιρέσεις το πρόχειρο drag show του Buggsebunny, εγώ δεν σχολίασα κάτι άλλο για την Ολλανδέζα.
Δουλειά της είναι να ρωτάει ερωτήσεις.


Σε ποιον απαντάς;
:lol:


Στις πόσες φορές θα το καταλάβεις; (ρητορική ερώτηση - θα αφήσεις 5-10 ποστάκια και θα το ξαναρίξεις)

Στα του υπολοίπου ποστ προσωπικά μου φαίνεται λάθος η αντίδραση της να μην ξεμπροστιάσει όπως πρέπει τη χούντα και να φύγει (τελικά ήταν προγραμματισμένο να φύγει - απλά το έφερε πιο νωρίς - άσχετο).

Το ότι έσπευσε να ταυτιστεί με μια άλλη μορφή της μαχόμενης δημοσιογραφίας (aka Buggsebunnys) ας το θεωρήσουμε ένα ατόπημα - όπως τη δήλωση για τους Υδραίους - shit gebeurt που θα έλεγε και η ίδια.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737251 Ναι ρωτάει ερωτήσεις, αλλά αν πέσουν φάπες επειδή δεν μας άρεσαν οι ερωτήσεις, αυτή φταίει; Ή τελικά δεν έπεσαν ποτέ οι φάπες; Γιατί διακρίνω μια αμφισβήτηση στο αν όντως έπεσαν, ή κάνω λάθος; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#737253 Eδουάρδε φλαντάρεις (σκέψου στο λέω μέχρι κι εγώ) στην προσπάθειά σου να συνδέσεις την εν λόγω δημοσιογράφο με ΕΛ αντίστοιχης (κατ' εσέ) πολιτικής κατεύθυνσης (sic), θέμα παντελώς αδιάφορο για άπειρους λόγους.

Η ταμπακιέρα ήταν και παραμένει αυτό που ρώτησε. Ή μάλλον να προσθέσω και αυτό που είπε στο βίντεο που ανήρτησες, τον απίστευτο σεξισμό και μισογυνισμό που δέχθηκε η ίδια από τον κάθε κομματικό/μη κομματικό οχετό στο ΕΛ ίντερνετς.

Ελευθεροτυπία; Νοpe.
Ισότητα φύλων; Νοpe.
Χοτέλ; τριπούρδελο.

:(