Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#781834 Το έγραψα ως απάντηση στον markvag και στην άποψη του ότι λέω ότι λέω επειδή τα κάνει η "σωστή" κυβέρνηση.

Για τα υπόλοιπα έχεις βάλει ήδη πολλά αν.

Έγραψα παρακάτω τι έπρεπε να κάνει ο Σπιρτζης και ο ο κάθε Σπιρτζης τεχνικά, από περισυ που έλαβε το SMS, για να μπορεί να αποδείξει αυτό που θέλει και να στείλει φυλακή κι ακόμα παραπέρα αυτούς που ευθύνονται. Το "να δείτε μου ήρθε κι εμένα SMS" δεν λέει τίποτα, θα μπορούσε να είναι και Νιγηριανός πρίγκηπας.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#781841 Ο Σπιρτζης κι ο κάθε Σπιρτζης στέλνει το κινητό για έλεγχο στο εξωτερικό, διαδικασία που παίρνει πολλούς μήνες, και μετά κάνει ο, τι κάνει.
Και προφανώς ο κάθε Σπιρτζης δεν υποψιάζεται αμέσως τι παίζει επειδή έλαβε ένα κουλό μήνυμα, παρά μόνο αν ακούσει κι άλλους που τους έχει συμβεί και γίνει φασαρία.
Δεν είναι Hollywood εδώ, Jason Bourne ξέρω γω, να πάει στον εξπέρ το ίδιο απόγευμα, να του τα πει όλα χαρτί και καλαμάρι.
Τεσπα υποθέτω ότι εκτός των γνωστών μετακλητων δεν είναι κανείς άλλος εδώ μέσα τόσο αφελής να θεωρεί ότι όλα αυτά τα έστησε ο Ανδρουλάκης, ο Σπιρτζης ή ο Ερντογαν, ο Πουτιν κι ο Κιμ.
Λέω εγώ τώρα γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#781843
Anonymous Founder έγραψε:Σωστός, είναι προστακτική και δεν παίρνει αύξηση.

Σωστός αλλά τα νέα ελληνικά δεν έχουν αύξηση :shifty: :lol:
(Αξίζει όλο το thread)


@dimik
Η φάση όμως είναι "να δείτε μου ήρθε κι εμένα το ίδιο ακριβώς SMS". Αν δεν γράφει πάνω 112, αθώα σύμπτωση δεν την λες.
Αυτό δεν αποτελεί απόδειξη ότι το έστειλε ο Μητσοτάκης φυσικά όπως λέει ο Σπίρτζης απλώς ότι έχει ζουμί η υπόθεση ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#781847 :(

Θα ειμαι συντομος γιατι πρεπει να προβω σε αισθητικη και κοινωνιολογικη ερμηνεια του Luck στην μικρη.


Τι λεμε:

Ο Ηλίας Πετρόπουλος έλεγε ότι προτιμάει το Ροΐδη από τον Παπαδιαμάντη που
τον αποκαλούσε «μούχλα». Ο Πετρόπουλος έχει πολλά κοινά με το Ροΐδη, είναι
και εκείνος ένας εργάτης της γραφής, όπως και ο Ροΐδης- και οι δυο τους
υπήρξαν σαρκαστικοί στοχαστές, ρηξικέλευθοι που γνώριζαν πολύ καλά την
Εσπερία και τον ουμανισμό της, το διαφωτισμό και την υποκρισία της.


Τι θα μπορουσαμε να λεμε:

Ο Red Garland έλεγε ότι προτιμάει τον g8777 από τον Zorz που
τον αποκαλούσε «μούχλα». Ο Garland έχει πολλά κοινά με τον g8777 , είναι
και εκείνος ένας εργάτης της γραφής, όπως και ο g8777- και οι δυο τους
υπήρξαν σαρκαστικοί στοχαστές, ρηξικέλευθοι που γνώριζαν πολύ καλά την
Scuderia και τον ουμανισμό της, το διαφωτισμό και την υποκρισία της.


Οποτε;


ΑΡΑΧΙΔΙΑ.

( Το οποιο συμπιπτει με την αισθητικη και κοινωνιολογικη ερμηνεια του Luck , γτχμ βραδιατικα για παιδι :rant: :rant: ).
Άβαταρ μέλους
By dimik
#781849
Asimov έγραψε:Ο Σπιρτζης κι ο κάθε Σπιρτζης στέλνει το κινητό για έλεγχο στο εξωτερικό, διαδικασία που παίρνει πολλούς μήνες, και μετά κάνει ο, τι κάνει.
Και προφανώς ο κάθε Σπιρτζης δεν υποψιάζεται αμέσως τι παίζει επειδή έλαβε ένα κουλό μήνυμα, παρά μόνο αν ακούσει κι άλλους που τους έχει συμβεί και γίνει φασαρία.
Δεν είναι Hollywood εδώ, Jason Bourne ξέρω γω, να πάει στον εξπέρ το ίδιο απόγευμα, να του τα πει όλα χαρτί και καλαμάρι.
Τεσπα υποθέτω ότι εκτός των γνωστών μετακλητων δεν είναι κανείς άλλος εδώ μέσα τόσο αφελής να θεωρεί ότι όλα αυτά τα έστησε ο Ανδρουλάκης, ο Σπιρτζης ή ο Ερντογαν, ο Πουτιν κι ο Κιμ.
Λέω εγώ τώρα γιατί ποτέ δεν ξέρεις...



Είναι πολύ περισσότερο Hollywood απ όσο φαντάζεσαι. Unit 8200, NSO, Predator είναι πέρα από Hollywood βασικά.

Κατα τα άλλα ουτε εξωτερικό χρειάζεται να το στείλει απαραίτητα , ούτε μήνες θέλει, ούτε εύκολα μπορεί να κάνει κάποιος trace back τέτοιου είδους λογισμικά, ούτε το κάνει απλά για μερικά χιλιάρικα, ούτε τα στέλνουν έτσι απλά με ένα SMS.

https://www.criticalinsight.com/resourc ... -forensics

Για να καταλάβεις ότι δεν είναι στέλνω απλά το κινητό μου στον γκουρού μάστορα για να δω με ποιον μιλάει η γκόμενά.
Ένα λάθος βήμα και οποιοδήποτε στοιχείο βρεθεί είναι απλά άχρηστο στο δικαστήριο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#782088
EDDIE_147 έγραψε:ΕΕΕΠ πως είναι δυνατό να τη λες σοβαρή;

https://www.lifo.gr/stiles/optiki-gonia ... s-stratoys

Εικόνα

Αυτό συμβαίνει επειδή στην Ελλάδα δεν υπάρχει ψυχραιμία, οι οπαδοί των κομμάτων εξουσίας είναι ακριβώς αυτό: οπαδοί και μετέρχονται ανάλογες μεθόδους.


Ducks δεν είπε χούλιγκαν αλλά το πιάσαμε το υποννοούμενο.


Εικόνα

Ωραίο
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#784019
This is a song Charles Manson stole from the Beatles! :s_dance
Άβαταρ μέλους
By g8777
#784109 Μα ποιος Bono τωρα αγαπητε οταν υπαρχει πρωτον αυτη η διασκευη :superman: και δευτερον οταν το επιασε στα χερια του ο...... Jim Morisson. :omg:


MΕΓΑΛΕ ΤΖΙΜ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ :inlove:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#785416 Είναι μπασκίνα - υπάρχει εξαίρεση.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#788762 Εσείς κάνατε αναμνηστική δόση-booster για το φθινόπωρο;

Εικόνα

Εικόνα


Δημιουργεί ισχυρά αντιζαϊκά αντισώματα:


Εικόνα
Εικόνα

:superman: