Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#777337 Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.

Αυτοί που πιστεύουν ότι πρέπει να την μπλοκάρουμε (και από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μπόλικοι) μπορούν να φτιάξουν «επιτροπες πλατείας» και να αρχίσουν τις «δράσεις».
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#777341
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.

Αυτοί που πιστεύουν ότι πρέπει να την μπλοκάρουμε (και από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μπόλικοι) μπορούν να φτιάξουν «επιτροπες πλατείας» και να αρχίσουν τις «δράσεις».


Να φανταστω αυτα τα λετε οντας στο νοικι;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#777348
224v έγραψε:Να ρωτήσουν όμως πρώτα τους κατοίκους της Αγ. Παρασκευής και της περιοχής του Γεωπονικου παν.

.


Πόσους σταθμούς μετρό έχουν τριγύρω στην Αγία Παρασκευή?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#777349
NickTG έγραψε:
224v έγραψε:Να ρωτήσουν όμως πρώτα τους κατοίκους της Αγ. Παρασκευής και της περιοχής του Γεωπονικου παν.

.


Πόσους σταθμούς μετρό έχουν τριγύρω στην Αγία Παρασκευή?
Άσε να το πουν καμιά 15ρια φορές ακόμα, δεν έχει εδραιωθεί σαν επιχείρημα...

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#777350
A-Viper7 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.

Αυτοί που πιστεύουν ότι πρέπει να την μπλοκάρουμε (και από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μπόλικοι) μπορούν να φτιάξουν «επιτροπες πλατείας» και να αρχίσουν τις «δράσεις».


Να φανταστω αυτα τα λετε οντας στο νοικι;

Σύμφωνα με τα δεδομένα του predator έχει πάρει μεζονέτα με δανειάκι.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#777352
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.

Αυτοί που πιστεύουν ότι πρέπει να την μπλοκάρουμε (και από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μπόλικοι) μπορούν να φτιάξουν «επιτροπες πλατείας» και να αρχίσουν τις «δράσεις».



Είδα την ιδέα σου πριν να αποτρέψετε επίτηδες να ανεβάσει αξία η περιοχή και με μπέρδεψες. :ninja:

Δεν θα έπρεπε τότε αντί να ρίξουμε λεφτά σε μια περιοχή που έχει ήδη τριγύρω μετρό να προσπαθήσουμε να ενώσουμε περιοχές που δεν έχουν καθόλου κερδίζοντας έτσι περισσότερα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#777355
A-Viper7 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.

Αυτοί που πιστεύουν ότι πρέπει να την μπλοκάρουμε (και από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μπόλικοι) μπορούν να φτιάξουν «επιτροπες πλατείας» και να αρχίσουν τις «δράσεις».


Να φανταστω αυτα τα λετε οντας στο νοικι;


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#777357
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.


Πως νοείται η ανάπτυξη και ποιος θα την καρπωθεί;
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#777359
saxon_747 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της ανάπτυξης. Θεωρώ αυτοκτονικο το να μην επιτρέπουμε την αύξηση των αξιών μιας περιοχής και την δημιουργία πλούτου.


Πως νοείται η ανάπτυξη και ποιος θα την καρπωθεί;


Επισης, χωρις να γνωριζω απο οικονομικά, δεν νομιζω οτι αυτο που περιγραφει ο κ Λαππας ειναι "δημιουργια πλουτου".
Άβαταρ μέλους
By 224v
#777360
NickTG έγραψε:
224v έγραψε:Να ρωτήσουν όμως πρώτα τους κατοίκους της Αγ. Παρασκευής και της περιοχής του Γεωπονικου παν.

.


Πόσους σταθμούς μετρό έχουν τριγύρω στην Αγία Παρασκευή?
Οι κάτοικοι εκεί δεν άφησαν να γίνει ο σταθμός στη γνωστή πλατεία εκεί και τελικά τον έκαναν 1 χλμ μακρυά προς το Χαλάνδρι και αφού πέρασε το μετρο. για δουκίσσης Πλακεντίας. Φυσικά σταματησαν και τη γραμμή για ενα χρόνο ώστε να γίνει καθυστερημένα ο σταθμός. Τώρα όλοι εκεί κλαίνε γιατί δεν τους βολεύει εκεί που έγινε... ας μην άκουγαν τα παπαγαλάκια της πλατείας και το παπαδαριό της εκεί εκκλησίας...

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#777366 Η υποτίμηση και μετέπειτα ανατίμηση περιοχών υπήρξε ένα μακρόπνοο σχέδιο οικονομικής αφαίμαξης και ιδιοκτησίας του μικρού και μικρομεσαίου πολίτη. Το άλλο ήταν οι κάθε λογής και φαντασίας φόροι για κάτι που ήδη έχεις πληρώσει φόρους.
Τα υπόλοιπα είναι να'χαμε, να λέγαμε. Φούμαρα από ανθρώπους που δεν έχουν είτε καμία επαφή με την πραγματικότητα εκεί έξω, είτε απλά μπορεί να είναι αυτή η δουλειά τους και να εξυπηρετούν συγκεκριμένες ατζέντες. Και από τη στιγμή που δεν ξέρω κανέναν τόσο προσωπικά, πίσω από το "άγνωστο" πρόσωπο του διαδικτύου, δεν παίρνω όρκο για τίποτα.