Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#343 Εδώ θα συζητάμε για τις ηχητικές μας αναζητήσεις.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#3012 Μετά απο ευγενική παραχώρηση του Ernani είμαι ευτυχής κάτοχος ενος λαμπάτου του Τσακιρίδη :inlove: :yahoo: :yahoo:

Το θέμα μας είναι ότι θέλω να συμπληρώσω το σεταπ με ένα σύστημα το οποιό θα αναπαράγει τα mp3, flac etc μου που είναι αποθηκευμένα σε σκληρό, με κάποιο ευχρηστο τρόπο (να μπορεί να κοντρολάρεται πχ απο το ipad). Έχω ένα airplay το οποιο το χρησιμποιώ τώρα για streaming, το οποιο έχει και optical out
Παλιότερα είχα τον ΝΑS και στριμάριζα απο κει.

any ideas?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#3060 Θα μας πεις μπατζετ ΓΙΟΥΦΤΟ?
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#3314 Ρε παιδιά, τι θέμα είναι αυτό; Δεν είναι λίγο αντιδεοντολογικό ο admin να προωθεί συσκευές; :s_sad
Άβαταρ μέλους
By g8777
#3515
rx8_drifter έγραψε:much budget-------> 400€ ΜAX :rtfm:


:s_omg :s_omg :s_omg


ΠΟΣΑ ; :s_rofl :s_rofl

ΟΚ.

Με 380 ευρω το μονο που αγοραζεις ειναι ο Ιλαι.

Ιλαι βγες οξω. Μην ντρεπεσαι τον Ντριφτη.


Image


Για 5 χρονια θα σου παιζει Ραχμανινοφ (το Νο 1, τι ειμαστε, τιποτα λουκρητιες για το 2;) και Μαιλς ( Bitches Brew γιατι εισαι ΑΤΙΘΑΣΟ αγορι) με το τουμπερλεκι του ΚΑΙ θα μαζευει και τις ελιες. :s_thumbsup


ΓΙΟΥΦΤΟ.

Που θες και χαι εντ με 400 ρουβλια.
Ρε, αμα δεν εχει 3χιλιαρο και ανω το μηχανημα να ακους την σερβιετα να τριβεται στην κυλοτα χανεις τον χρονο σου και ταλαιπωρεις και τον GTI _.

Θα σου λεγα τωρα να παρεις καναν Musical Fidelity M1 -αφου πας και τ ακουσεις πρωτα- αλλα εχε χαρη.

kantoniou έγραψε:Ρε παιδιά, τι θέμα είναι αυτό; Δεν είναι λίγο αντιδεοντολογικό ο admin να προωθεί συσκευές; :s_sad


Ε;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#3525
kantoniou έγραψε:Ρε παιδιά, τι θέμα είναι αυτό; Δεν είναι λίγο αντιδεοντολογικό ο admin να προωθεί συσκευές; :s_sad


:s_rofl :s_rofl :s_rofl Μονο εγώ το κατάλαβα? Hi-Fi συσκευές
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#3845
g8777 έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:much budget-------> 400€ ΜAX :rtfm:


:s_omg :s_omg :s_omg


ΠΟΣΑ ; :s_rofl :s_rofl

ΟΚ.

Με 380 ευρω το μονο που αγοραζεις ειναι ο Ιλαι.

Ιλαι βγες οξω. Μην ντρεπεσαι τον Ντριφτη.


Image



Ε;


ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΔΕΛΟ?

σε περιπτωση που τελικά δεν εισάγεται ολλανδία, ο hifi :shifty: είναι αξιοπρεπής επιλογή ή μηπως να γινω κι αλλο λαρτζ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#3892
saxon_747 έγραψε:
kantoniou έγραψε:Ρε παιδιά, τι θέμα είναι αυτό; Δεν είναι λίγο αντιδεοντολογικό ο admin να προωθεί συσκευές; :s_sad


:s_rofl :s_rofl :s_rofl Μονο εγώ το κατάλαβα? Hi-Fi συσκευές

Ε, ναι ρε, πλακα (μαλλον αποτυχημενα) εκανα. :s_smile

Ολοι οι admin κατι θα πουλανε τελικα;;; :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#3902 πριν λίγες μέρες τσίμπησα μια soundbar (samsung H355) για λίγο καλύτερο ήχο απο τα ηχεία της TV και φυσικά λίγο μπάσο.
Πολύ τίμια επιλογή και με το ενσωματωμένο bt, το tune in χτυπάει υπερωρίες στο κινητό :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#3914
vasilis έγραψε:πριν λίγες μέρες τσίμπησα μια soundbar (samsung H355) για λίγο καλύτερο ήχο απο τα ηχεία της TV και φυσικά λίγο μπάσο.
Πολύ τίμια επιλογή και με το ενσωματωμένο bt, το tune in χτυπάει υπερωρίες στο κινητό :yahoo:


υπηρχε και αυτο :

http://www.getgoods.de/detail/index/sAr ... Subwoofer#
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#4263
rx8_drifter έγραψε:Μετά απο ευγενική παραχώρηση του Ernani είμαι ευτυχής κάτοχος ενος λαμπάτου του Τσακιρίδη :inlove: :yahoo: :yahoo:

Το θέμα μας είναι ότι θέλω να συμπληρώσω το σεταπ με ένα σύστημα το οποιό θα αναπαράγει τα mp3, flac etc μου που είναι αποθηκευμένα σε σκληρό, με κάποιο ευχρηστο τρόπο (να μπορεί να κοντρολάρεται πχ απο το ipad). Έχω ένα airplay το οποιο το χρησιμποιώ τώρα για streaming, το οποιο έχει και optical out
Παλιότερα είχα τον ΝΑS και στριμάριζα απο κει.

any ideas?
Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ζητάς. Μήπως βολεύεσαι προσθέτοντας κάποιο DAC (υπάρχουν και λαμπάτα νομίζω) στα υπάρχοντα;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#4278 sknipper, μήπως θα ήταν καλύτερο τον τίτλο να τον έκανες "Hi-Fi, Home Cinema, etc"; Δηλαδή να έχουμε συγκεντρωμένο τα της εικόνας και του ήχου σε ένα θέμα. Λέω γω τώρα...Βέβαια, μετά θα παραπονεθούν οι τηλεορασάκηδες, δορυφορικοί, κτλ. Δε ξέρω...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#4293 Υπάρχουν ξεχωριστά νήματα για Home cinema ,τηλεοράσεις απο τον Nikos! και ένα για επίγεια ψηφιακή τηλεόραση απο τον elteo. Αυτο το θέμα είναι για τους audiophile :s_yes
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#4489
sknipper έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Μετά απο ευγενική παραχώρηση του Ernani είμαι ευτυχής κάτοχος ενος λαμπάτου του Τσακιρίδη :inlove: :yahoo: :yahoo:

Το θέμα μας είναι ότι θέλω να συμπληρώσω το σεταπ με ένα σύστημα το οποιό θα αναπαράγει τα mp3, flac etc μου που είναι αποθηκευμένα σε σκληρό, με κάποιο ευχρηστο τρόπο (να μπορεί να κοντρολάρεται πχ απο το ipad). Έχω ένα airplay το οποιο το χρησιμποιώ τώρα για streaming, το οποιο έχει και optical out
Παλιότερα είχα τον ΝΑS και στριμάριζα απο κει.

any ideas?
Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ζητάς. Μήπως βολεύεσαι προσθέτοντας κάποιο DAC (υπάρχουν και λαμπάτα νομίζω) στα υπάρχοντα;


Για πες μου τι δεν ειναι σαφες απ αυτο που ρωταω για να εξηγησω, γιατι νομιζω καλα τομςγραψα :s_biggrin