Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#707910 Δεν είναι δικό μου, αλλά μου άρεσε πολύ.

Ένας αληθινός νομάς μιλάει για τη ζωή του
Ο Μπομπ Γουέλς, κατά πολλούς ο γκουρού των νομάδων στις ΗΠΑ, μίλησε στο Magazine για το πώς είναι να επιλέγεις έναν τρόπο ζωής που εξελίσσεται στις παρυφές αυτού που ευκόλως νοείται από την πλειοψηφία ως κανονικότητα.
ΕΜΠΕΙΡΙΑ

https://www.news247.gr/sunday-edition/e ... 23539.html
Είστε στ’ αλήθεια τόσο χαρούμενος όσο φαίνεστε;
Η ευτυχία είναι σχεδόν πάντα ένα ψέμα, εκεί έχω καταλήξει. Για τη μεγάλη πλειοψηφία των ανθρώπων εξαρτάται από ό,τι συμβαίνει γύρω τους, κάτι που μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή. Όσα σε κάνουν ευτυχισμένο μπορούν να χαθούν μέχρι να ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου. Άρα η πραγματική ευτυχία πρέπει να έχει άλλη πηγή. Αν έχεις νόημα στη ζωή σου, η χαρά μπορεί να είναι συνεχής, ακόμη και αν δεν την αντιλαμβάνεσαι διαρκώς ως χαρά. Ακόμη κι αν χάσεις τα πάντα γύρω σου, αν έχεις βρει το νόημα της ύπαρξης σου, θα ζήσεις μια καλή ζωή. Αν έχεις και αυτά που θες γύρω σου αλλά και το βαθύτερο νόημα, θα ζήσεις μια απίστευτη ζωή. Τώρα πια βρίσκομαι σε αυτό το σημείο: η ζωή μου είναι γεμάτη νόημα, είναι γεμάτη από τη χαρά της προσφοράς στους άλλους. Επιπλέον όλες οι εξωτερικές παράμετροι, είναι ακριβώς όπως θέλω να είναι. Οπότε ναι, είμαι τόσο χαρούμενος όσο φαίνομαι.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#711358 Τι ωραία με το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού ! θα μπορούμε όλοι οι Έλληνες να πηγαίνουμε άνετα στα σαλέ μας στην Ελβετία και για μπάνιο στο Σαίν Τροπέ, όπως και πριν.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#711359
mousatos έγραψε:Τι ωραία με το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού ! θα μπορούμε όλοι οι Έλληνες να πηγαίνουμε άνετα στα σαλέ μας στην Ελβετία και για μπάνιο στο Σαίν Τροπέ, όπως και πριν.

Οχι ολοι. Εσεις οι εισοδηματιες.

Εμεις πρεπει να δουλεψουμε για να φαμε. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#711361 σεις για να ξεχάσετε τον πόνο σας με τις αναδουλειές αγοράζετε μηχανές.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#711364
mousatos έγραψε:σεις για να ξεχάσετε τον πόνο σας με τις αναδουλειές αγοράζετε μηχανές.

Δεν αγορασαμε, κοιταμε.

Αλλα και να αγορασουμε ετσι παει με το χρημα, πρεπει να γυριζει.

Θα επρεπε να τα ξερεις αυτα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#711366 Και πως θα παει στη δουλεια και θα γυρισει ΑΣΦΑΛΗΣ στο σπιτι του ο οικογενειαρχης ρε μουσατε? Με μηχανη χρεπι? ΟΦΕΙΛΕΙ στην οικογενεια του να παρει καινουργια μηχανη :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#711371
George_Prix έγραψε:Και πως θα παει στη δουλεια και θα γυρισει ΑΣΦΑΛΗΣ στο σπιτι του ο οικογενειαρχης ρε μουσατε? Με μηχανη χρεπι? ΟΦΕΙΛΕΙ στην οικογενεια του να παρει καινουργια μηχανη :rtfm:


Εαν θελει ασφαλεια να παρει G wagon.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#711383
George_Prix έγραψε:Και πως θα παει στη δουλεια και θα γυρισει ΑΣΦΑΛΗΣ στο σπιτι του ο οικογενειαρχης ρε μουσατε? Με μηχανη χρεπι? ΟΦΕΙΛΕΙ στην οικογενεια του να παρει καινουργια μηχανη :rtfm:



Αυτο που ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΙ θα ειναι 8777 ευρω με τα πανωτοκια στην τραπεζα για την πιο ΑΝΟΗΤΗ ΑΓΟΡΑ που θα μπορουσε να κανει ενας ωριμος κυριος :shifty: το δυο χιλιαδες εικοσι ενα.


ΑΣΙΜΩ ΜΙΛΑ ΓΤΧΣΟΥ. :x
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#751366 Μου μπαίνουν κάτι ιδέες. Αδερφάκι ο Totoro. ΕπιSTροφή στη βενζίνη, συγγνώμη μου ξέφυγε... :lipsealed: :lipsealed:
Σκόρπιεst σκέψειst

Ηλεκτρολόγος με αφιβολίες... "Ρε-λές" ???
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#751376 29.500€ δίνει το st3 η car center. Πιθανή παράδοση Ιούνιο ή Αύγουστο.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#751387 Νταξ, κλασικός ΔΕΗτζής :shifty: που βολεύτηκε :shifty: και θέλει να κάνει το κομμάτι του :shifty: :shifty:
Πούλημα τοτόρου δλδ για αγορά stριφτερού; :hmmm:
Οι εξορμήσεις πάπαλα ή θ' ανεβαίνεις με δαύτο; :omg:
Ή μήπως η ξίφαινα σου είπε το κλασικό "πότε θα ωριμάσεις επιτέλους;" :lol: :lol: :ninja: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#751388
edmond έγραψε:Νταξ, κλασικός ΔΕΗτζής :shifty: που βολεύτηκε :shifty: και θέλει να κάνει το κομμάτι του :shifty: :shifty:
Πούλημα τοτόρου δλδ για αγορά stριφτερού; :hmmm:
Οι εξορμήσεις πάπαλα ή θ' ανεβαίνεις με δαύτο; :omg:
Ή μήπως η ξίφαινα σου είπε το κλασικό "πότε θα ωριμάσεις επιτέλους;" :lol: :lol: :ninja: :ninja:

Μπα, δεν τον πουλαει τον τοτορο, καλομαθε η γρια στα συκα βλεπεις.. :shifty: :shifty:

Αν καταλαβα καλα θελει και δευτερο για παιχνιδι.. :eat:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#751389 Χαλάλι του ρε τα 500+€ που μου ήρθε ο εκκαθαριστικός(8μήνου), να πλουτίσει η ΔΕΗ και να τα απολαμβάνουν οι υπάλληλοι της :s_drinks :thumbsup: