Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#228746 Δυστυχώς 108 χρόνια μετα δεν έχει αλλάξει τίποτε απολύτως,αν δεν είμαστε και χειρότερα

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#257696 Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πλούτος από την υγεία και τη σωματική ακεραιότητα. Όσο πιο υγιής είναι κάποιος, τόσο πιο πλούσιος είναι.
Είναι το υπέρτατο αγαθό. Η υγεία είναι όλη η ομορφιά του ανθρώπου.

Αύριο το απόγευμα, θα πάω στην κηδεία ενός κοριτσιού 21 ετών. Η 2η ξαδέρφη μου, η Σοφία, έφυγε εξαιτίας ενός προβλήματος υγείας που το είχε από τη γέννηση της. Οι πνεύμονες της έπαψαν να δουλεύουν. Χρειαζόταν μεταμόσχευση εδώ και καιρό. Ήταν να φύγει για Αυστρία. Πριν λίγες μέρες μπήκε εντατική. Σταματάτησε να οξυγονώνεται ο εγκέφαλος της και έπαθε εγκεφαλική ανεπάρκεια. Ήταν ήδη κλινικά νεκρή. Ανέβασε πυρετό και δεν έπεφτε επειδή είχε πειραχτεί στον εγκέφαλο αυτό που στα αυτοκίνητο λέμε "θερμοστάτης", δηλαδή το τμήμα του εγκεφάλου που είναι υπεύθυνο για τη σωματική θερμοκρασία. Χθες το απόγευμα έσβησε... Τραγικές φιγούρες οι θείοι μου. Στον κόσμο τους. Όσο και να λες ότι τους καταλαβαίνεις, δεν είναι αλήθεια. Δεν μπορείς.
Και ειδικά τον πόνο της μάνας.

https://www.facebook.com/simos.morphoni ... 4539605049
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#257698
Giuseppe Busso έγραψε:......


Είναι τραγικό. Από καρδιάς τα πιο θερμά μου συλλυπητήρια :(
Άβαταρ μέλους
By gianik
#257701 :(
Συλλυπητήρια Γιαννο...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#257704 Παιδιά ευχαριστώ πολύ, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να νιώσω στο ελάχιστο αυτό που νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι.
Προσπαθείς να μπεις στη θέση τους και απλά δεν γίνεται. Είμαι απασχολημένος με πολύ δουλειά αυτές τις μέρες και έτσι ξεχνιέμαι.
Δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερο πράγμα από το γεγονός οι γονείς να θάβουν το παιδί τους.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#257708 αυτα ειναι τα χειροτερα.. :(
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#257712 Τα θερμά μου συλλυπητήρια Γιάννη :(.
Ελπίζω να υπάρχει 2ο παιδί... είναι σημαντικό για τους γονείς... να συνεχίσουν να έχουν λόγο να συνεχίσουν...
Οικογενειακοί φίλοι έχασαν πριν από 2-3 χρόνια την κόρη τους (16 χρονών, 1 χρόνο πάλεψε με τον καρκίνο). Αν δεν υπήρχε το 2ο κορίτσι, δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα ήταν σήμερα οι γονείς (όχι φυσικά ότι και τώρα είναι εύκολα... τουναντίον).

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257750 Συλλυπητήρια

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#257777
Serf έγραψε:Συλλυπητήρια!

Αν επιτρέπεται, είχε κυστική ίνωση η ξαδέλφη σου;


Σας ευχαριστώ όλους.
Δεν ξέρω αν το γράφω σωστά αλλά σκήνωση λέγεται.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#257794
Giuseppe Busso έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ πολύ, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να νιώσω στο ελάχιστο αυτό που νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι.
Προσπαθείς να μπεις στη θέση τους και απλά δεν γίνεται. Είμαι απασχολημένος με πολύ δουλειά αυτές τις μέρες και έτσι ξεχνιέμαι.
Δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερο πράγμα από το γεγονός οι γονείς να θάβουν το παιδί τους.

το χειρότερο πράγμα είναι να έχεις γεννηθεί με τέτοιο πρόβλημα και να ξέρεις ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να πεθάνεις, να μην έχεις μία φυσιολογική ζωή και να φεύγεις τελικά στα υποτιθέμενα καλύτερα χρόνια σου που θα έπρεπε τα πράγματα να είναι πολύ διαφορετική.
φυσικά αυτοί που μένουν πίσω συνεχίζουν να ζουν το δράμα, αλλά το δράμα και η αδικία που έζησε η ίδια είναι πολύ πιο τραγικά

συλλυπητήρια για τη ξαδέρφη σου τουλάχιστον σκέψου ότι έπαψε να υποφέρει
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#257983 Πολύ κρίμα, νέος άνθρωπος! :(

Θερμά συλλυπητήρια Γιάννη!