Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#13334
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι οι τιμές στα iPhone θα είναι πάνω κάτω ίδιες από όπου και να αγοράσεις στην Ελλάδα. Οπότε οι επιδοτήσεις μετράνε. Θα δούμε όμως.




IPHONE 5s 16gb

740€ η κοσμοτε
530€ σε σκρουτζομαγαζο
Άβαταρ μέλους
By spiros
#13435
red_monster έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι οι τιμές στα iPhone θα είναι πάνω κάτω ίδιες από όπου και να αγοράσεις στην Ελλάδα. Οπότε οι επιδοτήσεις μετράνε. Θα δούμε όμως.




IPHONE 5s 16gb

740€ η κοσμοτε
530€ σε σκρουτζομαγαζο

ακριβως...

το μονο πλεονεκτημα ειναι οι δοσεις.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#13459
red_monster έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι οι τιμές στα iPhone θα είναι πάνω κάτω ίδιες από όπου και να αγοράσεις στην Ελλάδα. Οπότε οι επιδοτήσεις μετράνε. Θα δούμε όμως.




IPHONE 5s 16gb

740€ η κοσμοτε
530€ σε σκρουτζομαγαζο

Μετά από 1 χρόνο ΟΚ. Τους 2 πρώτους μήνες; Ας πούμε χοντρικά μέχρι τα Χριστούγεννα, τι γίνεται;
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#13591
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι οι τιμές στα iPhone θα είναι πάνω κάτω ίδιες από όπου και να αγοράσεις στην Ελλάδα. Οπότε οι επιδοτήσεις μετράνε. Θα δούμε όμως.


Τα 40 ευρώ συμβολαίου σου καλύπτονται άνετα με μαξ 20 ευρώ καρτοκινητής. Με τα υπόλοιπα περίπου 20 ευρώ προπληρώνεις την επόμενη συσκευή σου.

Θεωρώ προτιμότερο να είσαι ανεξάρτητος και να κάνεις την αγορά από οπουδήποτε θέλεις και με μικρότερο κόστος. π.χ παραδειγμα 5S.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#13600
JasonLouk έγραψε:
Θεωρώ προτιμότερο να είσαι ανεξάρτητος και να κάνεις την αγορά από οπουδήποτε θέλεις και με μικρότερο κόστος. π.χ παραδειγμα 5S.



και να προσθέσω πως πέραν του θέματος της ανεξαρτησίας, είναι και θέμα ασφάλειας. Στην κάρτα απαξ και τελειωσουν τα GB, θα χρεωθεις το 1ευρώ την μέρα ή στην χειρότερη να χάσεις το υπόλοιπο σου. Στο συμβόλαιο μπορεί να σου έρθει λογαριασμός ίσα με iPhone 6 Plus... (το είδα σε γνωστούς μου προσφάτως, που υπερέβησαν ελαφρως το data limit τους) Και μόνο αυτός ο λόγος, είναι νομίζω αρκετά σημαντικός για να μην προτιμήσει κανείς συμβόλαιο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#13822 το συμβολαιο που εχω απο την Tmobile Αυστριας --> 42 ευρω το μηνα
-εχει 400 λεπτα λεπτα προς οποιοδηποτε τηλεφωνο εντος ΕU, ειτε σταθερο ειτε κινητο
μονο και μονο με αυτο το εχω λιωσει γιατι ολη μου η επικοινωνια (και της γυναικας μου) με ελλαδα γινεται απο αυτο
-unlimited SMS
-6GB LTE internet (πρακτικα unlimited δεν εχω περασει τα 3 ποτε, αντε μια φορα κοντεψα τα 4 και ειχα λιωσει ολο το μηνα στο Internet radio)

συμβολαιο για 2 χρονια, και μεσα στην τιμη ηταν και το ολοκαινουργιο (το Μαη) Note 3
Άβαταρ μέλους
By bill33
#13828
KiloMeater έγραψε:το συμβολαιο που εχω απο την Tmobile Αυστριας --> 42 ευρω το μηνα
-εχει 400 λεπτα λεπτα προς οποιοδηποτε τηλεφωνο εντος ΕU, ειτε σταθερο ειτε κινητο
μονο και μονο με αυτο το εχω λιωσει γιατι ολη μου η επικοινωνια (και της γυναικας μου) με ελλαδα γινεται απο αυτο
-unlimited SMS
-6GB LTE internet (πρακτικα unlimited δεν εχω περασει τα 3 ποτε, αντε μια φορα κοντεψα τα 4 και ειχα λιωσει ολο το μηνα στο Internet radio)

συμβολαιο για 2 χρονια, και μεσα στην τιμη ηταν και το ολοκαινουργιο (το Μαη) Note 3

Οπως Ελλάδα!!!!! :s_crazy :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#14003
Geo f1 έγραψε:Ειδα διαφημιση CYTA για κινητη τηλεφωνια?? :s_omg

Ναι, έκανε το βήμα. Δεν είδα διαφήμιση, αλλά διάβασα εκτενές άρθρο για το προσεχές πλάνο τους. Άιντε να δούμε.
Άβαταρ μέλους
By g47
#14007 Μιας και μιλησαμε για εξωτερικο, στην αγαπημενη giffgaff εχω με 15 λιρες 500 λεπτα προς ολους, unlimited texts, unlimited internet, free προς giffgaff.
Με 12 εχω τα ιδια αλλα με τα μισα λεπτα προς ολους.
Πολυ φθηνες κλησεις εξωτερικου επισης.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#14008
JarnoT έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ειδα διαφημιση CYTA για κινητη τηλεφωνια?? :s_omg

Ναι, έκανε το βήμα. Δεν είδα διαφήμιση, αλλά διάβασα εκτενές άρθρο για το προσεχές πλάνο τους. Άιντε να δούμε.


Στην Ελλάδα MVNO ουδεποτε ευδοκίμησε... και τα πακέτα της CYTA, το μαρτυρούν για πολλοστή φορά. Same old same old...

@g47: ξερεις και ξερω πως 15 λιρες = 5GB πλεον. Για μας τους παλιους ισχύει το unlimited, το οποιο ομως θα κοπει την ανοιξη. Τουλάχιστον το καλό ειναι πως αυτα τα 5GB μπορεις να τα κανεις χρηση και απο pc χωρις πατεντες με μασκαρισματα στον user agent. Δεν ξερω... 5GB δε με ακουγονται παντως καλα, θα περιμενα κατι σε 8-10... τεσπα...ας μην γινομαι αχαριστος.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By g47
#14010 Ειχε ερθει ενα μηνυμα, δεν το θυμομουν.
5 ειναι αρκετα unlimited για μενα (οχι οτι επρεπε να το κανουν 5), δεν σε φθανουν τοσα το μηνα?
Μη λες ευχαριστω στο τελος του μηνυματος χωρις ™ . :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#14013
g47 έγραψε:Ειχε ερθει ενα μηνυμα, δεν το θυμομουν.
5 ειναι αρκετα unlimited για μενα (οχι οτι επρεπε να το κανουν 5), δεν σε φθανουν τοσα το μηνα?
Μη λες ευχαριστω στο τελος του μηνυματος χωρις ™ . :rtfm:



Κοιτα, λιγο skype, λιγο tunein radio, λιγο spotify, λιγο διαφορα services.... και αν κανεις και μερικα hotspot για λιγες ωρες, εξαφανιζονται και εντος βδομαδας. Θα πρεπει να ειναι κανεις ποιιο μετρημενος πλεον.

Ευχαριστώ™
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#14027 Μόνο αν το κανείς hotspot μπορεί να έχεις θέμα, με οποιοδήποτε άλλη χρήση κινητού, δε νομίζω να τα φτάνεις τα 5 με τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#14084
Geo f1 έγραψε:Ειδα διαφημιση CYTA για κινητη τηλεφωνια?? :s_omg


Για όσους έχουν cyta2Play έχουν προσφορά 1000 λεπτά, 1000ΣΜΣ και 100ΜΒ το μήνα με 25€. Στους υπόλοιπους ξεκινάει η σύνδεση από 9€ με 100,100, 100 αντίστοιχα. Not bad.