Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#689395 @ George_Prix: Συμφωνώ, αλλά υπό την προϋπόθεση της 8άρας που αναφέρεις. Στην περίπτωσή μου, για παράδειγμα, το modem με 24άρα συγχρονίζει στα 21.000 kbps και σηκώνει (χωρίς κανένα πρόβλημα) ταυτόχρονα 2 zoom meetings και neflix. Τι παραπάνω θα μου προσφέρει η 50άρα για να πάω από τα 20 € στα 32 €; Σε κάποιον που τα 21.000 είναι 8.000, μάλλον αξίζει. Όπως επίσης αξίζει (μάλλον είναι και προϋπόθεση) αν θέλεις (και υποστηρίζει το δίκτυό σου) να έχεις και cosmote ή vodafone tv.


Νίκος Παππάς έγραψε:Μπορει να ειναι ακριβοτερος αλλα ειναι σταθερος και δινει μεχρι 100 mbps ενω η Voda μεχρι 30.

Σ' εμένα η cosmote λέει ότι δίνει μέχρι 50, ενώ η voda 24 (κάποτε μου είχαν πει και για 30...).
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#689405 Προσωπικα και παλι τα εσκαγα για x2.5 ταχυτερο download και x5 ταχυτερο upload (κυριως αυτο στο οποιο παντα ειχα τεραστιο προβλημα), αλλα γεγονος ειναι οτι δεν εισαι και χαλια απο γραμμη!

Οσο για τον ΟΤΕ που ειπε ο Νικος, δεν το συζηταω καν. Εχω δοκιμασει ολες τις εταιριες σε σταθερο και κινητο. Παντα ο ΟΤΕ ηταν ενα κλικ καλυτερος στην ταχυτητα και πολλα κλικ καλυτερος στην υποστηριξη. Ακριβοτερος αλλα καλυτερος. Να τα λεμε κι αυτα.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#689505
Scotch έγραψε:
bebes έγραψε:Αν θυμαμαι καλά, εγω άφησα να περασει η διετία και μετα με πηραν απο άλλο τμημα της Voda για να μου κανουν την τελικη προσφορα.
Προηγουμένως τους είχα ρωτήσει, και με τη λήξη του συμβολαίου δεν πας κατευθείαν στις αρχικές τιμές. Σε "περιμένουν" για κάποιες εβδομάδες.
Επειδη ανανεωσα με Βοντα, κάπια επιπλέον χρήματα που χρεωσαν μου τα αφαίρεσαν μετα.
Ρωτησε το αυτο όμως για να εισαι πιο σίγουρος

Α, μάλιστα. Εμένα έληξε το συμβόλαιο στις 23/1, άρα μάλλον για τον ίδιο λόγο με πήραν κι εμένα χθες. Μάλλον θα τους αφήσω να ψηθούν λίγο, να δω και τι χρεώνουν αν το αφήσω για λίγο "αορίστου", όπως λέει και ο nikos.

@ nikos: τι παραπάνω δίνεις για αορίστου, σε σχέση με το συμβόλαιο;

Κι εγώ δε βλέπω ιδιαίτερο λόγο για 50άρα (πλην του upload ίσως). Να έδινα 2-3 ευρώ παραπάνω, να το σκεφτόμουν.
Δε δίνω παραπάνω.
Εχω 24 ίντερνετ απεριόριστα σταθερά με 300 λ προς κινητά στα 18 ευρω.
Τόσα είχα με συμβόλαιο και τώρα απαλό τόσα δίνω στο αορίστου
Άβαταρ μέλους
By markvag
#689545
Νίκος Παππάς έγραψε:Γιατι 30 χρονια στον ΟΤΕ δεν ειχα τοσες βλαβες. Γιατι οσες φορες εμεινα χωρις τηλεφωνο στον ΟΤΕ οχι μονο βρηκα ανθρωπο να μιλησω για να μου κανει δωρεαν εκτροπη στο κινητο, αλλα και ενημερωση ειχα και δωρα.

Μπορει να ειναι ακριβοτερος αλλα ειναι σταθερος και δινει μεχρι 100 mbps ενω η Voda μεχρι 30.


Βέβαια, πλέον η cosmote δεν είναι ΟΤΕ... Έχω περάσει ώρες στην αναμονή του 13888 γιατί από τη στιγμή που αναβαθμίστηκε η γραμμή από 50άρα σε 100άρα το wifi κόβεται κατά διαστήματα, ενώ ούτε η ταχύτητά του είναι σοβαρή (όσο είχα 50άρα ήταν καλύτερο)... Το γιατί δεν το ξέρω και δεν με νοιάζει, το μόνο που ξέρω είναι πως μετά από 3-4 τηλεφωνήματα με άπειρη αναμονή λύση δεν έχουμε βγάλει και το πρόβλημα παραμένει. :thumbsdown: Κάνει μάθημα η μικρή και κόβεται... :rant: Δουλεύω εγώ από το σπίτι και κολλάει το internet... :rant: Και η ταχύτητα, ακόμα και με ένα μόνο laptop συνδεδεμένο ώρες ώρες είναι ΓΤΠΚ... :rant: Η δε εφαρμογή τους είναι ακόμα πιο πολύ ΓΤΠ, ενώ το site σχεδιάστηκε από σαδιστές που δεν ξέρουν web design... :rant:

Βέβαια, εδώ πάνω (Δράμα), οι άλλες εταιρείες κατά βάση δεν δουλεύουν τα δίκτυά τους, οπότε στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος... Στην Καλαμαριά είχα Wind, πάντα δούλευε άψογα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#694067 Ήμουν έξω νωρίτερα, βλέπω 5G στο κινητό, φουλ σήμα, λέω ας κάνω ένα speed test
106 down/49 up, γελάγανε και τα πεζοδρόμια :svivhaha:
https://kenstechtips.com/index.php/down ... al-meaning
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#694076
BARHonda έγραψε:Υπάρχει χάρτης για Ελλάδα με κάλυψη 5G?


edit: Βρήκα αυτό

https://www.nperf.com/el/map/5g

Οπότε πίτσες μπλε εκεί που είμαι
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#697998 Η cosmote κάνει τίποτα καλύτερο από αυτό που διαφημίζει στο site της;
Cosmote double play 50L, 31,90 €. Τόσο το δίνουν στο site, δεν κατεβαίνουν λεπτό στο τηλέφωνο :hmmm: (για νέα συνδρομή)
btw, είναι όντως fiber το 50άρι;
Άβαταρ μέλους
By g47
#697999 Ακριβώς αυτό έβαλα πριν ένα μήνα.
Δεν καταφερα να ρίξω τη τιμή καθόλου αλλά αναγκαστικά το έβαλα γιατί δεν υπήρχε καμία άλλη επιλογή. Και δεν είμαι σε κανένα κατσικοχώρι, σε κεντρική περιοχή της Πάτρας.
Είναι χαλκός σε εμένα.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#698000
Scotch έγραψε:Η cosmote κάνει τίποτα καλύτερο από αυτό που διαφημίζει στο site της;
Cosmote double play 50L, 31,90 €. Τόσο το δίνουν στο site, δεν κατεβαίνουν λεπτό στο τηλέφωνο :hmmm: (για νέα συνδρομή)
btw, είναι όντως fiber το 50άρι;


ούτε cent. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#698004 Α πολύ ωραία... :vava:

Στη vodafone μου δίνουν double play 24άρα με 20,90 €. Αξίζει άραγε + 10 € για να πάω από τα 24 στα 50 (όταν η 24άρα συγχρονίζει καλά και δεν έχω και τρελές απαιτήσεις);
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#698007 Τόσο χάλια; Εγώ από άποψη σύνδεσης ικανοποιημένος είμαι, αλλά με εκνεύρισαν με την ανένδοτη στάση τους στο αίτημά μου να προσαρμόσουν την τιμή σ' αυτή που παίρνουν νέοι συνδρομητές. Κι όχι μόνο αυτό, την αύξησαν και κατά 1 ευρώ. Και μετράω 15 χρόνια ήδη στη vodafone...
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#698010 Τους παλαιούς πελάτες όλοι τους τιμωρούν για κάποιο λόγο. Σκέψου αυτό που εσένα δίνει με 31,90 η κοσμοτε εμένα ως παλαιό μου το χρεώνει 34,50 ακατέβατα παρότι τους την είπα. Βονταφον ήμουν πριν, χάλια από κάθε άποψη στη περίπτωσή μου.