Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#708639 Σκέφτομαι να σταματήσω τα συμβόλαια στο κινητό και να πάω σε κάρτα. Έχω κάποιες ερωτήσεις για όποιον τα έχει ευκαιρα:
1. ισχύει ότι με 10, 10 και κάτι ευρώ κάλυπτω τις βασικές ανάγκες μου; Π.χ. Καμία 300αρια λεπτά και 1-2 gb;
2. Μπορώ να συνεχίσω να έχω τον ίδιο αριθμό;
3. Αν μου τελειώσουν τα λεφτά που έχω μέσα, μπορώ να βάλω άμεσα ονλαιν (Π.χ. με κάρτα ή με μεταφορά κτλ.);

Και γενικά, αξίζει σε σχέση με το συμβόλαιο ή έχει κάποιο μεγάλο μειονέκτημα που δε μπορώ να το αντιληφθω; δε είχα ποτέ κάρτα και δε έχω ασχοληθεί και ποτέ αλλά μου έχει δωθει η εντύπωση ότι από τα 22-25 που δίνω τώρα για αυτές τις παροχές, μπορώ να πέσω στα μισά με κάρτα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#708644 Με το What's Up της Cosmote έχω 300 λεπτά προς Cosmote, 300 λεπτά προς όλους, 300 sms προς όλους και 3GB για ένα μήνα. Βάζω €12 ευρώ και μένουν κάτι ψιλά μέσα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#708649
Dodger έγραψε:Με το What's Up της Cosmote έχω 300 λεπτά προς Cosmote, 300 λεπτά προς όλους, 300 sms προς όλους και 3GB για ένα μήνα. Βάζω €12 ευρώ και μένουν κάτι ψιλά μέσα.


Πάρα πολύ καλό! Κάτι τέτοιο θέλω. Και παραπάνω από ότι χρειάζομαι είναι.
Ξέρεις να μου απαντήσεις σχετικά με τον αριθμό μου και αν μπορώ να τον πάρω;
Επίσης, πως γεμίζεις την κάρτα σου κάθε μήνα;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#708650 Μπορείς να κρατήσεις τον αριθμό σου.
Βάζεις απευθείας από τις εφαρμογές που έχουν με κάρτα ή PayPal.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#708651 Μπορείς, για παράδειγμα, αν είσαι στη vodafone με συμβόλαιο, να πας cosmote what's up και να κρατήσεις και τον αριθμό σου; Στην cosmote ισχυρίζονται πως δεν γίνεται να τον κρατήσεις :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#708654
Scotch έγραψε:Μπορείς, για παράδειγμα, αν είσαι στη vodafone με συμβόλαιο, να πας cosmote what's up και να κρατήσεις και τον αριθμό σου; Στην cosmote ισχυρίζονται πως δεν γίνεται να τον κρατήσεις :hmmm:


Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα αλλά δεν βλέπω το λόγο.
Θα έκανα μια ερώτηση μέσω Facebook ή αν έχουν υπηρεσία μέσω της ιστοσελίδας τους να σε καλέσουν να τους ρωτήσεις.
Θα απέφευγα τα μαγαζιά.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#708658 Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω παρατηρήσει μια τάση στα μαγαζιά να μην ασχολούνται με τέτοια αλλά να θέλουν να δώσουν καινούριο νούμερο.
Δεν ξέρω τι παίζει. Ίσως άλλη προμήθεια? Κάποιο μπόνους? Δεν γνωρίζω.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#708660
NickTG έγραψε:Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω παρατηρήσει μια τάση στα μαγαζιά να μην ασχολούνται με τέτοια αλλά να θέλουν να δώσουν καινούριο νούμερο.
Δεν ξέρω τι παίζει. Ίσως άλλη προμήθεια? Κάποιο μπόνους? Δεν γνωρίζω.
Από τα καρτοκινητα δεν κερδίζουν μάλλον. Γι'αυτό πιεζουν είτε για καρτοσυμβολαιο είτε νέα συνδεση

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#708673
Scotch έγραψε:Μπορείς, για παράδειγμα, αν είσαι στη vodafone με συμβόλαιο, να πας cosmote what's up και να κρατήσεις και τον αριθμό σου; Στην cosmote ισχυρίζονται πως δεν γίνεται να τον κρατήσεις :hmmm:



30 € κοστος φορητοτητας. :vava:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#708680
sargus έγραψε:
Dodger έγραψε:Με το What's Up της Cosmote έχω 300 λεπτά προς Cosmote, 300 λεπτά προς όλους, 300 sms προς όλους και 3GB για ένα μήνα. Βάζω €12 ευρώ και μένουν κάτι ψιλά μέσα.


Πάρα πολύ καλό! Κάτι τέτοιο θέλω. Και παραπάνω από ότι χρειάζομαι είναι.
Ξέρεις να μου απαντήσεις σχετικά με τον αριθμό μου και αν μπορώ να τον πάρω;
Επίσης, πως γεμίζεις την κάρτα σου κάθε μήνα;

Να ξερεις ότι τα λεπτά ομιλιας στα καρτοκινητά είναι με ελάχιστο τα 3 λεπτά.Δηλαδή είτε ενα λεπτό μιλήσεις είτε 3 λεπτά το ίδιο θα χρεωθείς,3 λεπτά.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#708683
Scotch έγραψε:Μπορείς, για παράδειγμα, αν είσαι στη vodafone με συμβόλαιο, να πας cosmote what's up και να κρατήσεις και τον αριθμό σου; Στην cosmote ισχυρίζονται πως δεν γίνεται να τον κρατήσεις :hmmm:


Ρε τι φιδια λένε στα καταστήματα... :lol: :lol:
ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ μπορείς. Aν σου πουν δικαιολογίες περί έλλειψης SIM κλπ πες τους οτι θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ με αιτιολογία οτι βάζουν προσκόμματα σε διαδικασία φορητότητας. Αν επιμένουν, ζήτησέ το γραπτώς.
Απλά θα πρέπει να εχει λήξει το συμβολαιό σου στην Vodafone (για να μην χρεωθείς τέλη πρόωρης διακοπής)