Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#679926
Dimitris_P έγραψε:Είναι σε κατάσταση εξέτασης το request. Rita είναι το chatbot της Revolut :lol:

Οκ
Η Ριτα δεν μας βοηθάει πολύ γιατι είναι κινησεις απο 3 διαφορετικές τράπεζες.Για αυτό λέω για πρόβλημα απο την μεριά της ΔΕΗ / epos.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#680039
bill33 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Μήπως δεν θέλουν τα λεφτά σου;
Μήπως έχει αλλάξει κάτι στον αριθμό λογαριασμού πληρωμής και για αυτό στα επιστρέφουν; Ρώτα την Rita τον λόγο

Rita who?
O κωδικός ηλεκτρονικής πληρωμής είναι ο ίδιος.Αυτόν βάζεις και τα υπόλοιπα στοιχεία είναι της κάρτας.
Ασε που σκέφτομαι μην έκανα μαλ@κία που τα ξαναπληρωσα μπας και τα ζητήσει αυτόματα ο έμπορος και δεν υπάρχει σαλιο τουλάχιστον μέχρι την Δευτέρα.
Και κάπως έτσι θυμήθηκα πιο πίσω που έλεγαν ότι πολλές συναλλαγές ακυρώθηκαν τον καιρό που έγιναν και τις χρεώσαν οι τράπεζες μετά απο μερικούς μήνες μαζί με τόκους κλπ. viewtopic.php?f=9&t=358&start=5880#p676356

Εσύ με την ανάληψη έβγαλες άκρη;

Τελικά απο την monese τα τράβηξαν πάλι.Ενω το υπόλοιπο είναι μηδέν.Απο την revolut και την sync όχι.
Κάτι |λογοκρισία| εχει παιχτεί.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#680296 Μου ήρθε revert στην R από κάτι topup που είχα κάνει στα καρτοκινητα των γονιών από cote. Εκτός αν έχει να κάνει με το dispute του ATM, είναι σχεδόν ίδιο το ποσό, 19 κάτι έναντι 20
Άβαταρ μέλους
By bill33
#680308
Dimitris_P έγραψε:Μου ήρθε revert στην R από κάτι topup που είχα κάνει στα καρτοκινητα των γονιών από cote. Εκτός αν έχει να κάνει με το dispute του ATM, είναι σχεδόν ίδιο το ποσό, 19 κάτι έναντι 20

Aστα μεσα γιατι θα τα ξανατραβήξει ,μαλλον αυριο.Ετσι εκανε σε εμένα και είναι μείον ο λογαριασμός γιατι τα ξαναπλήρωσα με το που γύρισαν και τα ξανατράβηξε.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#681164 Κουβάς

We do not have chargeback rights if you were charged in the wrong currency at the ATM belonging to Plus transaction. Therefore, no refund will be credited to your account as a result of this claim.

Ας πούμε ότι ήταν ακόμα μια άκυρη αγορά :(
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#681171 Πηγα εχθες να αγορασω τιποτα κρασακια μερες που ειναι... Πρωτη φορα στη ζωη μου site (Ελληνικο ηταν) δε μου δεχτηκε τις καρτες της Revolut. Δοκιμασα τη disposable mastercard και μετα μια visa. Τζιφος και με τις 2. Απο Revolut μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενας περιορισμος και οτι δε μπορουνε καν να δουνε τις συναλλαγες που δεν εγκριθηκαν. Στο καταστημα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι "δε δεχεται το συστημα ξενες καρτες". btw το redirect εγινε στη φορμα καρτων της Πειραιως αν παιζει καποιο ρολο. Αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο παρελθον εχω βαλει καρτες της Revolut στη συγκεκριμενη φορμα.

wtf :s_mad
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 17 Δεκ 2020, 12:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#681172 Εχθές το βράδυ ψώνισα εγώ με virtual revolut σε περιβάλλον της Πειραιώς. Δες στις ρυθμίσεις ασφαλείας του app μήπως έχεις μπλοκάρει κάτι, πχ τοποθεσία ή ηλεκτρονικές αγορές.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#681174
Dimitris_P έγραψε:Εχθές το βράδυ ψώνισα εγώ με virtual revolut σε περιβάλλον της Πειραιώς. Δες στις ρυθμίσεις ασφαλείας του app μήπως έχεις μπλοκάρει κάτι, πχ τοποθεσία ή ηλεκτρονικές αγορές.


Τιποτα περιορισμοι απο μενα ή απο Revolut. Μεχρι που τους ρωτησα μπας και ειναι προβλημα οτι προκειται για αγορα αλκοολ, αλλα δεν ηταν θεμα φυσικα.

Το κουφο ειναι οτι μου ηρθε notification στο app να κανω confirm τη συναλλαγη και μολις το εκανα εβγαζε μηνυμα οτι δεν εγκριθηκε απο την τραπεζα ή το καταστημα!

Πολυ περιεργο ρε παιδια. Τι Ελληνικη και ξενη καρτα? Μιλαμε για κανονικες mastercard/visa :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#681190
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές το βράδυ ψώνισα εγώ με virtual revolut σε περιβάλλον της Πειραιώς. Δες στις ρυθμίσεις ασφαλείας του app μήπως έχεις μπλοκάρει κάτι, πχ τοποθεσία ή ηλεκτρονικές αγορές.


Τιποτα περιορισμοι απο μενα ή απο Revolut. Μεχρι που τους ρωτησα μπας και ειναι προβλημα οτι προκειται για αγορα αλκοολ, αλλα δεν ηταν θεμα φυσικα.

Το κουφο ειναι οτι μου ηρθε notification στο app να κανω confirm τη συναλλαγη και μολις το εκανα εβγαζε μηνυμα οτι δεν εγκριθηκε απο την τραπεζα ή το καταστημα!

Πολυ περιεργο ρε παιδια. Τι Ελληνικη και ξενη καρτα? Μιλαμε για κανονικες mastercard/visa :hmmm:

Τα ίδια που έγραφα εγω πιο παλιά για πληρωμή στην ΔΕΗ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#681194
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές το βράδυ ψώνισα εγώ με virtual revolut σε περιβάλλον της Πειραιώς. Δες στις ρυθμίσεις ασφαλείας του app μήπως έχεις μπλοκάρει κάτι, πχ τοποθεσία ή ηλεκτρονικές αγορές.


Τιποτα περιορισμοι απο μενα ή απο Revolut. Μεχρι που τους ρωτησα μπας και ειναι προβλημα οτι προκειται για αγορα αλκοολ, αλλα δεν ηταν θεμα φυσικα.

Το κουφο ειναι οτι μου ηρθε notification στο app να κανω confirm τη συναλλαγη και μολις το εκανα εβγαζε μηνυμα οτι δεν εγκριθηκε απο την τραπεζα ή το καταστημα!

Πολυ περιεργο ρε παιδια. Τι Ελληνικη και ξενη καρτα? Μιλαμε για κανονικες mastercard/visa :hmmm:

Τα ίδια που έγραφα εγω πιο παλιά για πληρωμή στην ΔΕΗ.

ΔΕΗ μεχρι και την τελευταια φορα ειχα πληρωσει κανονικα...

Βρηκες ακρη τελικα ποιο ηταν το προβλημα?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#681230
George_Prix έγραψε:
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές το βράδυ ψώνισα εγώ με virtual revolut σε περιβάλλον της Πειραιώς. Δες στις ρυθμίσεις ασφαλείας του app μήπως έχεις μπλοκάρει κάτι, πχ τοποθεσία ή ηλεκτρονικές αγορές.


Τιποτα περιορισμοι απο μενα ή απο Revolut. Μεχρι που τους ρωτησα μπας και ειναι προβλημα οτι προκειται για αγορα αλκοολ, αλλα δεν ηταν θεμα φυσικα.

Το κουφο ειναι οτι μου ηρθε notification στο app να κανω confirm τη συναλλαγη και μολις το εκανα εβγαζε μηνυμα οτι δεν εγκριθηκε απο την τραπεζα ή το καταστημα!

Πολυ περιεργο ρε παιδια. Τι Ελληνικη και ξενη καρτα? Μιλαμε για κανονικες mastercard/visa :hmmm:

Τα ίδια που έγραφα εγω πιο παλιά για πληρωμή στην ΔΕΗ.

ΔΕΗ μεχρι και την τελευταια φορα ειχα πληρωσει κανονικα...

Βρηκες ακρη τελικα ποιο ηταν το προβλημα?

Οι συναλλαγές έγιναν reverted και στις τρεις κάρτες.Τα πλήρωσα πάλι με το που το είδα και την επόμενη μερα τα ξανατράβηξαν αυτόματα και οι κάρτες πήγαν σε αρνητκό υπόλοιπο.Τωρα θα δείξει αν έχασα την ρύθμιση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#684012 Αν θέλω να ξανατραβηξω μετρητά από revolut ποιο atm να προτιμήσω για να μην χρεωθώ προμήθεια;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#684014
Dimitris_P έγραψε:Αν θέλω να ξανατραβηξω μετρητά από revolut ποιο atm να προτιμήσω για να μην χρεωθώ προμήθεια;


Αν θυμαμαι καλα της Alpha παιρνει λιγα σεντς λιγοτερα απο τις αλλες. 2.5 ευρω ανα αναληψη χρεωνει.

Προσεξε μη σηκωσεις περισσοτερα απο το οριο της καρτας σου γιατι πανω απο εκει εχει 2% χαρατσι νομιζω. Αν ειναι η απλη με τα 200 ευρω, σηκωσε 190. Αν ειναι η χρυση με 800 ευρω οριο, σηκωσε 790. ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ σε χρεωνουν ακομα κι επειδη με τα 2.5 Ευρω το χαρατσι ξεπερνας το οριο αν σηκωσεις 200 ή 800...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#684015
Dimitris_P έγραψε:Αν θέλω να ξανατραβηξω μετρητά από revolut ποιο atm να προτιμήσω για να μην χρεωθώ προμήθεια;
Σε τρώει το χέρι σου ε; Πειραιως πήγαινε,είναι πιο ξεκάθαρο τι θα σε χρεώσει . Τρία ευρώ είναι η χρέωση. Γιατί δεν τα χρησιμοποιεις για ψώνια;

< Note 10 >