Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676356 Αλαλούμ με 100.000 ετεροχρονισμένες χρεώσεις σε κάρτες

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ ... -se-kartes
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#676459 Η αναβάθμιση στα POS της ΕΤΕ «βραχυκύκλωσε» τις κάρτες των άλλων τραπεζών

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oiko ... -trapezon/

Ευτυχως που δεν το κανε η Πειραιως ΚΑΙ αυτο :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By gianik
#676462 ....Σύμφωνα με αρμόδιες πηγές, αν και δεν τίθεται θέμα διπλοχρέωσης, το γεγονός ότι πολλοί από τους πελάτες τους καλούνται σήμερα να αποπληρώσουν αγορές ή πληρωμές, τις οποίες πραγματοποίησαν σε διάστημα τουλάχιστον έξι μηνών...


εγώ δεν κατάλαβα τι έγινε...
πραγματοποίησαν τότε αγορές χωρίς να πληρώσουν ;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#676474 Δεν εκκαθαρίστηκαν οι συναλλαγές και τους τα ζητάνε τώρα μαζεμένα :omg:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#676492 κάτσε ρε φίλε , δλδ πήρα εγώ ξέρω γω ένα κινητό πριν 3 μήνες , δεν χρεώθηκε η κάρτα μου και έρχονται και την χρεώνουν τώρα; αυτό έγινε;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676499
gianik έγραψε:κάτσε ρε φίλε , δλδ πήρα εγώ ξέρω γω ένα κινητό πριν 3 μήνες , δεν χρεώθηκε η κάρτα μου και έρχονται και την χρεώνουν τώρα; αυτό έγινε;


τι περιμενες να σου το κανουν δωρο? :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#676500 :lol:
δεν είπα αυτό ρε συ..
απλά δεν ειχα καταλάβει τι ακριβώς έγινε. :rant:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676501 δεν ειχαν χρεωθει στον καθε λογαρισμο καποιες χιλιαδες αγορες.
Το ανακαλυψαν και τις χρεωνουν μεταγενεστερα.
Προφανως αυτοι που ειχαν κανει τις αγορες το ειχαν καταλαβει,αλλα εκαναν το παπι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#676502 κανά 2 φορές μου έχει τύχει με το S/m αυτό , αλλά έτσι κ αλλιώς το ποσό '' κρεμόταν'' στην κάρτα , δλδ ήταν δεσμευμένο..μετά από 2-3 μέρες έπεφτε κανονικά η χρέωση... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#676506 Είναι ακόμα χειρότερο : κάποιοι χρωθηκαν τόκους και υπέρβαση ορίου σε πιστωτικές επειδή οι συναλλαγές εκκαθαριστηκαν όλες μαζί καθυστερημένα
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#676516
gianik έγραψε:κανά 2 φορές μου έχει τύχει με το S/m αυτό , αλλά έτσι κ αλλιώς το ποσό '' κρεμόταν'' στην κάρτα , δλδ ήταν δεσμευμένο..μετά από 2-3 μέρες έπεφτε κανονικά η χρέωση... :hmmm:


αυτο που περιγραφεις γινεται παντα και ειναι το φυσιολογικο.

Το προβλημα ειναι αυτο που περιγραφει ο Asimov
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676526
Asimov έγραψε:Είναι ακόμα χειρότερο : κάποιοι χρωθηκαν τόκους και υπέρβαση ορίου σε πιστωτικές επειδή οι συναλλαγές εκκαθαριστηκαν όλες μαζί καθυστερημένα


αυτο ειναι αδικια, για λαθος της τραπεζας να χρεωνει τοκους.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#676534
dimviii έγραψε:............................................................
Προφανως αυτοι που ειχαν κανει τις αγορες το ειχαν καταλαβει,αλλα εκαναν το παπι.


Αν ηταν μικροποσα απο που να το καταλαβω οταν η τραπεζα ΔΕΝ ενημερωνει πια τα βιβλιαρια ταμιευτηριου και το ΑΤΜ δειχνει τις 5-6 τελευταιες κινησεις.....Πρεπει δηλαδη να πηγαινω στο ΑΤΜ καθε τρεις και λιγο και αν δεν εχουν περαστει ολες οι φρεσκες αγορες μου να ξαναπαω και την αλλη μερα.
Εγω τουλαχιστον δεν το κανω,εσυ;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676535
DAP έγραψε:
dimviii έγραψε:............................................................
Προφανως αυτοι που ειχαν κανει τις αγορες το ειχαν καταλαβει,αλλα εκαναν το παπι.


Αν ηταν μικροποσα απο που να το καταλαβω οταν η τραπεζα ΔΕΝ ενημερωνει πια τα βιβλιαρια ταμιευτηριου και το ΑΤΜ δειχνει τις 5-6 τελευταιες κινησεις.....Πρεπει δηλαδη να πηγαινω στο ΑΤΜ καθε τρεις και λιγο και αν δεν εχουν περαστει ολες οι φρεσκες αγορες μου να ξαναπαω και την αλλη μερα.
Εγω τουλαχιστον δεν το κανω,εσυ;


μερα παρα μερα μπαινω και τσεκαρω τις αγορες μου εαν ειναι σωστα χρεωμενες στο e banking
Μεχρι τωρα μια φορα εντοπισα προβλημα,οταν σε ενα καφε ειχε χρεωθει καποιο μικροποσο δυο φορες.
Oλοι αυτοι οι χιλιαδες δεν ειναι δυνατον να ειχαν αγορασει μονο αγαθα με μικροποσα.Καποιοι ειχαν αγορασει τηλεορασεις,τηλεφωνα,πηγαν σμ,πληρωσαν προκαταβολη για ξενοδοχεια κλπ
Ε δεν γινεται να μην παρεις χαμπαρι εαν δεν τραβηχτηκαν 100-300-500 ευρω.