Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#788964
saxon_747 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει wallet τρίτης εφαρμογής. Τι έχει το google pay ;
Δεν γίνεται δεκτό σε όλα τα POS.

Μόνο σε κάτι πολύ παλιά της Εθνικής παίζει αυτό, ζήτημα είναι να μου έχει τύχει 3-4 φορές
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#788971
QsisVTS έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει wallet τρίτης εφαρμογής. Τι έχει το google pay ;
Δεν γίνεται δεκτό σε όλα τα POS.

Μόνο σε κάτι πολύ παλιά της Εθνικής παίζει αυτό, ζήτημα είναι να μου έχει τύχει 3-4 φορές
Σε atm δουλεύει;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#789011 Νομίζω πως ναι, αν και προσωπικά έχω βάλει μόνο την πιστωτική στο wallet, μετρητά έχω να σηκώσω παρά πολύ καιρό (και χαλάω τα πάντα με πιστωτική την οποία εξοφλω με τη μισθοδοσία)

Επίσης μιας και λέω για πιστωτική, και εξαργύρωση ευρώ μπορώ να κάνω με το κινητό και να βάλω δόσεις.

Παρόλα αυτά μου έχει τύχει pos να μην παίρνει δόσεις και να πρέπει τελικά να βγάλω την κανονική κάρτα
Άβαταρ μέλους
By babakos
#789037
JarnoT έγραψε:Αυτό το payzy τι καινούριο κομίζει στις συναλλαγές μας και γιατί κάποιος να μπει στον κόπο;
Δεν είναι ακριβώς πλατφόρμα πληρωμών, γιατί μοιράζει και χρεωστική+ιβαν. Αλλά δεν είναι και τράπεζα.
Δεν έχω καταλάβει, αλλά αν χάνω κάτι φανταστικό, πείτε μου :innocent:
Χμμ.


Δεν χάνεις τίποτα φανταστικό.. Ενα ακόμα ηλεκτρονικό πορτοφόλι είναι.
Θετικό οτι προς το παρόν δινει 1% επιστροφή σε όλες τις συναλλαγές, περαν τούτου τίποτα άξιο λόγου..
Άβαταρ μέλους
By GTS
#789095 Moυ εβαλε η Εθνικη 6 ευρω χρεωση για ανανεωση χρεωστικης καρτας. Τι ειναι παλι και αυτο; Πρωτη φορα μου βαζουν τετοια χρεωση.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#789097
GTS έγραψε:Moυ εβαλε η Εθνικη 6 ευρω χρεωση για ανανεωση χρεωστικης καρτας. Τι ειναι παλι και αυτο; Πρωτη φορα μου βαζουν τετοια χρεωση.
Στο λέει ξεκάθαρα. Ανανέωση χρεωστικής. Έληξε η παλια
Άβαταρ μέλους
By GTS
#789098
nikos έγραψε:
GTS έγραψε:Moυ εβαλε η Εθνικη 6 ευρω χρεωση για ανανεωση χρεωστικης καρτας. Τι ειναι παλι και αυτο; Πρωτη φορα μου βαζουν τετοια χρεωση.
Στο λέει ξεκάθαρα. Ανανέωση χρεωστικής. Έληξε η παλια


Πρωτη φορα στα τοσα χρονια χρεωνουν για κατι που εδιναν δωρεαν 30 χρονια τωρα.
Με ρωτησαν αν την θελω;
Άβαταρ μέλους
By nikos
#789099
GTS έγραψε:
nikos έγραψε:
GTS έγραψε:Moυ εβαλε η Εθνικη 6 ευρω χρεωση για ανανεωση χρεωστικης καρτας. Τι ειναι παλι και αυτο; Πρωτη φορα μου βαζουν τετοια χρεωση.
Στο λέει ξεκάθαρα. Ανανέωση χρεωστικής. Έληξε η παλια


Πρωτη φορα στα τοσα χρονια χρεωνουν για κατι που εδιναν δωρεαν 30 χρονια τωρα.
Με ρωτησαν αν την θελω;
Έτσι κάνουν τώρα. Αν δε τη θες κάνεις ακύρωση κάρτας και ζητάς αντιλογισμο
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#789103 Εν τω μεταξύ, πλέον η τεχνολογία έχει ωριμάσει για να έχουν τα ΑΤΜ σκάνερ που θα διαβάζει τα διάφορα ηλεκτρονικά wallets. Κάποια της Eurobank το κάνουν ήδη. Ούτε κάρτα χρειάζεται, ούτε ανανεώσεις (δεν υπάρχει πλαστικό να φθαρεί) με κερατιάτικα έξοδα, ούτε μπορείς να χάσεις κάτι.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#789109
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εν τω μεταξύ, πλέον η τεχνολογία έχει ωριμάσει για να έχουν τα ΑΤΜ σκάνερ που θα διαβάζει τα διάφορα ηλεκτρονικά wallets. Κάποια της Eurobank το κάνουν ήδη. Ούτε κάρτα χρειάζεται, ούτε ανανεώσεις (δεν υπάρχει πλαστικό να φθαρεί) με κερατιάτικα έξοδα, ούτε μπορείς να χάσεις κάτι.

Κάποια στιγμή θα γίνει μόνο με κινητό η φάση και όποιος θέλει κάρτα θα πληρώνει.

Παρόλα αυτά βλέπω πολύ κόσμο που φοβάται να βάλει κάρτα στο κινητό και δε μπορώ να καταλάβω το λόγο :s_dunno

Από το να είσαι έξω και να χάσεις ένα πορτοφόλι που είναι πραγματική καταστροφή το να βγαίνεις έξω με ένα κινητό μόνο και να κινδυνεύεις να χάσεις μόνο αυτό είναι σίγουρα πολύ πολύ πιο ασφαλές
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#789112
GTS έγραψε:
nikos έγραψε:
GTS έγραψε:Moυ εβαλε η Εθνικη 6 ευρω χρεωση για ανανεωση χρεωστικης καρτας. Τι ειναι παλι και αυτο; Πρωτη φορα μου βαζουν τετοια χρεωση.
Στο λέει ξεκάθαρα. Ανανέωση χρεωστικής. Έληξε η παλια


Πρωτη φορα στα τοσα χρονια χρεωνουν για κατι που εδιναν δωρεαν 30 χρονια τωρα.
Με ρωτησαν αν την θελω;
Το ακόμα πιο ωραίο είναι ότι χρεώνουν ακόμη και τους υπαλλήλους..
Σε κάθε ανανέωση κάρτας.
Η ξεφτίλα της διοίκησης της ΕΤΕ έχει φτάσει σε άλλα ύψη..
Άβαταρ μέλους
By GTS
#789189 H Eurobank θέλει και αυτή χρήματα για ανανέωση χρεωστικής κάρτας; Ξέρει κάποιος;


< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#789190
GTS έγραψε:H Eurobank θέλει και αυτή χρήματα για ανανέωση χρεωστικής κάρτας; Ξέρει κάποιος;


< >

Ολες χρεώνουν.