Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#675563

τραβα παρε οσο προλαβαινεις :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675625
cabala10 έγραψε:τραβα παρε οσο προλαβαινεις :lol: :lol: :lol:


Λογικα σε μενα αναφερεσαι!

Εχω παρει τις αποφασεις μου φιλε. To σκεπτικο για να αξιζει τον κοπο να φτιαχτει ο νεος χωρος, ειναι να δω κι εγω μια βελτιωση στην απολαυση μου στον εξομοιωτη. Οχι μονο για να με ξεφορτωθει η γυναικα μου απο το σαλονι :lol:

Βγαζω στην ακρη εντελως απο το μυαλο μου τις πανακριβες αναβαθμισεις οπως direct drive wheelbase, καινουργιο τιμονι και πεταλια. Οποτε η μονη πιθανη αναβαθμιση ειναι στην εικονα. Αλλα βαλε 3 μονιτορς, βαλε την καρτουλα που θελεις να μου πουλησεις απο το μαγαζι σου το amazon, βαλε και το φτιαξιμο του χωρου, το φτασαμε το 5χιλιαρο :rant: :s_mad :s_devil :dizzy: :rtfm: :protest: :omg:

Οπως καταλαβες απο τα emoticons που εκφραζουν τα συναισθηματα μας, η τσεπη μου δε θελει ουτε να το ακουσει αυτο το 5χιλιαρο!!!

Οπως εξηγησα σε αυτη τη φαση αποκλειεται να κανω καμια αναβαθμιση, αλλα μπηκα στο amazon απο περιεργεια και την εψαξα. Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα. Ποτε αναμενεται? Ποσο περιππου θα κανει?
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#676094 Θελουν τον χρονο τους....
Πρεπει να ξεσυνηθισω τα αλλα τα παλια και να συνηθισω τα καινουρια. Εχουν μπολικες ρυθμισεις. Προς το παρον τα αφησα οπως ηταν στημενα (ελατηρια,αποστασεις κλπ) και βλεπουμε...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#676109 Πήρα κι εγώ μια thrustmaster γιατί είχα μείνει καιρό χωρίς τιμονιέρα.

Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676113
panos2171 έγραψε:Πήρα κι εγώ μια thrustmaster γιατί είχα μείνει καιρό χωρίς τιμονιέρα.

Εικόνα

< Note >
Με γεια.
Από Ελλάδα η αγορά;

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#676121 Τhanks!

Όχι, γερμανικό amazon την προηγούμενη βδομάδα που είχανε δώρο τον ΦΠΑ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676125 Θα περιμένω την Black Friday μήπως κάνει καμιά προσφορά ο κυριος Μπέζος.

Έχουμε κολλήσει με το Forza horizon 4, αλλά με το χειριστήριο χάνεται η μαγεία...

@George_Prix, ναι ψήνομαι, λεφτά δεν έχω..
Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#676127
Νίκος Παππάς έγραψε:Θα περιμένω την Black Friday μήπως κάνει καμιά προσφορά ο κυριος Μπέζος.

Έχουμε κολλήσει με το Forza horizon 4, αλλά με το χειριστήριο χάνεται η μαγεία...

Από το Redmi Note 8 Pro


Φιλε θα παθεις πλακα. Μονο αυτο σου λεω :s_wink
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#676129 Ευχαριστώ george.
Nαι είναι άλλη φάση το τιμόνι ακόμη και σε κάποια arcade. Δεν περίμενα να μου αρέσει το forza motorsport με αυτό αλλά είναι ωραίο, σε φάση που μάλλον το ξεχνάω το controller. Δεν πας πιο γρήγορα αλλά είναι διασκεδαστικό. Στο horizon ακόμα δε το δοκίμασα αλλά από την άλλη η F1 είναι :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#676132
panos2171 έγραψε:Ευχαριστώ george.
Nαι είναι άλλη φάση το τιμόνι ακόμη και σε κάποια arcade. Δεν περίμενα να μου αρέσει το forza motorsport με αυτό αλλά είναι ωραίο, σε φάση που μάλλον το ξεχνάω το controller. Δεν πας πιο γρήγορα αλλά είναι διασκεδαστικό. Στο horizon ακόμα δε το δοκίμασα αλλά από την άλλη η F1 είναι :yahoo: :yahoo:


Εγω παντως θυμαμαι στο ξεκινημα που κολλησα να σπασω το χρονο του Λουη στο PS4, με το χειριστηριο δε μπορουσα να τον πλησιασω πιο κοντα απο 1" με τιποτα. Τον ιδιο χρονο με το τιμονι τον επιασα συντομα και μετα κατεβαζα συνεχεια. Και μαλιστα με πολυ μεγαλυτερη σταθεροτητα στο γυρολογιο μου. Οσον αφορα την απολαυση αναμεσα σε τιμονιερα - χειριστηριο, φανταζομαι ολοι ξερετε οτι ειναι χαοτικη :s_yes

Εκει που δεν εχει μεγαλη διαφορα στους χρονους κι εχει μεγαλη διαφορα στην απολαυση του παιχνιδιου, ειναι στα λεφτα που χωνεις για τιμονιερα και πεταλια. Και με πιο φθηνα (οχι της πλακας φυσικα) μπορεις να βγαλεις τους ιδιους χρονους, απλα διαβαζω οτι τα ακριβα πραγματα δινουν αισθηση εντελως ιδια με τα κανονικα αγωνιστικα αυτοκινητα. Και σε αντιδρασεις και σε βαρος που εχει το τιμονι και τα πεταλια (σε ελευθερη μεταφραση σου κοβονται τα χερια και τα ποδια απο τη δυναμη :s_tongue ).
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 21 Νοέμ 2020, 22:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#676134 To τελευταίο ισχύει γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσουν και την τιμή τους. :lol: Πάντως τα σερβομοτέρ έχουν τρομερή δύναμη οπότε με έναν καλό κώδικα ffb, laser scaned πίστες κλπ πιστεύω ότι προσομοιώνουν σε πολύ μεγάλο βαθμό την πραγματικότητα.