Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675004
timkoul έγραψε:Ακυρο δεν ηταν ο τελευταιος εκανα λαθος, σε 15 μερες στη Jerez ο τελευταιος. G.P απο τις αγαπημενες σου η Jerez??
Αποτελεσματα χτεσινα:
https://simresults.net/201112-1WK


Και το σχετικο βιντεο:
https://youtu.be/S-FB-Oy64wg
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675005
George_Prix έγραψε:Εσυ με τον Πετρο βλεπω παιξατε μπαλιτσα κι απο πισω το χαος. Οι αλλοι γρηγοροι που εξαφανιστηκαν?

Οσο για μενα, τη Βαρκελωνη γουσταρω απο Ισπανικες. Τη χτισαμε μαζι με το Φερναντο πετρα πετρα :lol:

Εγω φιλε δε θα τρεξω για καμποσο καιρο ακομα, ασχετα με την πιστα. Το AC πεθανε πλεον. Το BTCC δε μου λεει τιποτα γιατι "το τερματισα" και το GT3 το σταματατε το πρωταθλημα ετσι κι αλλιως. Οποτε το ACC ειναι μονοδρομος. Αλλα για καμποσους διαφορετικους λογους/προβληματα δεν εχω ασχοληθει ακομα σοβαρα με το ACC. Παιζω μια στο τοσο κανενα γυρακι για να εξοιξειωθω, αλλα χωρις κανενα στοχο στην ακρη του μυαλου μου, οποτε εντελως για το χαβαλε.

Οταν θα ηρεμησουν λιγο τα πραγματα κι επιστρεψω στην κανονικοτητα μου, θα παρω αποφασεις οσον αφορα το sim racing. Θα δω με ποιο παιχνιδι θελω πραγματικα να ασχοληθω, θα διαλεξω ενα καλο πρωταθλημα και θα πεσω με τα μουτρα :metalo: :yahoo:


Γεγονος, δεν ηρθαν αλλοι. Ετοιμαζουμε το ACC πρωταθλημα, γι αυτο κυριως. Ε και καποιοι ειχαν κι αλλες υποχρεωσεις φανταζομαι.
Το BTCC τωρα θα εχει ενδιαφερον που ειναι ολα τα αυτοκινητα κοντα. Θα ρθουν και μερικα αλλα παιδια που δεν εχουν τρεξει καθολου με εμας.
Αλλιως GT3 και GT4 στο ACC απο αρχες Δεκεμβρη, εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα, mid pack μας βλεπω... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675006
timkoul έγραψε:
timkoul έγραψε:Ακυρο δεν ηταν ο τελευταιος εκανα λαθος, σε 15 μερες στη Jerez ο τελευταιος. G.P απο τις αγαπημενες σου η Jerez??
Αποτελεσματα χτεσινα:
https://simresults.net/201112-1WK


Και το σχετικο βιντεο:
https://youtu.be/S-FB-Oy64wg


Πες στο σκηνοθετη να κανει edit τον τιτλο. Silverstone ειναι, οχι Barcelona!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675009
timkoul έγραψε:Το BTCC τωρα θα εχει ενδιαφερον που ειναι ολα τα αυτοκινητα κοντα. Θα ρθουν και μερικα αλλα παιδια που δεν εχουν τρεξει καθολου με εμας.

Εσυ, ο Βελγος κι εγω ειχαμε το ιδιο αμαξι απο την αρχη παντως. Οποτε εμενα δε μου λεει τιποτα αν ο 5ος ειναι 2 δευτερολεπτα πισω ή 1 δευτερολεπτο πισω. Γενικα λανθασμενη επιλογη τα BTCC εφοσον τα αμαξια δεν ηταν balanced. Ηταν θεμα χρονου να υπαρξουν γκρινιες!

timkoul έγραψε:Αλλιως GT3 και GT4 στο ACC απο αρχες Δεκεμβρη, εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα, mid pack μας βλεπω... :whistlink:

Το αγορασα το DLC με τα GT4 και τις extra πιστες, αλλα δεν εχω κανει ουτε γυρο ακομα κι ουτε με βλεπω να κανω. GT3 θα κατεβω σιγουρα σε κανεναν αγωνα στο μελλον. Ξερω οτι εχει πολυ καλα χερια, αλλα με πολυ δουλεια (οπως εχουν ριξει κι αυτοι πολυ δουλεια φυσικα!!!) πιανονται οι χρονοι τους. Αν ξεκιναμε με το σκεπτικο "παμε για midfield" πριν μπουμε στην πιστα, δεν κανουμε δουλεια :lol:
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675151 Ε κοιτα, το παμε λιγο ψαχνοντας το εργο. Οτι στραβο βρισκουμε το διορθωνουμε. Τωρα και με reverse grid στο BTCC εχει ακομα πιο πολυ πλακα.
Στο ACC τωρα ειμαστε πιο αργοι περιπου 1.5 sec απο τους πιο γρηγορους που μπαινουν σε εμας. Για να τους πιασουμε πιθανολογω οτι θελει πολυ προπονηση. Χρονος για τοση προπονηση δεν βρισκεται ευκολα, γι αυτο λεω, για mid pack το βλεπω τουλαχιστον στην αρχη. Οποιος μπορει κανει προπονηση, οποιος δεν μπορει παει ετσι, δεν τρεχει και τιποτα....
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675154
George_Prix έγραψε:Το αγορασα το DLC με τα GT4 και τις extra πιστες, αλλα δεν εχω κανει ουτε γυρο ακομα κι ουτε με βλεπω να κανω. GT3 θα κατεβω σιγουρα σε κανεναν αγωνα στο μελλον. Ξερω οτι εχει πολυ καλα χερια, αλλα με πολυ δουλεια (οπως εχουν ριξει κι αυτοι πολυ δουλεια φυσικα!!!) πιανονται οι χρονοι τους. Αν ξεκιναμε με το σκεπτικο "παμε για midfield" πριν μπουμε στην πιστα, δεν κανουμε δουλεια :lol:


Το βλεπω να σε κανω αγωνοδικη, θα σου στελνω video να μοιραζεις ποινες....!!! :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675227
timkoul έγραψε:
George_Prix έγραψε:Το αγορασα το DLC με τα GT4 και τις extra πιστες, αλλα δεν εχω κανει ουτε γυρο ακομα κι ουτε με βλεπω να κανω. GT3 θα κατεβω σιγουρα σε κανεναν αγωνα στο μελλον. Ξερω οτι εχει πολυ καλα χερια, αλλα με πολυ δουλεια (οπως εχουν ριξει κι αυτοι πολυ δουλεια φυσικα!!!) πιανονται οι χρονοι τους. Αν ξεκιναμε με το σκεπτικο "παμε για midfield" πριν μπουμε στην πιστα, δεν κανουμε δουλεια :lol:


Το βλεπω να σε κανω αγωνοδικη, θα σου στελνω video να μοιραζεις ποινες....!!! :yahoo: :metalo:


Παλι καλα που δε με υποβιβασες σε σχολιαστη. Γιατι μετα θα ακουγα κανενα:

"You ended up as a commentator because you were not a world champion mate" οπως ειπε ο Alonso στο Herbert :lol:

Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675302
George_Prix έγραψε:
timkoul έγραψε:
Το βλεπω να σε κανω αγωνοδικη, θα σου στελνω video να μοιραζεις ποινες....!!! :yahoo: :metalo:


Παλι καλα που δε με υποβιβασες σε σχολιαστη. Γιατι μετα θα ακουγα κανενα:

"You ended up as a commentator because you were not a world champion mate" οπως ειπε ο Alonso στο Herbert :lol:



Παλι καλα να λες, και ψαχνει ο Πετρος για σχολιαστη αυτη την περιοδο!! :yahoo:
Ρε τι του ειπε ο Alonso, δεν το θυμομουν, χοντρο ετσι...? :svivhaha: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675476
timkoul έγραψε:Ρε τι του ειπε ο Alonso, δεν το θυμομουν, χοντρο ετσι...? :svivhaha: :lol: :lol:


Αφου ειναι χαζο το Αγγλακι ρε. Μιλαμε για εποχη που ο Alonso εριχνε 1" στον ομοσταβλο του και το γατακι τολμησε να ξεστομισει "γερασε ο Αλονσο, ωρα να παει σπιτι του" :s_crazy :omg: :help:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675481
cabala10 έγραψε:βαλτε sol να δειτε ασπρη μερα ρε


Ενω η βροχη ηταν απο τα πρωτα πραγματα που ηθελα να δουλεψω, μεσα στο ανταγωνιστικο παραληρημα που εβγαλα με το παιχνιδι, δεν εχω κανει ουτε ενα βροχινο γυρο ακομα. Το θεωρουσα χασιμο χρονου εφοσον παιζαμε στεγνους αγωνες. :lipsealed:

Τωρα βλεπω και στο γκρουπακι που εχουμε καμποσα παιδια να μιλανε για βροχινους αγωνες, οποτε σιγουρα θα γινει κανενας χαμουλης στο μελλον :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675535 Βροχη στο ACC εχει νοημα, στο AC δεν εχει, δεν αλλαζει την προσφυση μονο την ορατοτητα...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675538 .... και η σκεψη ειναι να εχουμε αγωνες σε διαφορες ωρες και με διαφορες καιρικες συνθηκες, ψιλοτυχαια, ισως με μια προβλεψη εκ των προτερων αλλα του στυλ "με πιθανοτητα βροχης ...". Θα το δουμε.

Στο μεταξυ, βιντεο απο το χτεσινο φιλικο Hungaroring, 2 αγωνες, GT4 πρωτα, GT3 μετα μας πηρε η νυχτα :s_wink ...
https://youtu.be/T0lM70uKAzU

Αποτελεσματα:
https://simresults.net/201118-3RW?fbclid=IwAR3ArI7VDpzUZ8HEY2gIbpn1qojsyDNRoUMyNq_2wM6dgrfnI9mS83go3oA
Τελευταία επεξεργασία από timkoul και 18 Νοέμ 2020, 15:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#675539
timkoul έγραψε:Βροχη στο ACC εχει νοημα, στο AC δεν εχει, δεν αλλαζει την προσφυση μονο την ορατοτητα...

σωστα σαν sol δεν εχει ακομη σωστα physics εξου και γιατι υπαρχει το wet mod(δεν ξερω αν η τελευταια εκδοση ειναι καλυτερη)_
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#675542
George_Prix έγραψε:
timkoul έγραψε:Ρε τι του ειπε ο Alonso, δεν το θυμομουν, χοντρο ετσι...? :svivhaha: :lol: :lol:


Αφου ειναι χαζο το Αγγλακι ρε. Μιλαμε για εποχη που ο Alonso εριχνε 1" στον ομοσταβλο του και το γατακι τολμησε να ξεστομισει "γερασε ο Αλονσο, ωρα να παει σπιτι του" :s_crazy :omg: :help:


Μπα, χαζομαρα δεν ειναι, ειναι αυτες οι φαρμακερες μπηχτες που ριχνουν για να σφαξουν με το γαντι... αλλα πηρε πληρωμενη απαντηση, σωστος ο Ισπανος εδω!!!
Μιλανε ολοι, μιλανε κι οι Αγγλοι τωρα ... (αυτο ειναι δικο μου απωθυμενο που αφορα οτι συνεργασια ειχα ποτε με Αγγλους - θα βρουν οτι απιθανη δικαιολογια για να μην δουλεψουν ποτε ...!!!)