Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#765714 Υπάρχουν ειδικές σακούλες για τα σκουπίδια και σε διάφορα μεγέθη.
Μόνο με υφασμάτινες σακούλες πάμε σουπερμάρκετ. Έχω και μία ισοθερμική στο αμάξι.
Κάποτε μάλιστα επί Καρφούρ είχα πάρει και αναδιπλούμενο καφάσι για τα ψώνια που είχα δει στην Γερμανία, πολύ πρακτικό αλλά χάλασε μερικά χρόνια μετά.

Οι μόνες σακούλες που μπαίνουν σπίτι είναι από την λαϊκή.

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#765747
Geralt έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Τελικά πήρα ένα Chilly's μιας και είναι μαζεμένο σε όγκο και υπόσχεται τα καλύτερα. 1η μέρα δοκιμής σήμερα :superman:


το σκεφτομαι κι εγω
για πες εντυπωσεις

Το σκέφτομαι και εγώ για το Chilly's του 0.75. Το έχει γνωστός μου και είναι πολύ ικανοποιημένος.
Από την άλλη δεν ξέρω αν απλά έχει κάνει όνομα και μήπως υπάρχει κάποιο πιο καλό και οικονομικό σε κάποιο κατάστημα με outdoor activities κλπ. 30€ δεν τα λες και λίγα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#765749 Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#765790 εγω εχω 2-3 διπλωμενες στο πορτ μπαγκαζ και τις χρησιμοποιω παντα

ειδικα του ΑΒ ειναι πολυ ανθεκτικες, τοσο που τις χρησιμοποιω και στην λαικη

για τις αλλες μικροαγορες, εχω μια που διπλωνει και μπαινει τσεπη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#765791
Dimitris_P έγραψε:Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.

Εγώ έχω ένα φθηνό θερμός που μας έχει δώσει η εταιρεία πάνω στο τραπέζι με νερό. Μένει κρύο όλη μέρα. Ακόμη και αν το πάρω μαζί μου στο αμάξι, πάλι μένει κρύο.
Δεν κατάλαβα γιατί να δώσετε τόσα λεφτά, όταν υπάρχουν μια χαρά λύσεις με ελάχιστο κόστος.
Αλλά δεν θα κάνω και κουμάντο στην τσέπη σας. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#765826 Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες. Και εγώ με ένα Ernesto από τα Lidl την βγάζω και έχω την απορία κατά πόσο αξίζει τα 30€ που ζητάει το συγκεκριμένο. Το μόνο που θα με ανησυχούσε σε ένα "φτηνό" δοχείο νερού, είναι κατά πόσο το υλικό κατασκευής είναι ασφαλές. Όχι ότι θα βγάλεις πότε άκρη με αυτά... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#765830 Ναι, αλλα το ακριβο τουλαχιστον οφειλει να αναφερει, για να ξεχωρησει απ τα φτηνιαρικα και πιθανον επικινδυνα για την υγεια, πως ειναι φτιαγμενο και με ποια ακριβως υλικα. Γι αυτο εδω δεν αναφερεται απολυτως τιποτα στο επισημο σαιτ τους, παρα μονο οτι το εφτιαξαν για οικολογικους λογους, ωστε να αντικαταστησουν τα πλαστικα μιας χρησεως! :dizzy:
Υποψιαζομαι οτι και αυτο εχει σαν υλικο το «κινέζιο» :rtfm: :lol: που απλως το εχουν στολισει μοντερνα...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#765832 Απορια. Ειστε ολη την μερα στα λιοπυρια; Δεν εχετε ψυγειακι στο γραφειο;

Τεσπα.

YV πώς τους εχεις κοψει εδω μεσα;


Για

Εικόνα

ή για


Εικόνα


:shifty:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#765852 Το κλασικό ορθόδοξο φελιζόλ, έχει ξεδιψάσει ορδές εργατώνε στα χωράφια.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#765864
Dimitris_P έγραψε:Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.
Σήμερα το άφησα όλη μέρα στο αμάξι. Πριν λίγο που ήπια ήταν δροσερό.

Είχα δοκιμάσει και απλό θερμός πριν το πάρω γιατί θεωρω υπερβολή τα 30€ και απέτυχε παταγωδώς. Για την παραλία χωρίς ψυγείο είναι σούπερ.

Φελιζολ αναμνήσεις!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#765866
edmond έγραψε:Το κλασικό ορθόδοξο φελιζόλ, έχει ξεδιψάσει ορδές εργατώνε στα χωράφια.

Εγγύηση το φελιζολ! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#765889
Dimitris_P έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.
Σήμερα το άφησα όλη μέρα στο αμάξι. Πριν λίγο που ήπια ήταν δροσερό.

Είχα δοκιμάσει και απλό θερμός πριν το πάρω γιατί θεωρω υπερβολή τα 30€ και απέτυχε παταγωδώς. Για την παραλία χωρίς ψυγείο είναι σούπερ.

Φελιζολ αναμνήσεις!



Λοιπον επειδη μου καθισαν καπως τα 30 ευρα, ενω εχω πληρωσει μαλακιες και μαλακιες στην ζωη μου :lol: τελικα τσιμπησα το, ψιλοιδιο εμφανισιακα, αλλα σε μιση τιμη, Estia

το θελω για τον βραδυνο υπνο γιατι σηκωνομαι αρκετες φορες με ξερο λαιμο και βαριεμαι να πηγαινω μεχρι το ψυγειο αλλα και για το γραφειο διοτι οι κουζινες δεν λειτουργουν λογω κοβιντ


Αυριο η Lidlαρα εχει αυτο το τζινακι σε προσφορα

https://www.lidl-hellas.gr/p/drosistika ... ol/p149382
Προσωπικα ειμαι λατρης του τζιν γενικα με ακριβα γουστα, σε Copperhead, Tanqueray και Hendricks αλλα λεω να του δωσω μια ευκαρια. Αν μη τι αλλο 500ml με 8 ευρω ειναι μια πολυ καλη τιμη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#765891
Geralt έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.
Σήμερα το άφησα όλη μέρα στο αμάξι. Πριν λίγο που ήπια ήταν δροσερό.

Είχα δοκιμάσει και απλό θερμός πριν το πάρω γιατί θεωρω υπερβολή τα 30€ και απέτυχε παταγωδώς. Για την παραλία χωρίς ψυγείο είναι σούπερ.

Φελιζολ αναμνήσεις!



Λοιπον επειδη μου καθισαν καπως τα 30 ευρα, ενω εχω πληρωσει μαλακιες και μαλακιες στην ζωη μου :lol: τελικα τσιμπησα το, ψιλοιδιο εμφανισιακα, αλλα σε μιση τιμη, Estia

το θελω για τον βραδυνο υπνο γιατι σηκωνομαι αρκετες φορες με ξερο λαιμο και βαριεμαι να πηγαινω μεχρι το ψυγειο αλλα και για το γραφειο διοτι οι κουζινες δεν λειτουργουν λογω κοβιντ

Θέλεις ένα θερμός με αλουμίνιο. Τέτοιο έχω, και ξαναλέω, απλώς το βρήκα στο γραφείο, μας τα είχε κάνει δώρο η δουλειά. Τέτοια βρίσκεις όμως παντού, και δεν χρειάζεται να δώσεις πολλά λεφτά.
Αποδεδειγμένα, κρατάει το νερό δροσερό για (πολλές) ώρες.
Geralt έγραψε: Αυριο η Lidlαρα εχει αυτο το τζινακι σε προσφορα

https://www.lidl-hellas.gr/p/drosistika ... ol/p149382
Προσωπικα ειμαι λατρης του τζιν γενικα με ακριβα γουστα, σε Copperhead, Tanqueray και Hendricks αλλα λεω να του δωσω μια ευκαρια. Αν μη τι αλλο 500ml με 8 ευρω ειναι μια πολυ καλη τιμη

Είναι περίπου 40% φθηνότερο από τα καλύτερα τζιν. Άρα, όχι και τόσο φθηνό αν με ρωτάς! :lol:
https://www.skroutz.gr/c/920/pota/m/559 ... llery.html
Αν δεν είσαι αλκοολικός, δεν βλέπω το λόγο...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#766158
Anonymous Founder έγραψε:
Geralt έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εχθές από το πρωί στις 7:30 που το γέμισα μέχρι το βράδυ κατά τις 10+ ήταν κρύο, σχεδόν το ίδιο θα έλεγα.
Σήμερα κάνω άλλο πείραμα.
Σήμερα το άφησα όλη μέρα στο αμάξι. Πριν λίγο που ήπια ήταν δροσερό.

Είχα δοκιμάσει και απλό θερμός πριν το πάρω γιατί θεωρω υπερβολή τα 30€ και απέτυχε παταγωδώς. Για την παραλία χωρίς ψυγείο είναι σούπερ.

Φελιζολ αναμνήσεις!



Λοιπον επειδη μου καθισαν καπως τα 30 ευρα, ενω εχω πληρωσει μαλακιες και μαλακιες στην ζωη μου :lol: τελικα τσιμπησα το, ψιλοιδιο εμφανισιακα, αλλα σε μιση τιμη, Estia

το θελω για τον βραδυνο υπνο γιατι σηκωνομαι αρκετες φορες με ξερο λαιμο και βαριεμαι να πηγαινω μεχρι το ψυγειο αλλα και για το γραφειο διοτι οι κουζινες δεν λειτουργουν λογω κοβιντ

Θέλεις ένα θερμός με αλουμίνιο. Τέτοιο έχω, και ξαναλέω, απλώς το βρήκα στο γραφείο, μας τα είχε κάνει δώρο η δουλειά. Τέτοια βρίσκεις όμως παντού, και δεν χρειάζεται να δώσεις πολλά λεφτά.
Αποδεδειγμένα, κρατάει το νερό δροσερό για (πολλές) ώρες.
Geralt έγραψε: Αυριο η Lidlαρα εχει αυτο το τζινακι σε προσφορα

https://www.lidl-hellas.gr/p/drosistika ... ol/p149382
Προσωπικα ειμαι λατρης του τζιν γενικα με ακριβα γουστα, σε Copperhead, Tanqueray και Hendricks αλλα λεω να του δωσω μια ευκαρια. Αν μη τι αλλο 500ml με 8 ευρω ειναι μια πολυ καλη τιμη

Είναι περίπου 40% φθηνότερο από τα καλύτερα τζιν. Άρα, όχι και τόσο φθηνό αν με ρωτάς! :lol:
https://www.skroutz.gr/c/920/pota/m/559 ... llery.html
Αν δεν είσαι αλκοολικός, δεν βλέπω το λόγο...



Επιστρεφω με 2/2 ριβιους :)

Καλο το θερμος Εστια των 14,90, οντως κραταει κρυο το νερο για τουλαχιστον ενα 8ωρο. Γραφει επανω για διατηρηση εως 24 ωρες αλλα νομιζω ειναι wishfull thinking. :iconcool:

Το Hampstead Gin σε πεισμα του HF, πίνεται :s_tongue νταξ δεν ειναι και το σουπερ βελουδινο με νοτες απο green grass of England, αλλα ουτε και για εντριβη. Κατι κανει. :lol:
Λεω να το χρησιμοποιω σε κοκταιλ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#772155 Εικόνα

Μετά τις πληθωριστικές αυξήσεις :
Από 3,30e πήγε στα 5,60e στα AB :dizzy: , και από 3ε στα 3,30e στο στρατιωτικό πρατήριο.