Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#682765 Ο ξαδελφος πηρε ps5. Και μου χαρισε αυτα...
ΚαρδουλαΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#682766 Θέλω και εγώ κάποιον να μου χαρίσει ένα limited edition Wii U! :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#682777 Τι ειναι καλο δλδ? Εχω να ασχοληθω με κονσολα απο Ps3 το 2014.
Τωρα βαλαμε ενα super mario και χαζευουμε. Nintendo απο εποχες snes mario kart and donkey kong country!!!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#682781 Το καλό είναι σχετικό για τον καθένα.
Εμένα είναι από τις αγαπημένες μου κονσόλες οπότε θα ήθελα να έχω και μια δεύτερη.
Έχει πάντως κάποια καλά παιχνίδια.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#683056 Το Cyberpunk ήταν ακόμα ένα καλό μάθημα για το πόσο πρόβατα είμαστε οι καταναλωτές...
Χοντρό fail το release του και καλό είναι να μάθουμε απ' αυτό, αλλά δεν νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#683068 Εγώ μια χαρά το παίζω στο PC που το πιο καινούριο εξάρτημα πάνω του είναι η 3 ετών GPU.
Σίγουρα καλύτερα από το Diablo 3 για παράδειγμα που τις πρώτες μέρες δεν έμπαινε στο server.
Ή από το RDR2 που όταν αποφάσιζε να ξεκινήσει, γιατί αρκετοί δεν πήγαιναν πέρα από τον launcher, έτρεχε όπως να ναι.

Δεν βάζω στην κουβέντα Bethesda και Ubisoft.

Και το Witcher 3 αντίστοιχα είχε πολλά θέματα όταν βγήκε.

Το μεγάλο λάθος που έκαναν ήταν που προσπάθησαν να το βγάλουν μαζί στις κονσόλες της προηγούμενης πλέον γενιάς με το PC και απέφευγαν είναι η αλήθεια να δείχνουν οτιδήποτε από αυτές.
Ειδικά από τη στιγμή που ήταν φανερό πως είχε ανέβει το scope του παιχνιδιού από όταν είχε ξεκινήσει η ανάπτυξη δεν θα ήταν άσχημα να μην το βγάλουν καν για αυτές. Ή έστω να το άφηναν για κάποια στιγμή στο 2021.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#683082 Cyberpunk 2077 πρώτες εντυπώσεις
Σε απλό,τίμιο Ps4 slim, η day one έκδοση με χάρτη, αυτοκόλλητα και game companion

Version 1.05, γυρω στις 20 ωρε πτησης (ξετικαρα lens flare και motion blur στα settings)
Δεν έχω καταλάβει προς τι το τόσο hate.
Τα γραφικά είναι ενός κλασικού FPS PS4 game. Not great, not terrible που θα έλεγε και μια ψυχή.

Απίστευτο world building, τεράστια προσοχή στην λεπτομέρεια. Το Quickhacking φαίνεται πολλά υποσχόμενο και κατά κάποιο τρόπο αντικαθιστά την προετοιμασία με potions του witcher. Μ'αρεσει που έχεις 2-3 διαφορετικούς τρόπους να προσεγγίσεις μια μάχη και οχι παντα full frontal attack

Ο ήχος είναι ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει σε παιχνίδι. Το soundtrack δένει τέλεια με κάθε σκηνή, οι δε ομιλίες και τα εφέ είναι υψηλού επιπέδου
Ξεκάθαρα θέλουν και πέτυχαν blade runner vibes
Τα περισσοτερα bugs εχουν σιδερωθει ωστοσο υπαρχουν αρκετα crashes

All in all, φαίνεται ότι δεν ήταν έτοιμο για release, αλλά δεν μπορούσαν να το καθυστερήσουν κι άλλο, οπότε λόγω επειδή agile το έβγαλαν μισοψημενο και θα πατσαρουν κάνα εξάμηνο
Άβαταρ μέλους
By Chris
#683117 Νομιζω πως δεν εχετε καταλαβει το νοημα του hate. Αλλο παιχνιδι υποσχεθηκαν και αλλο εβγαλαν. Τα preorders αγορασαν κατι τελειως διαφορετικο. Δειτε λιγο κανα βιντεακι απο πριν 2-3 χρονια να δειτε τι υποσχονταν οι τυποι. Τα bugs ειναι μεχρι και ευλογια για την cdpr. Θα το μπαλωσουν και θα βγουν κι απο πανω "το φτιαξαμε ρε, τι γκρινιαζετε?". Αλλα θα παραμεινει ενα mindless shooter γεματο αχρηστο loot, πιο αχρηστο κι απο τα borderlands. Εχεις οπλο με damage 86.3, βρισκεις το ιδιο μοντελο με 87.9. Ολη την ωρα μεσα στο inventory και παρε αλλαγες και πωλησεις loot. Μετα σου λεει ο αλλος το επαιξα 100 ωρες, παιχνιδαρα. Ναι αλλα τις 70 αλλαζες βρακια.

2 πραγματα συνεβησαν σχεδον ταυτοχρονα και το κλεισα μια και καλη:

1. Φορουσα αλεξισφαιρο γιλεκο με armor ξερω γω 20, και βρηκα μπλουζακι με την κοιλια εξω με armor 30 :slap:

2. Side mission να φαω λαχανο κατι τυπους , πηγα εκει, ηταν μια μαντρα αυτοκινητων και 2-3 απο αυτους που επισκευαζαν κατι αμαξια. Κι επρεπε να τους σκοτωσω. Ε δεν ηθελα ρε πστ μου. Επιναν μπυρες και ρυθμιζαν καρμπυρατερ, γιατι με αναγκαζεις να τους σκοτωσω???? (σχετικα με το mindless)

Αυτα. Αν πιστευες το hype, περιμενες το παιχνιδι της δεκαετιας. Βγηκε κατι που δε θα θυμομαστε του χρονου τετοια εποχη
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#683138 Γενικά έχω αποφύγει και για αυτό όπως και για κάθε παιχνίδι που με ενδιαφέρει κάθε είδους βίντεο οπότε δεν ξέρω αν και τι έλεγαν.
Έχω δει όμως μια λίστα από το reddit όπου τα περισσότερα ήταν wishful thinking και οχι πράγματα που είχαν πει πως θα έχει.

Σχετικά με το 1 σε όλα τα RPGs μπορεί να συμβεί κάτι αντίστοιχο ανάλογα το level του αντικειμένου. Δεν βλέπω κάτι περίεργο.

Για το 2 δεν ξέρω την αποστολή και δεν μπορώ να πω κάτι αλλά αφού ήταν side απλά δεν την κάνεις και πας παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#684329

hahaiv: hahaiv:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#685819 Υπάρχει περίπτωση αυτα να παίζουν στο ps4? Και μερικά ακόμη από ps2.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#685825 Το ps4 δεν έχει backwards compatibility. Άρα όχι.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#685826 Όχι, το PS4 παίζει μόνο τα δικά του παιχνίδια.

Με πρόλαβαν ήδη.