Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#785287 Είναι το θέατρο του παραλόγου του Πούτιν .Θεωρεί ρωσικά εδάφη που έχει καταλάβει με στρατιωτικά μέσα...
Ότι ναναι μιλάμε.Αμα το πάμε έτσι ο καθένας μπουκαρει όπου γουστάρει βγάζει και ένα δημοψήφισμα 97% και μετά ...μάχεται υπέρ πατρίδος...
Ακόμα και το ψήγμα αξιοπρέπειας που ίσως είχαν οι Ρώσοι το έχασαν πανηγυρικά.Ακομα και δίκιο να είχαν πλέον δε νομιμοποιούνται για τίποτα...Ειλικρινά απορώ αν θα βρεθεί κάποιος ,εκτός Ερντογάν που μπορεί να ονειρεύεται κάτι παρόμοιο ,να τους υποστηρίξει...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#785351
kostis20 έγραψε:Είναι το θέατρο του παραλόγου του Πούτιν .Θεωρεί ρωσικά εδάφη που έχει καταλάβει με στρατιωτικά μέσα...
Ότι ναναι μιλάμε.Αμα το πάμε έτσι ο καθένας μπουκαρει όπου γουστάρει βγάζει και ένα δημοψήφισμα 97% και μετά ...μάχεται υπέρ πατρίδος...
Ακόμα και το ψήγμα αξιοπρέπειας που ίσως είχαν οι Ρώσοι το έχασαν πανηγυρικά.Ακομα και δίκιο να είχαν πλέον δε νομιμοποιούνται για τίποτα...Ειλικρινά απορώ αν θα βρεθεί κάποιος ,εκτός Ερντογάν που μπορεί να ονειρεύεται κάτι παρόμοιο ,να τους υποστηρίξει...

συγνωμη νομιζεις εσυ οτι κανεις απο τους τρεις μεγαλους κανουν τιποτα χωρις να ξερουν πως οι αλλοι δεν θα τα καταπιουν?

για αυτο και φοβαμαι πως οντως απο μηδενικη εχουμε φτασει σε περιπτωση τουλαχιστον 5% για μια πυρηνικη να πεσει γιατι τωρα σου λεει τα εδαφη ειναι δικα μου και εφοσον εισαι στα εδαφη μου το δογμα μου απαιτει την χρηση πυρηνικων
Άβαταρ μέλους
By dimik
#785383 Δεν πίστευα ότι θα υπάρχει χειρότερα εξοπλισμένος στρατός από τον ελληνικό στην ευρωπαϊκή ήπειρο, να που κι όμως υπάρχει
Άβαταρ μέλους
By markvag
#785401
cabala10 έγραψε:συγνωμη νομιζεις εσυ οτι κανεις απο τους τρεις μεγαλους κανουν τιποτα χωρις να ξερουν πως οι αλλοι δεν θα τα καταπιουν?


Ναι. Γιατί αλλιώς δεν θα είχαμε όλα όσα βλέπουμε εδώ και δεκαετίες.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#785485 Θεός ο τύπος! Έχει προσαρτήσει ακόμη και περιοχές που δεν έχει κατακτήσει :lol:
Δεν την έβαζε όλη την Ουκρανία μέσα να τελειώνουμε! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#785551 Και γιατί να περιοριστεί σε χώρα με την οποία συνορεύει... Μπορεί να του αρέσει να πηγαίνεις διακοπές στην Ibiza... να την προσαρτήσει κι αυτή!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#785572
cabala10 έγραψε:
kostis20 έγραψε:Είναι το θέατρο του παραλόγου του Πούτιν .Θεωρεί ρωσικά εδάφη που έχει καταλάβει με στρατιωτικά μέσα...
Ότι ναναι μιλάμε.Αμα το πάμε έτσι ο καθένας μπουκαρει όπου γουστάρει βγάζει και ένα δημοψήφισμα 97% και μετά ...μάχεται υπέρ πατρίδος...
Ακόμα και το ψήγμα αξιοπρέπειας που ίσως είχαν οι Ρώσοι το έχασαν πανηγυρικά.Ακομα και δίκιο να είχαν πλέον δε νομιμοποιούνται για τίποτα...Ειλικρινά απορώ αν θα βρεθεί κάποιος ,εκτός Ερντογάν που μπορεί να ονειρεύεται κάτι παρόμοιο ,να τους υποστηρίξει...

συγνωμη νομιζεις εσυ οτι κανεις απο τους τρεις μεγαλους κανουν τιποτα χωρις να ξερουν πως οι αλλοι δεν θα τα καταπιουν?

για αυτο και φοβαμαι πως οντως απο μηδενικη εχουμε φτασει σε περιπτωση τουλαχιστον 5% για μια πυρηνικη να πεσει γιατι τωρα σου λεει τα εδαφη ειναι δικα μου και εφοσον εισαι στα εδαφη μου το δογμα μου απαιτει την χρηση πυρηνικων
Σε τι διαφέρει από την Κριμέα ή το Μπελγκοροντ;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#785612 Μη χαλας αφηγηματα ωρε Μπουσσε. Αφου το ειπαν και τα καναλια. Ο εγκληματιας ο Πουτιν εκανε τη δολιοφθορα του αγωγου.

Μπαιδεγουι αν πραγματι το εχουν κανει οι Αμερικανοι (που αυτο λεει η λογικη, αυτο λενε οι ενδειξεις και που επισης το χουφταλο ο Μπαιντεν μολογησε χωρις ξυλο) ερχομαστε στο αγαπημενο μου σεναριο. Οτι μπροστα στους Αμερικανους, ο Πουτιν ειναι η Αγια Τερεζα. Δεν τους εφτανε που τα κοροιδα οι ΕυρωΠεη βγαλαν τα ματια τους μονοι τους (μετα απο εντολες του ΑμερικαΝΑΤΟυ), δεν τους φτανει που ξεπουλανε το LNG τους σε ονειρικες τιμες, θελανε να ξεκοψουνε ακομα παραπανω τον εφοδιασμο της Ευρωπης απο τη Ρωσσια. Αχορταγοι πστηδες.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#785641
Άβαταρ μέλους
By corsair
#785674 Δυσάρεστα και σοκαριστικα τα νέα! Σηκωθηκα σημερα το πρωι και διάβαζα για εισβολή της Ουκρανίας στην Ρωσία. Μαλιστα λεει κατέλαβαν και την πολη Lyman. Καθαρματα Ουκρανοι. Αυτοι πρεπει να χτυπησαν με το ΠΝ τους και τους Nord 1-2. Να στειλουμε βοηθεια στους εν Χριστο αδελφούς μας Ρώσους, το ξανθο γένος που τόσες φορες μας βοηθησε.

Θοτς εντ Πρειερς

ps: Καλο θα ηταν να αλλαξει ο τιτλος του τοπικ σε κατι πιο αντιπροσωπευτικο οπως 1) Εισβολη της Ουκρανίας 2) Πολεμος στην Ρωσία 3) Αθωα αγαθιαρα υπερδυναμη χτυπιεται απο πονηρούς Ναζι, κλπ κλπ
Άβαταρ μέλους
By glf
#785679 Τελικά που ήταν οι ενισχύσεις για το Λιμαν;
Τελικά που είναι η αεροπορία;
Πάμε για Κρέμινα;
Η Βαγκνερ τι χαμπάρια;