Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#718477 Δεν θέλω να σου στερήσω την χαρά, αλλά ο αριθμός, δεν λέει τίποτε απολύτως. Κανείς δεν ξέρει αν συγκρίνουμε τα ίδια πράγματα. Πόσους ανθρώπους χρειάζεται και για ποια δουλειά (πχ ορυχείο vs. υδροηλεκτρικό).
Οποιοσδήποτε σοβαρός manager, θα κοιτούσε τι πληρώνει σε μισθούς άμεσα και τι σε εργολαβίες (ελληνιστί, outsourcing).
Ξέρω, ψιλά γράμματα τώρα για τους αρίστους© σαν τον κο. Τάκη και εσένα, απόλαυσε την "νίκη" σου.
:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#718482 Για ένα ΕΞΠΕΡΤ σε θέματα ενέργειας όπως tulogusu θεωρώ απαράδεκτο να κάνει γαργάρα το παρακάτω

https://energypress.gr/news/booz-allen- ... ka-tis-dei

Σημειώνεται ότι το 2006 ο οίκος διαπίστωνε ότι η επιχείρηση μπορεί να βελτιώσει την αποδοτικότητά της κατά πάνω από 550 εκατ. ευρώ.


Ε αυτοί νομίζω κάτι παραπάνω κατάλαβαν από το πετρολχεζ φόρουμζ. :oops:

Συνοπτικά --> πριν το μνημόνjο όποιος ασχολιόταν με τη ΔΕΗ ήξερε:
- ότι υπήρχε πλεονάζον προσωπικό
- ότι η εταιρεία κουβάλαγε σαβούρα (--> ανάγκη για νέες προσλήψεις παρά το πλεονάζον προσωπικό)
- ότι έπρεπε να φύγουμε απ' το λιγνίτη και να μην μιλάμε το 2021 (15 χρόνια μετά :vava: ) για βίαιη απολιγνιτοποίηση

Η οποία σαβούρα ήταν η πρώτη που σήκωσε το μπαιράκι για τα κεχτημένα το 2010.

Περαστικά σύντροφοι και καλοφάγωτα τώρα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#718484 edit mod. Πήγαινε παίξε παραπέρα.[Admin]
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#718495 edit mod.+warn.[Admin]
Άβαταρ μέλους
By glf
#718773 -- είχε κολλήσει ο σερβερ και δοκίμασα 3 φορές να στείλω --
Τελευταία επεξεργασία από glf και 26 Ιούλ 2021, 11:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By glf
#718774 Το Μάιο είχα πάρει 4 φωτοβολταϊκά πάνελ με τιμή έκαστο 104€.
Κοιτάω τώρα το ίδιο πάνελ στο ίδιο μαγαζί και το έχουν στα 129€.

Πόσα πάρκα προχωράνε και δεν έχουν πάνελ αυτό τον καιρό.. Έχει στερέψει η αγορά νομίζω από διαθεσιμότητα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#718776 4 ή 12 είναι τα φωτοβολταϊκά τελικά;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#718777 Υπάρχει παγκόσμια έλλειψη στους ημιαγωγούς, άρα και τα φωτοβολταϊκά θα επηρεαστούν. Λογικά συγκυριακό είναι το πρόβλημα, πόσο θα κρατήσει βέβαια, άγνωστο.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#718836 αυτη η προτεργια απο μπαμπουινους τρεχει? κανει αιτηση ο πατερας μου 2/7 ολα καλα του λενε του στελνουν μνμ στο κινητο οτι εγκριθηκε απο τον δεδδηε κτλ κτλ περασαν 2 εβδομαδες και περιμενε ρευμα στο νεο σπιτι

τελικα οχι μονο δεν εστειλαν τιποτα οχι μονο δεν ειχαν καν την τσιπα να τον ενημερωσουν αλλα του ζητησαν λεει νεο αντιγραφο συμβολαιου γιατι δεν εμφανιζοταν το λογοτυπο του ταξιςνετ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#719754
Zorz έγραψε:Με άδεια για ηλεκτροπαραγωγική μονάδα αερίου 870 Μεγαβάτ στη Λάρισα επανακάμπτει στα ενεργειακά ο Β. Μηλιώνης της Hellas Power

Πονάτε ζαίοι; :s_devil :s_empathy


Εικόνα