Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#789540 Καλό είναι να γράφονται στα Μαστορεματα αυτά

Μπράβο στον ΔΕΔΔΗΕ
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#789554
mousatos έγραψε:
Dodger έγραψε:ο ουδέτερος ήταν τελείως κομμένος. Α.

πώτς γκένεν ατό


Το καλώδιο ήταν από το 1986, το κατέβασαν και έσπαγε. Το κακό είναι ότι η κολώνα έχει ρωγμές, από το '86 κι αυτή, και θα χρειαστεί αλλαγή κάποια στιγμή. Ευτυχώς όλα καλά τώρα.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#791024
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#791800 like for like μπουγιουρντι απο Φ.Α

300kw τον Σεπτεμβριο = 15 ευρω (αρχικη τιμη 85 ευρω - 70 ευρω επιδομα)
300kw τον Οκτωβριο = 50 ευρω (αρχικη τιμη 170 ευρω - 120 ευρω επιδομα)

η διαφορα ειναι οτι Σεπτεμβριο η χρεωση επαιζε μεταξυ 0,065 και ενα μερος στο 0,52
και Οκτωβριο παιζει στο 0,59 και ενα μερος στο 0,679
αλλαγη ταξης μεγεθους

απο 15 ευρω σε 50 ειναι ενα τεραστιο αλμα αύξησης :x
Άβαταρ μέλους
By bill33
#792937 Σας ανοίγει το site https://www.dei.gr/ ?
Δε βρέθηκε
Η σελίδα δεν υπάρχει.
Επισκεφθείτε την αρχική σελίδα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792938
bill33 έγραψε:Σας ανοίγει το site https://www.dei.gr/ ?
Δε βρέθηκε
Η σελίδα δεν υπάρχει.
Επισκεφθείτε την αρχική σελίδα.


Τωρα σφαλμα μου βγαζει κι εμενα. Ακριβως το ιδιο σφαλμα το εχω ξαναδει 1-2 φορες παντως οσα χρονια ημουν πελατης τους...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792942 Μπιλ αν εισαι απο εξωτερικο, ενδεχεται να ειναι αυτο το προβλημα. Και αλλα Ελληνικα σαιτς δεν παιζουν σωστα απο το εξωτερικο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#792946
George_Prix έγραψε:Μπιλ αν εισαι απο εξωτερικο, ενδεχεται να ειναι αυτο το προβλημα. Και αλλα Ελληνικα σαιτς δεν παιζουν σωστα απο το εξωτερικο.

Αφου και εσένα απο Ελλάδα δεν ανοίγει δεν ειναι πρόβλημα απο μέρους μου.Απο την άλλη ανοίγει στον GB. :hmmm:
Δεν είναι και λογικό να μην επιτρέπουν πρόσβαση απο εξωτερικό,πχ όπως εγώ για να πληρωθεί λογαριασμός.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792947
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Μπιλ αν εισαι απο εξωτερικο, ενδεχεται να ειναι αυτο το προβλημα. Και αλλα Ελληνικα σαιτς δεν παιζουν σωστα απο το εξωτερικο.

Αφου και εσένα απο Ελλάδα δεν ανοίγει δεν ειναι πρόβλημα απο μέρους μου.Απο την άλλη ανοίγει στον GB. :hmmm:
Δεν είναι και λογικό να μην επιτρέπουν πρόσβαση απο εξωτερικό,πχ όπως εγώ για να πληρωθεί λογαριασμός.


Ξεχασα να πω. Οταν ποσταρισε ο Μπουσσο ξανακοιταξα και δουλεψε κανονικα σε μενα. Και τωρα παιζει. Οποτε σκεφτηκα το θεμα με τη διαφορετικη IP. Μου εχει τυχει πολλες φορες να μην ανοιγουν Ελληνικα σαιτς επειδη ειχα ΟΝ το VPN.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#792951
George_Prix έγραψε:
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Μπιλ αν εισαι απο εξωτερικο, ενδεχεται να ειναι αυτο το προβλημα. Και αλλα Ελληνικα σαιτς δεν παιζουν σωστα απο το εξωτερικο.

Αφου και εσένα απο Ελλάδα δεν ανοίγει δεν ειναι πρόβλημα απο μέρους μου.Απο την άλλη ανοίγει στον GB. :hmmm:
Δεν είναι και λογικό να μην επιτρέπουν πρόσβαση απο εξωτερικό,πχ όπως εγώ για να πληρωθεί λογαριασμός.


Ξεχασα να πω. Οταν ποσταρισε ο Μπουσσο ξανακοιταξα και δουλεψε κανονικα σε μενα. Και τωρα παιζει. Οποτε σκεφτηκα το θεμα με τη διαφορετικη IP. Μου εχει τυχει πολλες φορες να μην ανοιγουν Ελληνικα σαιτς επειδη ειχα ΟΝ το VPN.

Τελικά μπήκα με την κοσμοτέ απο το κινητό ,δείχνει ελληνική ΙΡ,και εμφανίστηκε κανονικά το site.Πλήρωσα και ξεμπέρδεψα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχουν μπλοκάρει μη ελληνικές ΙΡ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#792966
kubiak έγραψε:Κάτι άλλο φταίει, dns μάλλον...

Απο τον Μάρτη με google dns είμαι