Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By glf
#734331 Στο τοπικό κατάστημα της ΔΕΗ γίνεται της Ποπάρας κάθε μέρα με ουρά 10-15 άτομα συνεχώς. Χαμός.. φαντάζομαι έτσι θα είναι και αλλού ε;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#734334 Δε χρειάζεται να πας σε κατάστημα , όλα γίνονται από το pc αν ξέρεις τα 2 πραγματάκια παραπάνω από τα βασικά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#734640 Μου ήρθε χθες έναντι και γράφει πρόγραμμα MyHomeEnter. Δεν είδα να αναφέρει ρήτρες αναπροσαρμογής όπως ο προηγούμενος.
Άβαταρ μέλους
By pro
#734652 Μου ηρθε ο τελευταιος με Γ1Ν, απο τα 185 συνολο τα 85 ρήτρα, βάλε και ΦΠΑ 100 και. Ο επόμενος MyHome online. H διαδικασία ηλεκτρονικά φυσικά, 10 λεπτά υπόθεση είναι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#734663 Επικοινώνησε κάποιος μαζί σου στην αλλαγή; Γιατί στην μητέρα μου ακόμη καμία επικοινωνία που έκανε την αίτηση εδώ και αρκετές μέρες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#734676
Anonymous Founder έγραψε:Επικοινώνησε κάποιος μαζί σου στην αλλαγή; Γιατί στην μητέρα μου ακόμη καμία επικοινωνία που έκανε την αίτηση εδώ και αρκετές μέρες.


Εγώ έκανα την αίτηση online και έγραψε να μπω σε 3-4 εργάσιμες να δω το αποτέλεσμα. Ε μπήκα και ήταν θετικό.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#734678 Εγω ημουν ηδη γραμμενος στο ebill της ΔΕΗ και μολις εκανα λογκιν μου ειχε φατσα καρτα την επιλογη να το γυρισω σε myHome Online. Εκανα κλικ και το μονο που μου ζητησε ηταν να βαλω πιστωτικη για να γινει η αλλαγη. Την επομενη μερα που τσεκαρα στο προφιλ μου ελεγε οτι ειμαι στο myHome Online (μπορει να ειχε γινει και το επομενο λεπτο αλλα δεν ειχα δει).

Τωρα μολις ηρθε ο λογαριασμος, μου λεει σα προγραμμα το myHome Online αλλα δε βλεπω καμια διαφορα στις χρεωσεις. Μονο 30 ευρω εκπτωση που ταζανε για την αλλαγη στο συγκεκριμενο προγραμμα, αλλα ΧΩΡΙΣ την εκπτωση συνεπειας που επαιρνα παντα με το παλιο Γ1 που ειχα. Λετε να πηγα για μαλλι και να βγω κουρεμενος? :help:

Το αλλο περιεργο ειναι οτι δε μου χρεωσανε αυτοματα την καρτα οπως νομιζα οτι θα γινει. Παλι λογαριασμο στειλανε με ταδε ημερομηνια ληξης. :dizzy:

Εχετε καμια ιδεα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#734687


κοιμηθειτε ησυχοι...

ο καθυστερημενος αγχωνεται για τις τιμες ρευματος....
Άβαταρ μέλους
By pro
#734704
Anonymous Founder έγραψε:Επικοινώνησε κάποιος μαζί σου στην αλλαγή; Γιατί στην μητέρα μου ακόμη καμία επικοινωνία που έκανε την αίτηση εδώ και αρκετές μέρες.


Όχι, αν και δήλωσα email και κινητό και περίμενα κάποια ειδοποίηση. Φαίνεται όμως αν μπεις στο ebill, από την δεύτερη μέρα είχε ενεργοποιηθεί.
Άβαταρ μέλους
By pro
#734707
George_Prix έγραψε:
Τωρα μολις ηρθε ο λογαριασμος, μου λεει σα προγραμμα το myHome Online αλλα δε βλεπω καμια διαφορα στις χρεωσεις. Μονο 30 ευρω εκπτωση που ταζανε για την αλλαγη στο συγκεκριμενο προγραμμα, αλλα ΧΩΡΙΣ την εκπτωση συνεπειας που επαιρνα παντα με το παλιο Γ1 που ειχα. Λετε να πηγα για μαλλι και να βγω κουρεμενος? :help:



Το online νομιζω δεν εχει εκπτωση συνεπειας, το enter εχει. Αλλά το online έχει τιμή 0.96 ενώ το enter 0,105 (το Γ1Ν 0,1105). Και τα δυο πάντως δεν έχουν ρήτρα αναπροσαρμογής. Αν είχες ακόμη το Γ1 θα πλήρωνες το λιγότερο επιπλέον 40%.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#734712
pro έγραψε:Το online νομιζω δεν εχει εκπτωση συνεπειας, το enter εχει.

Για όσο θέλει ο προμηθευτής (βλ. τελευταία παράγραφο στον 2ο όρο) -->
https://www.dei.gr/Documents2/MYHOMEENT ... 010421.pdf
Προσωπικά αυτό με αποθάρρυνε και πήγα στο online αντί για το enter.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#734715
pro έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Επικοινώνησε κάποιος μαζί σου στην αλλαγή; Γιατί στην μητέρα μου ακόμη καμία επικοινωνία που έκανε την αίτηση εδώ και αρκετές μέρες.

Όχι, αν και δήλωσα email και κινητό και περίμενα κάποια ειδοποίηση. Φαίνεται όμως αν μπεις στο ebill, από την δεύτερη μέρα είχε ενεργοποιηθεί.

Έχεις δίκιο, το είδα μόλις και είναι έτσι, έχει ενεργοποιηθεί κανονικά. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By pro
#734716
Scotch έγραψε:
pro έγραψε:Το online νομιζω δεν εχει εκπτωση συνεπειας, το enter εχει.

Για όσο θέλει ο προμηθευτής (βλ. τελευταία παράγραφο στον 2ο όρο) -->
https://www.dei.gr/Documents2/MYHOMEENT ... 010421.pdf
Προσωπικά αυτό με αποθάρρυνε και πήγα στο online αντί για το enter.
Ούτως ή άλλως το 0.105 με 7 τοις εκατό έκπτωση είναι 0.97 ενώ το άλλο δίνει 0.96

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#734718 Η έκπτωση όμως είναι πάνω στο 0,105; Βλέπω 2% επί των χρεώσεων προμήθειας και 5% επί των ανταγωνιστικών χρεώσεων.