Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#778151 Προς υπεράσπιση της ΔΕΗ, πρέπει να έχει το μεγαλύτερο αριθμό ενεργών προγραμμάτων χαμηλού κόστους, βλ. Home Online/ Enter με τιμές €0,10 ή €0,20. Οπότε σε ένα βαθμό οι υπόλοιποι "τρώνε" το κόστος αυτών.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778153 Κι όταν αυξάνεται το ρεύμα, ΟΛΑ τα υπόλοιπα καταναλωτικά αγαθά ακολουθούν στη μπανανία. Να ετοιμαζόμαστε για το 2ο τσουνάμι. :lipsealed:
Για το γάλα διαβάζω τιμές στο 1,8 λ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#778154
dimviii έγραψε:Δεν βλέπω κάνα σχόλιο για τις τιμές Σεπτέμβρη.
Πρέπει να είμαι ο μοναδικός πτωχός εδώ μεσα :(
Ο άλλος πάει να κάψει λέει 17 λίτρα βενζίνη τα 100 χλμ. :omg:
Διαβάζω και μου σηκώνεται η τρίχα!
Ευτυχώς μέχρι τον Νοέμβριο έχω καλή τιμή μέσω του my home enter της ΔΕΗ. Μετά θα δούμε.

Το βέβαιο είναι ότι θα κάνω το τζάκι ενεργειακό, θα κατεβάσω και κάτι φλις φουτερακια για μες το σπίτι που έχω να φορέσω χρόνια και βλέπουμε.

Ελπίζω σε ήπιο χειμώνα...

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#778156
mousatos έγραψε:Κι όταν αυξάνεται το ρεύμα, ΟΛΑ τα υπόλοιπα καταναλωτικά αγαθά ακολουθούν στη μπανανία. Να ετοιμαζόμαστε για το 2ο τσουνάμι. :lipsealed:
Για το γάλα διαβάζω τιμές στο 1,8 λ.
Αυτό σε απασχολεί αν έχεις παιδιά. Από τα 12 και πάνω είναι παντελώς άχρηστο. Ένα κομμάτι τυρί έχει πολύ περισσότερο ασβέστιο από μισό λίτρο γάλα.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να απογαλακτιστουμε οι άνθρωποι. Όλα τα θηλαστικά το κάνουν νωρίς. Μόνο εμείς δεν το κόβουμε.

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778157 Αν ανέβει το γάλα , θα ανέβει και το τυρί και το κασέρι και το γιαούρτι και όλα .
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#778160 Αύριο θα ρωτήσω τον ξυλα μου για κυβικό
Πέρυσι 85 έπαιρνα τα αναμικτο και 115 το δέντρο (οξα)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778161
g8777 έγραψε:Βεβαιως και θα απαντησουμε.


Εικόνα

Ενα μηνα βγαζει το καθενα στο τζακι. :iconcool:


Το σίγουρο είναι οτι θα κατασκηνώσω έξω από το στρατιωτικό πρατήριο και θα αγοράζω μόνο από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#778162
Anonymous Founder έγραψε:Η ερώτηση πήγαινε στο ποιος λέει πως η Ελλάδα είναι καλύτερα από άλλες χώρες όπως η Γερμανία και η Βουλγαρία.
Η Ελλάδα έχει τεράστια εξάρτηση από το ΦΑ, άρα δεν καταλαβαίνω πώς είμαστε καλύτερα.
Επίσης, η "απολιγνιτοποίηση" συνεχίζεται γιατί οι φίλοι μας έχουν συμφέροντα και δεν γίνεται να μην τους ικανοποιήσουμε, αλίμονο. Με ποιον θα συνεταιριστεί η ΔΕΗ για να φτιάξει μονάδα ΦΑ; Ποιος έχει στην Ελλάδα το know-how ; Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;
Το ίδιο είναι να έχεις στα αστικά κέντρα το πολύ -10C με το να έχεις -20C και σε μεγαλύτερο εύρος κατά τη διάρκεια του χρόνου?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#778166
Νίκος Παππάς έγραψε:
mousatos έγραψε:Κι όταν αυξάνεται το ρεύμα, ΟΛΑ τα υπόλοιπα καταναλωτικά αγαθά ακολουθούν στη μπανανία. Να ετοιμαζόμαστε για το 2ο τσουνάμι. :lipsealed:
Για το γάλα διαβάζω τιμές στο 1,8 λ.
Αυτό σε απασχολεί αν έχεις παιδιά. Από τα 12 και πάνω είναι παντελώς άχρηστο. Ένα κομμάτι τυρί έχει πολύ περισσότερο ασβέστιο από μισό λίτρο γάλα.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να απογαλακτιστουμε οι άνθρωποι. Όλα τα θηλαστικά το κάνουν νωρίς. Μόνο εμείς δεν το κόβουμε.

.


Εικόνα

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778167
Νίκος Παππάς έγραψε:Κάποια στιγμή θα πρέπει να απογαλακτιστουμε οι άνθρωποι. Όλα τα θηλαστικά το κάνουν νωρίς. Μόνο εμείς δεν το κόβουμε.

Δεν το κάνουμε επειδή μέσα από τη διαδικασία φυσικής επιλογής αναπτύξαμε γονιδιακή ικανότητα να συνεχίσουμε να πίνουμε γάλα και σε μεγάλη ηλικία κι έτσι έχοντας 2-3 κατσικούλες στην αυλή, να μη πεθάνουμε από την πείνα όταν υπάρχει έλλειψη τροφής και το μόνο διαθέσιμο είναι το χορταράκι για τα ζώα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#778172 Στο σαιτ της ΔΕΗ εξαφανίστηκαν τα ΔΕΗ Home και έχει μείνει χωρίς τιμή το Beat pump.
Πάλι καλά έκανα ΔΕΗ ΗΟΜΕ με 0,56... Εκεί φτάσαμε να λέμε και ευτυχώς
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778174 Φαινόταν η δουλειά τις προηγούμενες βδομάδες όταν στο site της ΔΕΗ μοστράριζαν φάτσα-κάρτα το κυμαινόμενο Γ1 και τα σταθερά τα είχαν κρυμμένα σε μενού που σου έβγαινε η παναγία να τα βρείς. Κοιτούσα όταν είχε ρωτήσει τι συμφέρει ο DimClioV6.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#778177 Εμένα λέει
Το προϊόν είναι ενεργό έως 10/2023
Άρα θα έχω την τιμή κιλοβατώρας που είχα; 0.11 αν θυμάμαι καλά