Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#687302 Τι βλέπουν τα μάτια μου...(υποθέτω ότι τίποτα από αυτά δεν είναι φτιαγμένο στην Ελλάδα?)

< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#687352
g8777 έγραψε:Να έλεγες στον Καραϊσκάκη ότι 200 χρονια μετά θα πούλαγαν σερβιετ..ωπα,δεν είχαν τότε, θα πούλαγαν ΜΟΝΟΠΑΝΑ με την φάτσα του πάνω, ίσα που είχε ξεριζώσει τα παπάρια του με το γιαταγάνι και τα στέλνει Κιουταχή να τα φάει ποσέ.

Τί ζούμε. :help:


:help:


@ Arrow: Εντωμεταξύ κάτι τέτοια που πουλάνε μπορεί και να είναι made in Turkey... :lol:




George_Prix έγραψε:Τωρα μου θυμισες τις μασκες που εδωσαν στα σχολεια... Πρωτη μερα ερχεται ο γιος μου απ' το σχολειο και μου λεει "Πηγα να σφιξω στη μυτη το σιδερακι απο τη μασκα που μας εδωσαν κι εσπασε με το που το ακουμπησα" :lol:

Να θυμισω οτι οι προηγουμενες μασκες που ειχαν μοιρασει, ηταν σε μεγεθος για τα παιδια του Κινγκ Κονγ, οχι για τα δικα μας!!!


Εμένα ο μικρός που πήρε, Β δημοτικού, η δεύτερη μάσκα του είναι πολύ μικρή. :lol: :lol: Και δεν έχει σιδεράκι. :lol: :lol:

Η μία αρκετά μεγάλη για να καλύψει όλο το κεφάλι του, η άλλη υπερβολικά μικρή για ένα παιδί Β δημοτικού στον Μ.Ο. ύψους... :lol: :lol: Από πετυχεσά σε πετυχεσά! Γιατί δεν τα παρατάνε;;; Αφού δεν το έχουν...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#693289 Σήμερα στη διάρκεια του πρωϊνού άκουγα τους φιλοξενούμενους ιστορικούς στην εκπομπή του αγαπημένου μας portosalte στο skai radio περί ιστορίας γενικά και αρχαίας Αθήνας ειδικά . Οι αξιωματούχοι κρίνονταν κάθε μήνα :lol: και διώκονταν αν δεν ήταν ικανοί , φεύγοντας ήταν υποχρεωμένοι να δώσουν λογαριασμό για κάθε δραχμούλα που δαπανήθηκε , στα αξιώματα έμπαιναν με κλήρωση για να διασφαλίσουν οτι δε θα έχουν εύκολη πρόσβαση μόνο οι λεφτάδες λόγω της οικονομικής τους δύναμης που θα τους έδινε πλεονέκτημα σε διαδικασία εκλογής , κάθε πρόταση για π.χ πόλεμο κρίνονταν εκ του αποτελέσματος και αν διαπιστώνονταν δόλος ή υπήρχε καταστροφική κατάληξη ήσουν υπόλογος, κι άλλα χαριτωμένα που καταδεικνύουν οτι κάθε άλλο παρά δημοκρατία έχουμε σήμερα. Λίγο κουμπωμένο τον άκουγα τον Άρη μας σήμερα . :lol:
Πολλά από αυτά τα ωραία είναι εξαφανισμένα από τα σχολικά βιβλία ιστορικής προπαγάνδας. :(
Άβαταρ μέλους
By mirage
#693293 Εχμ, μια χαρα ήταν όλα αυτα στα σχολικά βιβλία. Τα τωρινά δεν τα έχω διαβάσει και άρα δεν εχω άποψη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#693354 ωραία πράματα :roll:
Η δολοφονία του Δημήτριου Ψαρρού (1944): Μια μελανή σελίδα της Εθνικής Αντίστασης
https://www.protothema.gr/stories/artic ... adistasis/

Θανάσης Κλάρας: Ο Παιδεραστής Ψυχοπαθής Δολοφόνος του ΚΚΕ
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=80& ... 22&cid=122
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693435 Έχεις καταλάβει πως διαβάζεις βλακείες κάποιων; Το ένα από τα δύο "άρθρα" που παρέθεσες είναι και ανυπόγραφο.
Δεν αντέχουν καν σε σοβαρή κριτική τα παραπάνω, είναι σαν να διαβάζεις το Μακελειό.
Όπως την βρίσκει ο καθένας.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#693448
REALZEUS έγραψε:Μουσάτε, μουσάτος ήταν και ο Κλάρας... το νου σου!!! :iconcool:

και ο Χάρντεν των houston rockets και Brooklyn Nets
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693458
pro έγραψε:Όσον αφορά τον Ψαρρο τι ακριβώς δεν ισχύει;

Δεν είμαι ιστορικός και δεν γνωρίζω τα του Ψαρού. Γνωρίζω πάντως πως ένας σοβαρός μελετητής δεν θα δημοσίευε ποτέ κάτι σε μια φυλλάδα σαν το ΠΘ. Ή και την Ζούγκλα.
Αν το διάβασες όλο και γνωρίζεις το θέμα, διαφώτισε και τους υπόλοιπους εξ ημών.
Εγώ ομολογώ δεν διαβασα παραπάνω από την πρώτη παράγραφο.
Άβαταρ μέλους
By pro
#693461 Εχω διαβάσει αρκετά, που σε γενικές γραμμές συμφωνούν με αυτά που γράφονται στο άρθρο. Περισσότερο απόρησα με την άποψη σου ότι δεν είναι καν άξια σχολιασμού. Θα περίμενα να είχες περισσότερη γνώση επί του θέματος αφού είσαι τόσο κατηγορηματικος.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693464 Ακόμη και γνώση να είχα, δεν νομίζω να άλλαζε κάτι σωστά;
Για μένα, στο ΠΘ δεν ψάχνεις (και σίγουρα δεν δημοσιεύεις) σοβαρά άρθρα.
Από εκεί και μετά, θα έπρεπε να σε προβληματίσει η κοινή παράθεση αυτών των άρθρων, από τον συμφορουμίτη.
Θεώρησε πως και τα δύο ήταν σωστά, έγκυρα κλπ.