Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#657044 Μετά το event στο μουσείο εθνικής συμφιλίωσης νομίζω ότι ο περίπατος στο Γράμμο δένει πολύ όμορφα.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#657047 Περιμένω πρόταση από κόμμα Γιάνη (που είμαι τρελός γκρούπης) μήπως κάνει κάτι αντίστοιχο με καμπριολάδες, σπίντσέκτορ κτλ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#657067
diplomat έγραψε:Το Άστρος προσφέρει ένα τίμιο μπάνιο και μέχρι εκεί ΙΜΗΟ.


Το Άστρος μας έδωσε και μια ιδιαίτερα σημαντική Εθνοσυνέλευση. :rtfm:

Miatakias έγραψε:Γράμμος θα είναι χοτ στα τρεντς εφέτος
Εικόνα

Η γραμματοσειρά είναι από SpongeBob ή ιδέα μου; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#657068
Geo f1 έγραψε:1)Εδω στην Αθηνα, για απογευματα καθημερινων που θα πηγαινατε για μπανιο? Πιο οικογενειακες καταστασεις. Οργανωμενες παραλιες ή μη.


Σαν κάτοικος δυτικής Αττικής προτιμώ για γρήγορη απόδραση την Κινέτα (ή Αγίους Θεοδώρους), αν έχω περισσότερο χρόνο Ψάθα (που πηγαίνω από μωρό , έχουμε και εξοχικό) ή Πόρτο Γερμενό. Λουτράκι και Σχίνο σπανιότερα. Σαββατοκύριακα η Ψάθα και το Πόρτο Γερμενό γίνεται Ο χαμός και δεν αξίζει. Το πάρκινγκ γίνεται μαρτύριο αν δεν πας 8-9 το πρωί.

Από νότια, που πήγαινα παλιότερα (είτε από παραλιακή είτε από ΑΟ), Άγιο Νικολαο στην Ανάβυσσο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#657070
diplomat έγραψε:Άγιο Θόδωρα από παλιά εθνική, ή με διόδια;


Στο πήγαινε, αν θες να πας πιο γρήγορα, πας με διόδια και στο γύρνα από Παλαιά ΕΟ για cruising. Και αν δεν βιάζομαι από την Παλαιά παλαιά.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#657116
diplomat έγραψε:Άγιο Θόδωρα από παλιά εθνική, ή με διόδια;


Προσωπικά πηγαίνω από νέα εθνική και γυρίζω από παλιά ΜΟΝΟ αν δεν έχει επιστροφή ή αν δεν βιάζομαι γενικά. Και η Κινέτα και οι Άγιοι Θεόδωροι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια χιλιόμετρα είτε από τη νέα εθνική είτε από τη παλιά, οι στροφές αλλάζουν (και το πλάτος του δρόμου :shifty: ).
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#657136 σαν οικογένεια (βασικά σόι) εχουμε βολευτεί με Κινέτα τα τελευταία 2 χρόνια που εσκασαν 2 εξτρα μικρα (ενα δικό μου και ένα της αδερφής της γυναίκας) και περιόρησαν την δυνατότητα των παπουδων για "παιρνουμε τη μικρή (μεγαλη τώρα 5χρονών) και παμε Μυτιλήνη, οταν παρετρε αδεια ελατε". Απο θάλασσα είναι αξιοπρεπής και απο αποσταση θα κάνεις πάνω απο ώρα (είτε από παλιά είτε από Νεα εθνική) για Νεα Φιλαδέλφεια σε επιστροφή τύπου Δευτέρα του Πασχα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#657167 Για παραλίες Φωκίδας - Δωρίδας έχει κανείς άποψη από καταλύματα; Θέλω φέτος δυστυχώς να είναι κοντά στους γονείς και θα πάω στη χειρότερη θάλασσα για μπάνιο παγκοσμίως.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#657170
Corto Maltese έγραψε:Για παραλίες Φωκίδας - Δωρίδας έχει κανείς άποψη από καταλύματα; Θέλω φέτος δυστυχώς να είναι κοντά στους γονείς και θα πάω στη χειρότερη θάλασσα για μπάνιο παγκοσμίως.

Χειροτερο απο το Μενιδι Αιτολακαρνανίας (και γενικά Αμβρακικό) δεν παιζει να ειναι
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#657175 Ανεβαίνοντας για Θεσσαλονίκη που θα ήτο ενα καλό σποτ για μια γρήγορη βουτιά;
Θεολόγο πχ; Κανένα Βούρλα; Αγ Κωσταντινο;
Ο σκοπός είναι να μην κάνεις μεγάλη παράκαμψη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657176
Geralt έγραψε:Ανεβαίνοντας για Θεσσαλονίκη που θα ήτο ενα καλό σποτ για μια γρήγορη βουτιά;
Θεολόγο πχ; Κανένα Βούρλα; Αγ Κωσταντινο;
Ο σκοπός είναι να μην κάνεις μεγάλη παράκαμψη

Θεολόγος είναι παράκαμψη πάντως (κάνα 10λεπτο από την ΕΟ), αλλά είναι ωραία.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#657177
Anonymous Founder έγραψε:Δεν έχω κάνει ποτέ, αν και μεγάλωσα στην ευρύτερη περιοχή. Πώς είναι αλήθεια ο Αμβρακικός;

Αν έχεις κανει μπάνιο σε κοντινές παραλίες με τον Αμβρακικό (πχ Ιονιο σε Πρεβεζα - Λευκαδα) σου φαινεται, μπορώ να πω και βουρκος